Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

KoSaBMW

Nowy komp- trzeba instalować system?

Polecane posty

Witam. Właśnie zamówiłem nowe części do kompa(właściwie to kompletny upgrade) i zastanawiałem się czy kiedy włożę dysk ze starego system będzie działał czy trzeba instalować od nowa? I czy opłaca się kupić W7 home premium 64-bit?

Mój komp:

mobo gigabyte k8nf-9

proc athlon 3000+

karta gf 9600gso

windows xp sp3

nowy:

Gigabyte 790FXT-UD4P

Phenom x3 720

9600gso agin

2x 2gb ram A-Data 1600mhz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale musisz instalować od nowa. O ile grafikę czy procesor może i by stara instalka przełknęła (choć nie wiadomo na jak długo) to zmiana płyty głównej załatwia sprawę definitywnie. Co do systemu: jeżeli kupujesz całkiem nowy to bierz 7. Biorąc pod uwagę, ze masz 4GB RAM'u - w grę wchodzi wersja 64-bitowa. Warto byłoby sprawdzić czy wszystkie programy i sprzęt (np drukarka, skaner, oprogramowanie do telefonu, modem kablówki itp) których używasz będą pod nią działały. Jeżeli nie - cóż raczej skłaniałbym się do wymiany niekompatybilnego hardware'u niż kupowania 32 bitowej wersji OS'a. Nie wiem czy masz możliwość kupienia w ramach tej samej licencji 2 nośników - z wersją 32 i 64 bit i wyboru rodzaju instalacji. Ja mam właśnie taką wersję Visty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna sprawa. Kupuję W7 + nowy dysk. instaluje go na nim, i czy można podłączyć stary dysk aby przerzucić dane? Jak podłączę dwa dyski to partycje o tej samej nazwie nie pogryzą się ze sobą?

http://www.skapiec.pl/szukaj/w_kategorii_s...+7+home+premium chyba oddzielnie jest 64 i 32 bit.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP Raczej autorowi o coś innego chodziło. Przeczytaj dokładnie pierwszy post.

W przypadku Windowsa całość może działać, ale nie musi. Przeważnie nie działa, ale reguły nie ma. Więc tu rady, żeby postawić wszystko od początku są słuszne.

W przypadku innych systemów, być może po drobnych zabiegach, ale da radę zrobić to tak, żeby reinstalka systemu nie była konieczna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie nie warto kupować XP, zwłaszcza do gier. XP opłaca się już tylko do netbooków, a i tu Siódemka może podjąć równą walkę. Co do starego dysku, to pamiętaj o tym, żeby najpierw zainstalować antywirusa - kto wie, czy przypadkiem nie masz oc starym systemie robaka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia dysków - będziesz mieć dwie aktywne partycje co oznacza, że system może chcieć zabootować z tego starego dysku. Ważne by ten właściwy był podpięty do portu kontrolera (SATA/ATA) o wyższym priorytecie wtedy system wystartuje z pierwszej znalezionej partycji aktywnej (czyli o to nam chodziło). Druga sprawa - w eksploratorze windows będziesz miał najprawdopodobniej przemieszane partycje. jak wszystko pójdzie ok to jako C: będziesz miał właściwy C natomiast już D to będzie C ze starego dysku itp. Przychylam się do propozycji zainstalowania antyvirusa przed podpięciem starego dysku. AviraAntivir jest darmowy dla domowego użytkownika i nie obciąża systemu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...