Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

HammerHead

Router ADSL a internet kablowy

Polecane posty

Posiadam router ADSL2+ Pentagram P-6331-42 i nie wiem jak go skonfigurować, by internet z kablówki można było puścić na Wi-Fi. Jestem otwarty na pytania :)

EDIT - Z tego co pamiętam to ten chyba nie zadziała, bo to jest ADSL - mam nadzieje że się myle :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nada się. Potrzebujesz routera z wbudowanym modemem kablowym lub (jeśli provider dzierżawi Ci taki modem) routera ze złączem WAN takim, jakie ma modem (np. ethernet). Tylko nie zaopatrz się w urządzenie z interfejsem ISDN - typ złącza taki sam, jak w ethernecie, ale napięcia inne (nie będzie działać i "przy okazji" coś jeszcze spalisz).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli podpiąłeś do portu LAN, to zadziała, ale wówczas nie za bardzo jest sens korzystać z routera - wystarczyłby switch z wbudowanym Access Poinetm. Poza tym, jeśli Twój provider pozwala na podpięcie ograniczonej ilości komputerów (sprawdź w umowie), to przy takim połączeniu będzie miał jak na dłoni całą Twoją sieć LAN i prawdopodobnie zablokuje Ci dostęp do Internetu. Ale jeśli wolno Ci podłączyć dowolną ilość urządzeń, to taka konfiguracja będzie działać, może być konieczne jedynie powyłączanie czegoś w konfiguracji routera (np. by nie próbował łączyć się z Internetem przez linię telefoniczną :)).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A laptop z komputerem mogą się skomunikować (czy np. widać udostępnione pliki) za pośrednictwem tego rutera? Próbowałeś "podłączyć" do rutera tylko jeden komputer naraz (laptop/stacjonarny)? Czy coś się zmienia, jak podłączysz laptopa do routera kabelkiem (skrętką)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Router obsługuje tylko jeden komputer na raz, przypisując mu jeden adres IP. Gdy próbuje podłączyć drugi, to on również dostaje IP, ale napisane jest, że połączenie jest utrudnione, lub nie ma go w ogóle. Prawdopodobnie będzie trzeba kupić nowy router. Chyba, że na forum nagle znajdzie się ktoś kto zaproponuje lepsze rozwiązanie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyłącz DHCP na routerze, modem kablówki też jest routerem i możliwe że przydzieli IP więcej niż jednej stacji.

Nie testowałem w tym modelu routera, musisz sam sprawdzić ;)

Jeśli zadziała, to będziesz miał połączenie dwóch kompów po kablu na pewno a przez WiFi ... niekoniecznie (to tylko Pentagram, w dodatku ADSL).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...