Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Molo22

Nie ma dźwięku przestrzennego w słuchawkach

Polecane posty

Niedawno zakupiłem słuchawki Roccat Kave z dzwiękiem przesrzennym 5.1 .Niestety nie znam sie za bardzo na tym i po zakupie okazało się ,że do dźwięku przestrzenego potrzebna jest Karta dźwiękowa 5.1 .Słuchawki mają aż 5 wejść .Cztery zwykłe Mini Jack i jedno USB(do zasilania).Wejścia Mini Jack są zielone ,rózowe ,czarne i żółte .Problem w tym ,że moja karta dźwiękowa ma tylko wejścia zielone i Różowe .Oglądałem karty Dxwiękowe 5.1 i one mają jeszcze te 2 wejścia najprawdopodobniej Według mnie właśnie po to ,aby był dzwięk przestrzenny .Nie jestem jednak pewny .Czy mam rację?I jeśli tak to jaką karte dźwiękową polecacie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisz składniej.

Jeżeli Twoja zintegrowana karta dźwiękowa (nie graficzna!) nie obsługuje dźwięku 5.1 to wiele tutaj nie zrobisz, musisz nabyć inną. Osobiście bardzo lubię Asusy Xonary, dobre karty ogólnego zastosowania, odczuwalnie lepsze od Sound Blasterów kosztujących tyle samo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś podał model tej karty dźwiękowej (jeśli jest zintegrowana to możesz i płyty głównej), byłoby łatwiej. Ale do takich słuchawek przydałaby się dobra karta dźwiękowa, naprawdę jest różnica.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem się tylko dowiedzieć ,czy karty dźwiękowe z dźwiękiem przestrzennym mają więcej wejść i czy te wejscia w moich słuchawkach Roccat(kolory czarny i żółty)słuzą właśnie do tego aby był dźwięk przestrzenny w słuchawkach?Moja karta dźwiękowa ma tylko 3 wejścia-zielone ,różowe i niebieske.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak pozostałe kable też trzeba gdzieś podłączyć. Gdzieś na opakowaniu, lub w instrukcji powinno być napisane, który minijack odpowiada za jaki kanał.

Karty z dźwiękiem przestrzennym zazwyczaj mają więcej wyjść, ale czasem stosuje się jakieś obejścia typu przejściówki, czy rozgałęźniki.

Jak podasz jaką masz kartę dźwiękową, lub płytę główną (jeśli karta jest zintegrowana), to może napiszemy coś więcej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...