Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mrgonzo

Media Markt a Empik

Polecane posty

Mam zamiar kupić jutro Modern Warfare 2. Gry zawsze kupowałem w Empiku, ale nie będę miał tyle czasu żeby tam jechać, a zagrać jutro muszę koniecznie :tongue: . Natomiast pod ręką mam Media Markt, lecz nigdy tam żadnej gry nie kupiłem. Więc chciałem się dowiedzieć jak się mają ceny gier w Empiku do Media Markt? W którym sklepie są tańsze? Sprawdził bym na stronie MM, ale żadnych cen tam nie podają :dry: . Słyszałem kiedyś że w MM są tańsze, ale chciałem się upewnić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo podobne nie znaczy takie same ^^ Z doświadczenia wiem, że przeważnie w Empiku ceny nowości są o 20 zł większe. Nie zawsze ale bardzo często. Przykładowo Dragon Age w MM kosztuje 119 zł, na stronie Empiku widzę natomiast 119 przy przesyłce a 139 przy cenie rynkowej. Wg mnie lepiej kupić w Media.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba że EMpik i Saturn są w jednym centrum handlowym - wtedy walczą cenowo, wysyłają szpiegów i cena jest w obu taka sama :laugh: . Empik ma też dobre kontakty z EA i często fajne promocje dzięki temu (jak ostatnio najnowsza FIFA o ok. połowę tańsza była bodajże przez pierwsze 2-3 tygodnie po premierze).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy kupowałem BC2 pierwsze co zrobiłem to porównałem ceny w Empiku i w MM (mieszczą się w jednym CH). Różnica w cenie wyniosła 20zł na korzyść Media Markt i raczej tam będę zaopatrywał się w gry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o gry to Empik ma bardzo drogie, a na dodatek słyszałem kiedyś, że pracujący tam mogą sobie "wypożyczyć" grę, a po ograniu zafoliować i odstawić na półkę, ale czy jest to prawda to nie mam pojęcia, z kolei w Media Markt trafiłem raz na płyty latające luzem w pudełku, ale później już nie miałem podobnej sytuacji, dlatego mimo wszystko MM lepszy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że cena jest na korzyść MM i Saturna, lecz Empik szybciej wprowadza zmiany cenowe, serie i promocje. Spotkałem się już nieraz z tym, że niektórych gier z pewnej promocji nie było w MM (oczywiście tych bardziej intrygujących tytułów), a były w Empiku. Także jeśli chodzi o serie, tu wygrywa Empik - czasem nawet po miesiącu nie ma zmiany ceny jeśli takowa nastąpiła (mam na myśli tutaj TopSellera z 40 zł na 50 zł i z powrotem), a i aktualizacja oferty gier w serii także jest czasem opóźniona. Tak więc jeśli masz możliwość jak ja porównywać sobie ceny przechodząc z jednego do drugiego (w Poznaniu jest CH King Cross, w którym znajduje się i MM i Empik) to zdecydowanie radzę trochę pochodzić...

@FreeMan - ciekaw jestem skąd wytrzasnąłeś tę statystykę, bo myślę, że w wolnych chwilach nie migrujesz pomiędzy sklepami porównując cen poszczególnych gier...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Może i jeśli chodzi o tanie serie wygrywa Empik ale wydaje mi się, że większy utarg mają zaraz po premierze i to wtedy ta niewielka różnica ceny jest decydująca. Poza tym wiele osób poluje tylko na premierówki (np. ja :icon_twisted: ).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...