Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

chmiel

kilka kart graficznych

Polecane posty

Witam

Mam taki problem. Windows Xp sp2 widzi kilka kart graficznych. Jak próbuję uruchomić winde normalnie to wywala blue screen(niestety nie zdążam odczytać co tam jest napisane bo komp od razu się restartuje). W trybie awaryjnym komp się odpala i w menadżerze urządzeń widać kilka (7 o ile mnie pamięć nie myli) kart które oczywiście mają błędy. Próbowałem standardowej diagnostyki(odkurzenie karty, przeinstalowanie sterów(z usunięciem starych sterów programem Driver Cleaner 3.3), zainstalowanie innych sterów, antyvir). Złomek co ileś uruchomień działa normalnie i jak gdyby nigdy nic jest OK. Ale następnym razem jest bardzo daleko od OK. Zamieszczam od razu log z Combofixa. Mój złom: Sempron 2400+, MSI k7n2 delta 2 lsr, sapphire radeon x700 pro, 2x512 ddr Samsung, Seagate 250GB, Modecom feel 3 350W

Z góry dziękuje za pomoc.

Pozdrawiam

ComboFix.txt

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyłącz automatyczny restart po wystąpieniu awarii i spisz kod błędu z Blue Screenu (te symbole po słowie STOP). Log z Combofix-a zaraz przejrzę, ale tak na przyszłość traktuj Combofix-a jako ostateczność, zwłaszcza, że nie masz zainstalowanej konsoli odzyskiwania. W mojej sygnaturce masz link do FAQ na temat szkodników, zapoznaj się z punktami siódmym i ósmym.

[edit]

W logu są tylko jakieś pozostałości po starej infekcji.

Otwórz notatnik, wklej do niego to co poniżej

Windows Registry Editor Version 5.00

[-HKEY_CURRENT_USER\software\microsoft\windows\currentversion\explorer\mountpoints2\{b6fa1633-6d53-11dd-bcad-001109661949}]

zapisz to jako fix.reg i uruchom.

Co do samego problemu, to usuń sterowniki, programem Driver Cleaner wyczyść pozostałości po nich i wtedy zainstaluj stery.

[edit2]

I jeszcze jedno, zasilacz, który masz jest niebezpieczny dla Twojego kompa, więc on mógł coś usmażyć i teraz komp szaleje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wywalenie sterowników nic nie dało. Co prawda winda na chwile wstała po ponownym uruchomieniu ale zaraz potem win zaczął instalować kilka kart graficznych i wywaliło takie błędy: 0x000000C2 (0x00000007, 0x00000CD4, 0x00BA0011, 0x85CB53F0).

Po restarcie błędy już były inne :0x0000007F (0x00000000, 0x00000000, 0x00000000, 0x00000000)

podaje jeszcze napięcia z BIOS-a

Vcore 1,58V-1,60V

+3,3V 3,29V-3,31V

+12,0V 12,09V-12,16V

+5,0V 4.94V-4,96V

Battery 3,08V

+5VSB 4,96V

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napięcia zmierzone miernikiem? Jeśli nie, to mogą one być dosyć mocno odchylone od rzeczywistych.

Losowe BSOD-y, raczej rzadko występujące, więc raczej coś ze sprzętem, najprawdopodobniej pamięć, dysk, procek, lub płyta główna, ewentualnie inna część, lub wirus. Do sprawdzenia pamięci użyj programu memtest86, lub memtest86+ (test powinien trwać co najmniej pół godziny, lub do pierwszego błędu). Dalej, żeby sprawdzić dysk twardy daj screena z zakładki Health programu HD Tune.

Ze sprawdzeniem innych części jest gorzej, zwłaszcza, jeżeli nie działa Ci tryb normalny, a tylko awaryjny. We własnym zakresie możesz jeszcze sprawdzić, czy to nie wirus. Przeskanuj kompa skanerami Dr.Web CureIt! oraz Malwarebytes' Anti-Malware, jeśli pierwszy coś znajdzie, to napisz na forum, z drugiego wklej loga.

[edit]

Ściągnij dowolną dystrybucję GNU/Linuksa i spróbuj ją uruchomić. Napisz, czy działa. Przykładowe dystrybucje typu LiveCD to: Ubuntu (i wszystkie klony typu Kubuntu), openSUSE (w wersji CD) oraz SLAX.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio nie miałem czasu aby przysiąść przy moim złomie ale dzisiaj się udało posprawdzać kilka rzeczy.

Napięcia są w porządku(sprawdzanie miernikiem, memtest86 chodził 1,5h i nie wykrył żadnych błędów, hd tune też w porządku. Chciałem odpalić Mandrive z cd ale się nie uruchamiała. Raz na ileś prób odpalenia komputera w normalnym trybie udaje się ale po jakimś czasie wywala BSOD 0x00000008e a po restarcie ponownie 0x00000007f.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...