Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Maciek_89

Problem z logowaniem SSL

Polecane posty

Mam nowego laptopa na którym zainstalowany jest Windows Vista. Niestety nie mogę zalogować się na żadną pocztę. Problem tkwi prawdopodobnie w bezpiecznym logowaniu SSL. Na wp.pl odznaczam pole "zaloguj bezpiecznie (SSL)" i jest OK, ale np. na onecie nie mam takiej możliwości i jest lipa. Problem występuje zarówno na Mozilli jak i w IE. Za wszelkie rady będę bardzo wdzięczny, bo nie wiem już co mam robić. Systemową zaporę wyłączyłem, ale nie pomogło.

PS. Jeśli to zły dział to grzecznie proszę jakiegoś moda o przeniesienie :rolleyes: .

EDIT: Problem oczywiście występuje nie tylko przy logowaniu na maila, ale praktycznie wszędzie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda to tak jabyś miał poblokowane jakieś porty. Jakiego masz firewalla (do notebooków często dodawane są jakieś pakiety zabezpieczające typu McAffe, czy Norton, jeśli masz coś takiego to też napisz) i jaki internet?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda to tak jabyś miał poblokowane jakieś porty. Jakiego masz firewalla (do notebooków często dodawane są jakieś pakiety zabezpieczające typu McAffe, czy Norton, jeśli masz coś takiego to też napisz) i jaki internet?

Był Norton, ale został odinstalowany. Niestety nie pomogło. Modem w laptopie odbierany jest przez wi-fi z modemu podłączonego do stacjonarnego komputera (nie wiem jak to się fachowo nazywa...). Dostawcą jest miejscowa sieć kablowa Satfilm, a prędkość to 2048/256 kbit/s . Może problem właśnie tkwi w jakiś ustawieniach przekazywania internetu przez wi-fi ? Chociaż na starym lapku wszystko było ok...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na komputerze stacjonarnym jak rozumiem wszystko jest w porządku (teraz nie wcześniej)?

Możesz rozpisać dokładnie jak zorganizowana jest Twoja sieć? Tzn. napisz najlepiej dokładne modele kart wifi i modemu. Zaraz poszukam jakiegoś programu, którym można sprawdzić porty.

[edit]

Uruchom linię komend z uprawnieniami administratora i wpisz w niej komendę

netstat -n

Wklej na forum to, co ta komenda zwróci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na komputerze stacjonarnym jak rozumiem wszystko jest w porządku (teraz nie wcześniej)?

Jak najbardziej.

Możesz rozpisać dokładnie jak zorganizowana jest Twoja sieć? Tzn. napisz najlepiej dokładne modele kart wifi i modemu.

Spróbuję, ale zupełnie się na tym nie znam :tongue: . Stacjonarny jest podłączony bezpośrednio kabelkiem do modemu Scientific-Atlanta Webstar 2000. Ten wysyła bezprzewodowo sygnał, który jest odbierany w laptopie (tzn. oczywiście najpierw trzeba było podać hasło). Na lapku w menadżerze urządzeń widzę, że są dwie karty sieciowe - Atheros AR9285 oraz Realtek RTL81688/8111B. Nie mam najmniejszego pojęcia, która jest tą główną :tongue: .

Uruchom linię komend z uprawnieniami administratora i wpisz w niej komendę

netstat -n

Wklej na forum to, co ta komenda zwróci.

Jeśli dobrze wszystko zrobiłem to wyszło coś takiego - http://i34.tinypic.com/2r6fwjk.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro data jest dobra i netstat nic głupiego nie zwraca, to albo Norton przy deinstalacji coś namotał (zdarzało mu się), albo problem jest w zupełnie innym miejscu. Możesz spróbować zresetować protokół TCP/IP, czasem to pomaga na dziwne problemy z siecią.

Uruchom wiersz poleceń z uprawnieniami administratora i tam wpisz komendę:

netsh int ip reset c:\resetlog.txt

Po wykonaniu tej komendy niekiedy trzeba przeinstalować programy korzystające z ustawień systemowych w celu dostępu do internetu, więcej w tym artykule.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zresetowanie protokołu TCP/IP nie pomogło.

Zauważyłem dopiero teraz, że wcześniej komendę netstat -n mogłem wpisać bez uprawnień administratora. Teraz to zrobiłem z uprawnieniami i wyszło coś takiego: http://i34.tinypic.com/33uc3a0.jpg. A gdy powtórzyłem operację jakiś czas później to był tylko jeden protokół TCP, a jego stan brzmiał: Oczekiwanie_Zamkn.

EDIT:

A istnieje możliwość, że to dostawca internetu coś blokuje ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu też nie widać nic, co by mogło być przyczyną.

Tak jest możliwe, że dostawca coś blokuje, ale wtedy na stacjonarnym też byś miał takie problemy, a z tego co napisałeś wynika, że nie masz.

Jak masz obecnie zabezpieczonego kompa (tzn. jakiego masz antywirusa i firewalla)? Bo poprzednio nie odpowiedziałeś do końca na to pytanie.

Możesz sprawdzić dokładnie kompa w poszukiwaniu wirusów, spyware itp. może coś się przemknęło i teraz coś mota. Użyj Malwarebytes' Anti-Malware i a-squared Free, jeśli coś znajdą to napisz.

Innych pomysłów nie mam. Być może jest coś nie tak z ustawieniami modemu, ale tu niestety nie pomogę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz obecnie zabezpieczonego kompa (tzn. jakiego masz antywirusa i firewalla)? Bo poprzednio nie odpowiedziałeś do końca na to pytanie.

Obecnie raczej nie jest w ogóle zabezpieczony. Był Norton, ale został odinstalowany. Wyłączyłem też systemową zaporę. Nie jestem pewien czy powyłączałem wszystkie systemowe zabezpieczenia, bo w ogóle nie znam Visty, ale na pewno starałem się to zrobić.

Użyję jeszcze tych programów do przeskanowania, a jak nic nie znajdą to pewnie spróbować przeinstalować system?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj jeszcze chwilę, może ktoś coś innego wymyśli. To, że mi się pomysły skończyły nie oznacza, że innym też. Tak swoją drogą było tak cały czas, czy jakiś czas działało i potem nagle się zepsuło?

Niezabezpieczony komp to proszenie się o problemy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz pocztę z serwisu o2.pl?

Nie mam...

Tak swoją drogą było tak cały czas, czy jakiś czas działało i potem nagle się zepsuło?

Niezabezpieczony komp to proszenie się o problemy.

Problem występuje od samego początku, gdy tylko przyniosłem laptopa ze sklepu i podłączyłem do niego internet, czyli od wtorku chyba. Wszelkie zabezpieczenia pozdejmowałem dopiero, gdy zacząłem kombinować. Pierwsza moja myśl to firewall, ale jak widać to niestety raczej coś innego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem został rozwiązany. Nie wiedziałem już co mam robić więc wykonałem kilka telefonów do dostawcy internetu. Okazało się, że jak się podłącza nowy komputer do sieci to trzeba do nich zgłosić. Samo połączenie z internetem to nie wszystko. Koleś w kilka minut coś u nich pozmieniał i teraz wszystko śmiga jak należy.

Przepraszam za zamieszanie. Jestem niezwykle wdzięczny za poświęcony czas i próbę pomocy. Szczególne ukłony dla Sevarda.

Temat można już chyba zamknąć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...