Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

freeq52

XP obok Seven - problem

Polecane posty

Witam, postanowiłem zainstalować XP obok Windows 7. Opiszę od początku, bo może być to dla niektórych ważne. Wszedłem w "partycjonowanie" w XP (mogłem to zrobić z poziomu Seven, nie wiem czy przez to mógł nastąpić ten problem) i usunąłem jedną z partycji (ok. 100GB, były na niej 2 gry). Sformatowałem ją i chciałem wgrać XP. Po skończonym kopiowaniu (ekran z niebieskim tłem, gdy ładuje się tych śmieszne 100%) nastąpiło ponowne uruchomienie kompa i zatrzymuje się ono na "Veryfying DMI Pool Data". Nie pomagało nic, ani ustawienia w BIOSIE z powrotem na Hard Disc itd, ekran nadal stoi. Komp był mi potrzebny, więc musiałem coś z tym zrobić. Postanowiłem przywrócić kompa do poprzedniego stanu lub wejść w tryb awaryjny. Nic z tego. Nie pomogło nawet sformatowanie i usunięcie partycji, na którą wgrałem XP. Pomógł dopiero format całego systemu, inaczej komp nie odpowiadał (swoją drogą spędziłem blisko półtorej godziny nad uruchomieniem komputera, wypróbowując wszystkie znane mi metody). Czy ktoś może pomóc? Jednak musi to być pomoc pewna, bo nie mam ochoty na ponowny format.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, to opisz w jakim momencie jesteś (tzn. czy masz coś na dysku, jeśli tak, to co) oraz co chcesz dokładnie zrobić. Podaj również jak masz podzielony dysk i na które partycje chcesz wrzucić jaki system.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już mówię. Mam zainstalowanego Seven na partycji D. Chcę zainstalować XP na F (dysk mam duży, nie ma w ogóle problemu). Wcześniej dysk F był zajęty, jednak sformatowałem go i chciałem zainstalować XP. Po sformatowaniu, następuje kopiowanie plików (na niebieskim ekranie ładuje się pasek do 100%), następuje ponowne uruchomienie kompa i w momencie, kiedy komputer restartuje (czyli tak jakbyśmy go dopiero włączali) start zatrzymuje się na "Veryfying DMI Pool Data" i dalej nie idzie. Nic nie mogę zrobić z kompem, ani w awaryjnym, ani przywrócić do wcześniejszego stanu nic. Pomógł dopiero format partycji systemowej...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dysk? Hmm, ale po formacie wszystko jest ok... Sam Seven śmiga aż miło, nie mam żadnych problemów. Ten problem był tylko wtedy, gdy obok Seven chciałem zainstalować XP, nigdy wcześniej ani później się nie powtórzył... Więc nie wydaje mi się, aby to była wina dysku...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby nie było problemów, najpierw zainstaluj Xp potem dopiero siódemkę. Ponoć są sposoby, żeby starszy system jakim jest xp zainstalować jak już nowszy jest wgrany, ale żaden u mnie nie działał. Po drugie jeżeli masz dysk SATA II ustaw w BIOS, żeby go jako ATA wykrywało :) Powinno pomóc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej, ale dysk profilaktycznie też sprawdź. Komunikat "Veryfying DMI Pool Data" oznacza zazwyczaj jakieś problemy w komunikacji BIOS - dysk. Lepiej sprawdzić, coby potem nie było problemów. Ogólnie ten tutorial powinien pomóc, ale przed próbą instalacji podaj jeszcze pełną konfigurację komputera, bo niekiedy trzeba coś zmienić w BIOSie, lub przygotować własną płytę instalacyjną XP-ka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...