Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

adam1415

Rozwiązany: Radeon 4850 i brak sygnalu

Polecane posty

Odpalilem Titan Questa. Obraz podczas rozgrywki kilka razy zanikl, w miedzyczasie monitor stracil sygnal od karty graficznej (przycisk zmienil kolor z niebieskiego na pomaranczowy), by po kilkunastu sekundach wszystko na nowo ozylo. Za 4tym razem sygnal padl na amen - musialem kompa zrestartowac. W zasadzie dzieje sie tak z kazda gra. Zapewne to VPU Recovery, ale nie bylo zadnego info (w innych grach VPU Recovery sie pojawia).

Temperatury kompa sa w porzadku:

Procek podczas stresu ma 42-44 stopnie, Karta na chlodziwie Zalmana niecale 50 stopni w stresie. Rowniez sekcja zasilania zakryta jest radiatorem, wiec karta dotnieta w tym miejscu tez "na oko" ma 50 stopni - lekko parzy dopiero po kilku sekundach. Temp chipseta na plycie glownej: 43 stopnie. Tak wiec problem z temperaturami odpada.

Z kolei gdy odpale VideoCard Stability Test, 3d (S)mark 05/06 wszystko jest ok - zadnych zwiech, zanikow sygnalu itd. Stery najnowsze ze strony Ati (starsze zawsze usuwam DriverCleanerem). Zero wirusow (na biezaco aktualizowany Kaspersky IS 2010 - dziala w tle), XP Pro tez na biezaco aktualizowany. Zasilacz jak w opisie sprzetu.

By dobic dziada: z czystej ciekawosci przystawilem wiatrak biurkowy do kompa (sciagnieta boczna scianka) i zero problemow w grach, co TEORETYCZNIE wskazywaloby na problem z przegrzewaniem sie karty. Ale VCST, 3D (S)mark dzialaja bez zadnych problemow gdy tego wiatraka NIE ma. Gwarancji nie ma, bo sie skonczyla, a po drugie i tak ja stracilem wymieniajac cooler - a wymienilem go prawidlowo.

Komp raz w miesiacu czyszczony z kurzu.

Z kolei na Mandrivie 2010 wszystko jest ok, zero problemow. Karta pracuje prawidlowo, gry linuksowe sie nie sprawiaja niemilych niespodzianek (rowniez te zainstalowane za pomoca wine).

Jedyne co mi do glowy przychodzi to niedopracowane stery pod winzgroze... ...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi przychodzi jeszcze jedna rzecz do głowy, tzn. jakieś problemy z ustawieniem właściwego odświeżania w Windowsie. W dxdiag można wymusić, żeby odświeżanie miało jakąś wartość, być może ustawienie tego pomoże.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sek w tym, ze nie moge tej opcji w dxdiag znalezc ...

Edit: Znalazlem, byla w najmniej spodziewanym przeze mnie miejscu :)

Zmienilem odswiezanie w dxdiag na 75, wylaczylem Przyspieszenie Teksturowania AGP i moglem sobie wybijac potworki bez przykrych niespodzianek.

Dzieki, temat do zamkniecia :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...