Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Montinek

AlleGra / Gramy Tv / Gamebox...

Programy o grach...  

114 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Który lubisz lub lubiłeś/lubiłaś najbardziej?

    • Gamebox
      18
    • Gramy TV
      35
    • AlleGra
      25
    • Ja i tak wolę Hyper'a
      36


Polecane posty

Nie wiem, czy zauważyliście, ale od niedawna (chyba od dziś :smile:) na antenie TV4 zaczął ukazywać się program AlleGra - sponsorowany przez Allegro, traktuje chyba wiecie o czym... Prowadzącym jest Marcin Sońta, który udzielał się w poprzednim programie (Gramy TV), a jeszcze dawniej w Gameboxie na TVP1. Jakie jest wasze zdanie, czy podoba Wam się oglądanie tego, nazwijmy to "show"? Osobiście cieszę się, że jest wśród stacji telewizyjnych taka inicjatywa, ale nic dotąd nie pobiło wspomnianego Gameboxa - z chyba :mellow: pięcioma prowadzącymi i naprawdę ciekawą zawartością. Celowo nie wspominam o Hyperze, bo to już wyższa liga oglądania, że się tak wyrażę...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prowadzącym jest Marcin Sońta, który udzielał się w poprzednim programie (Gramy TV)

Jego nazwisko mówi mi - nie będe oglądać tego programu choćby był 24h na dobę... Jego osoba to jeden z głównych powodów - wszak nie każdy musi lubieć każdego... Poza tym w ogóle nie oglądam telewizji, moje najważniejsze źródło wiedzy o grach to CD-Action, internet oraz znajomi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie inicjatywy jak programy o grach w TV są wg mnie nietrafione, bo kto by chciał oglądać reckę NFS:Shift 2 miesiące po premierze. W dodatku 2-3 recenzje i tyle samo zapowiedzi to IMO trochę mało, szczególnie, że AlleGra jest tylko raz w tygodniu. Jedynym słusznym pomysłem związanym z grami w telewizji byłoby założenie osobnego kanału o tej tematyce. Codziennie świeże wiadomości, powiedzmy co 2 dni jakieś recenzje i zapowiedzi, wywiady z twórcami. A jeśli nie byłoby żadnego materiału do puszczenia, to żeby uniknąć nagminnych powtórek, jakie oglądamy w kanałach tematycznych, możnaby po prostu pokazać jakieś gameplaye w HD. I niech mi nikt nie mówi, że taki program by się nie opłacał, wydaje mi się, że jest mnóstwo firm, które chciałyby zareklamować swoje gry czy programy w kanale stricte dla graczy. Poza tym jeśli mamy kilka(naście) programów o sporcie, gdzie ciągle oglądamy w kółko to samo, to czemu nikt się nie wysili żeby zrobić coś porządnego o grach? Przecież w Polsce jest mnóstwo graczy, jeśli byłby taki kanał na poziomie to z chęcią porzuciłbym czytanie recenzji w necie dla wideorecki w TV.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu 30 minut na TV 4 to za mało na sensowny program o grach .Ogladałem go dzisiaj z relacją z PGA .Niby nawet nieźle ,ale ten prezenter mnie jakoś od siebie odrzuca .Mój ulubiony program na Hyperze to Review Territory .Program bez porównania śmieszniejszy i zdecydowanie lepsi prezenterzy ,których naprawdę można polubić i uśmiać się przed telewizorem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu się zgodzę. Prezenterzy Review Teritory mają po prostu takie pokłady charyzmy, że miło się ogląda ich wypowiedzi (i kłótnie :happy: ). Co do całodobowego programu - uważam, że byłby to trochę chybiony pomysł. W ciągu jednego dnia autorzy pokazaliby wszystko, co mogliby mieć w zanadrzu. Optymalnym rozwiązaniem byłby tak z godzinny program dwa, góra trzy razy w tygodniu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi kiedy ten program Allegra się dokładnie zaczyna i kończy w tą sobotę bo nie mogę załapać... ;)

Jeżeli już chodzi o to który program "pokochałem" najbardziej to odpowiem bo obejrzeniu wyżej wymienionego, spoko program prowadził Sońta z Troszczyńskim czyli Gram.Tv, ale i tak oglądałem go z czystej nudy bądź ciekawości, ponieważ jak już zdążyliście powiedzieć recenzje były i będą w tego typu programach spóźnione...

Marcin Sońta na PGA zapowiadał swój program, ale poza wygłupami nie zbyt ambitnymi typu "...dostałem się do tego programu przez łóżko..." nie zbyt mnie zachęciły, ale nie powiem obejrzę jak znajdę czas ;)

Załapie się na jakaś powtórkę dzisiejszego tego z relacją z PGA???

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, ale postoję :tongue: IMHO w dobie Internetu, wideo-recenzji, strony CDA i całej masy innych portali takie inicjatywy w telewizji nie mają za dużego sensu. Brakuje ekskluzywnych materiałów (które np. GT.tv ma albo "na piśmie" zdobywa CDA), ciekawego prowadzenia i formy a także czasu, żeby wszystko upchnąć :tongue:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezaprzeczalnie najlepszy był GameBox - zapowiedzi , recenzje , wiele platform i humor ... po tym jak ich zdjęli z anteny (gorszej pory na program niż sobota południe niema) poczułem żal , smutek :( . Później było gram.tv z połową tych samych prezenterów i tym samym założeniem i było równie fajnie ale znowu - program był nadawany w porze o której nikt nawet nie myśli o oglądaniu telewizji . Czyli pokrótce - Półgodzinne programy o grach nie dają rady , jedyną słuszną drogą jest HYPER (którego nigdy nie widziałem) a allegrze nie prorokuję długiego żywota .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno najlepszy program Review Territory. Gadają o dupie maryny niekiedy wogóle odbiegają od tematu o grze ale o nudzie oglądając ich nie ma mowy. Gram TV było spoko i raczej ciut lepsze niż terażniejsze AlleGra. Szczególnie dziwne że w AG po recenzji nie ma żadnej oceny co jest dla mnie mocnym przeoczeniem. Mimo internetu i przewagi szybkości nad telewizją nie oglądałem tych programów tylko dla zabicia czasu czy nudy. Jak na polskie warunki programy wypadają dobrze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam tego AlleGra, ale po opiniach to jakiś gniot. Ja osobiście lubię nawet Review teritory, ale najlepszym moim zdaniem jest tvgry.pl. Po prostu pełen profesjonalizm, dobra jakość, ciekawe mówią, aż chce się oglądać. :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem najlepszy był Gram TV - oglądałem go chętnie, bo był ciekawy, "posiadał" troszkę humoru, i przy oglądaniu czas płynął miło. AlleGra moim zdaniem nie dorasta do pięt Gram TV. No, może przesadziłem, ale tak do pasa to na pewno... :wink: Dla mnie jedną z największych wad, oprócz braku ocen przy recenzjach, jest głos lektora - może się to wydawać dziwne, ale nie mogę się do niego przyzwyczaić, ten głos po prostu mnie wkurza! Ale mimo wszystko oglądam AlleGrę, chodź nie zawsze cały odcinek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...