Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Dworak

Bardzo głośny wentylator.

Polecane posty

Witam. Niedawno kupiłem nowy komputer i wszystko było by pięknie gdyby nie... wentylator. Chodzi o wiele głośniej niż wszystko inne w komputerze ;/ Chodzi mi o wentylator z boku obudowy który wyciąga powietrze z procesora (nie nie o wentyl na procesorze, tylko w obudowie). Skurczybyk ma tylko 8cm a hałasu daje tyle co nie miara ;/ Co zrobić żeby go uciszyć ale zachować jako taką wydajność. Mam w obudowie jeszcze 2 wentylatory (10 cm) które zachowują się o wiele ciszej a są od jednego producenta - raidmax`a.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest podłączony pod moleksa? Jeśli tak, to trzeba połączyć odpowiednio wentylator z wtyczką.

Molex_schemat.png

Czarny do czarnego, czerwony (z wentylatora) do czerwonego. Będzie wtedy pracował ciszej. A jeżeli wentylator pod 3pin, to można kupić regulator obrotów, jak już wspomniał Gofer.

@niżej

Ja już wolałbym kupić raz a porządnie kontroler na kilka wentylatorów, np. nawet AAB Cooling - Fan Speed Controller 5 Black (5 i 12V) :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej zmienić te wentylatory na jakieś innego producenta bo te ani wydajne, ani ciche...

Polecam Arctic Cooling tanie, ciche i wydajne.

Mam między innymi takie 2 i są cichutkie.

http://www.allegro.pl/item820470157_arctic...ujnik_temp.html

Jeśli szkoda Ci pieniędzy to wystarczy przepiąć (zakładam, że są na przejściówce molex 3-pin) je do płyty głównej i wtedy można regulować obroty programem np. SpeedFan. Jeśli jest on podpięty do płyty głównej pod 3-pin to nic innego tylko program ściągnąć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpewniejszym rozwiązaniem dla OEM-owych wentylatorów pod molex jest imho zmiana napięcia zasilającego. Po prostu przy 12V on będzie buczał, więc trzeba "pobawić" się kabelkami. Gdyby komputer był stary, to mogłaby to być wina łożyska, ale w pierwszym poście jest napisane, że komputer kupiony niedawno. Jak ten 80mm masz pod 3pin, to spróbuj SpeedFan'a, jeśli jest podłączony bezpośrednio do zasilacza, to ten program nic nie pomoże.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 pin. Musisz pozamieniać kabelki w wtyczce (najlepiej w tej, która idzie do wentylatora) tak, jak napisał wcześniej org. Tzn. tak jak na obrazku parę postów wyżej, ten kabelek, który obecnie dochodzi do linii +12V przełóż tak, żeby dochodził do linii +5V. Będzie wolniej chodził, ale będzie też nie będzie tak hałasował.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem wyjąć ten czerwony kabelek od wentylatora. I przełożyć w inne miejsce ale ani drgnie ;/ Może coś źle robię... ;/ Poza tym miałem program którym regulowałem obroty wszystkich wiatraków. W sumie w dzień mi to nie przeszkadza gorzej jest w nocy... Więc może wtedy kiedy nie używam komputera skręcał bym wszystkie po trochu. Tylko jak się ten program nazywał ;/ Pamiętam że regulowało się je za pomocą suwaka. (prawo lub w lewo)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje wymiana wentylatora/kontroler. Czerwony kabel - 5V, możesz go przełożyć tylko do żółtego, ale to już 12V, więc odpada. Program tu nie pomoże, bo ten fan podłączony jest do ZASILACZA, gdzie programem nie dotrzesz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...