Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

rumbur

Monitor LCD a CRT

Polecane posty

Mój wujek zawsze uważa że ma rację. Teraz z kolei najeżdża na mnie, żebym zmienił moją 5 letnią Belineę na jakiegoś LCD-ka. Ma rację?? Osobiście zawsze wolałem CRT, jakoś pewniej się czułem. Może znacie linki do jakiś stron z wiarygodnymi artykułami na ten temat.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość michi93

belinei crt bym nie zmieniał-bardzo fajne monitory i ładniejsze kolory są niż na LCD.LCD takiej jakości jak twój crt będzie kosztował 1,5k i więcej.no chyba ,że zajmuje Ci dużo miejsca i masz z niej ogrzewanie całego domu w zimie i Cię to denerwuje to dopiero wtedy jest jakiś sens zmieniać

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś w CDA zdaje się w "Nie daj się nabrać" było całkiem niezłe porównanie LCD i CRT. Wyszło na to, że CRT są lepsze. O zaletach i wadach LCD jest też napisane coś w ostatnim numerze.

Jak dla mnie jedyną przewagą LCD jest to, że zajmuje mniej miejsca, a wszystkie inne parametry przemawiają za CRT. Ale jest to moja niezbyt obiektywna ocena. Jeśli chcesz to podaj argumenty wujka, a chętnie spróbuję je obalić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam wciąż użytkuję CRTeka od Fujitsu-Siemens - ma 7 lat... Nadrabia braki dość wysoką rozdzielczością (1600x1200) i odświeżaniem 100Hz w 1024x768 :wink: .

Do tego taki dość ważny plus: w każdej rozdzielczości obraz wygląda równie dobrze, a na LCD - tylko w natywnej jest świetnie. Za to na LCD oczy się mniej męczą.

Ogólnie - nie daj się wujkowi, chyba, że ma zamiar sfinansować przejście na LCD, to czemu nie :wink: . Ja nie zmieniłem głównie z powodów finansowych - jakoś większe korzyści przynosi mi wymiana podzespołów na lepsze, a na monitor już nie starcza...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym męczeniu się oczu to bujda - przy dobrym monitorze CRT nie ma różnicy.

Mam też laptopa, więc wiem, o czym piszę.

W 2D nie bolą nawet po paru godzinach (1024x768 100Hz), ale w grach, np. 1600x1200 75Hz - tak, po jakichś 2 godzinkach. Wszystko zależy od tego, jak wysokie odświeżanie może ustawić monitor, warto się tym pobawić.

Jednak jak wspomniałem - warto lepiej zmienić podzespoły niż monitor. Chyba, że padnie :wink: .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wobecnej chwili LCD już nie jest takie tandetne jek na początku czas reakcji czy jakość kolorów jest dużo lepsza warto zmienić jeżeli CRT jest mały np 17" teraz do komfortowego grania najlepiej mieć coś w panoramie z min ekranem 20-22 cale w ostatnim numerze CDA jest test LCD i nie są wcale drogie ja gdyby finanse pozwoliły z miłą chęcią bym się na LCD przerzucił ale na razie kaski brak są ważniejsze wydatki ale jeśli kaska nie przeszkoda ZMIENIAJ :wykrzyknik::ok:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co z tego, że LCD nie są tak tandetne jak parę lat temu, skoro i tak żaden LCD nie ma szans w starciu z średniej klasy monitorem CRT? Jakiś mały, słaby monitor CRT warto wymienić na LCD, ale to tylko dlatego, że nowego monitora CRT w rozsądnej cenie się nie znajdzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość michi93

d_j_siwy żeby mieć porządnego LCD trzeba liczyć od 1,5k i więcej a na prawdę fajne potrafią kosztować po 10.

Gdybym miał możliwość kupna jakiegoś crt 24" pokroju autora belinei to nie wiem czy tego bym nie zrobił.

fakt przy LCD mnie nie bolą oczy ale w crt to dopiero było odwzorowanie kolorów (porównuje do szajsunga 206BW)

i żeby nie było miałem u siebie przez 2 tyg 30"Della i to w końcu jakoś wyglądało tak jak bym chciał(podpięty komp i ps3)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no już z cenami dobrych LCD na matrycach IPS, PVA/MVA nie przesadzajcie bo dla gracza już coś się znajdzie w cenie 900-1100 zł z parametrami praktycznie nie do odróżnienia od CRT

jakie ma odświeżanie ta Belinea w rozdzielczości której używasz ??

jeśli niżej niż 70 Hz to bym zmienił na LCD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma 100 hz bez obaw, ponadto ma całkiem ładne kolory, mimo upływu lat, myślę jednak nad zmianą go na inny crt, bo mój to słodka 17'', niemniej nie wiem dlaczego ale do tej pory mi to nie przeszkadzało, wciąż mi nie przeszkadza. W sumie dzięki za odzew. Nie spodziewałem się tylu chętnych do pomocy ludzi. Aha co do argumentów wujka to są one takie " nie znasz się a ja mam zawsze rację "

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...