Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

czesio666

Sens naprawy grafiki

Polecane posty

Otóż okazało się, że moje fioletowo-różowe(słłłłłit :* :wub: ) 8800GT jest niesprawne. Monitor wyświetla paski, nie wyświetla kolorów, tak jak powinien i są artefakty.

Zdecydowany byłbym na naprawę jej w jakimś profesjonalnym serwisie zajmującym się tymi rzeczami.

Na razie wpadło mi w oko:

http://www.aid-serwis.com.pl/

http://allegro.pl/item798795963_naprawa_ka...zestochowa.html

No ale tu trzeba płacić za wysyłkę. Znacie jakiś taki serwis w Łodzi i okolicach?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość michi93

a nie masz na nią gwarancji??co do wymiany karty najpierw się zorientuj ile z Ciebie zedrą bo może się okazać ,że za taką kasę kupił byś coś podobnego wydajnościowo

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do gwarancji to zgubiona nalepka z n/s (taka prostokątna z logo inno3d) i NTT nie chce mi uznać. Już wysyłałem.

A 2 baniek na nową nie mam. Co najwyżej 80pln na naprawę dałbym z siebie wykrzesać.

Co wy sobie myślicie, że 14-latek ma kasę na kupno nowej grafy? Niestety, NAJWYŻEJ na naprawę :sad:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość michi93

no to najpierw zadzwoń do firm i zapytaj ile Cie za naprawę skasują-myślę ,że trochę będzie

szkoda ,ze nie masz gwarancji bo dostał byś 9800 albo gts 250 albo kasę

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość michi93

a mogę spytać dla czego tak karta jest bez tej naklejki ?-podejrzane

było to zaznaczone w aukcji ??

i kiedy się zorientowałeś ,że karta jest walnięta i czy autor aukcji napisał ,że reklamacji nie przyjmuje?

i ile tak karta jest u Ciebie

co do serwisu to nie znam ale nie podoba mi się brak tej naklejki

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/item748187019_inno3d_880..._gwarancja.html

Pewnie mu się odkleiła, nie chcieli mu uznać gwarancji i dlatego znalazł frajera, któremu ją wcisnął. :(

Nie było zaznaczone, ale było zdjęcie rewersu karty, zresztą sam zobacz.

Tak, gość zaznaczył w aukcji, ze zwrotów i negów niet.

Zorientowałem się tego samego dnia, którego karta przyszła, po przetestowaniu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość michi93

skurczybyk wiedział ,że karta walnięta a sprzedał jako dobrą ale nic mu nie możesz zrobić bo napisał

sprzedaje jako uszkodzoną gdyż nie mam mozliwośći jej sprawdzenia

ja i tak bym mu negatywa wcisnął

ale co do braku naklejki bez której nie ma gwarancji nie napisał-a to wiedział na pewno

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mi powiedział wtedy, ze on ma AGP i dlatego. Mogę mu skoczyć. Nawet dał zdjęcie rewersu...ale ja głupi jestem.

Dzwoniłem przed chwilą do jednego z tych serwisów i okazało się, że chyba jednak zmieszczę się w tych nędznych 80pln.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co piszę poniżej dobrze by było skonsultować z jakimś prawnikiem, lub zgłosić się do Federacji Konsumentów.

Możesz skorzystać z niezgodności towaru z umową (koleś wyraźnie napisał, że karta jest na gwarancji, a z powodu braku nalepki nie jest), więc tu go nie uratuje to, że napisał, że nie przyjmuje zwrotów. O ile ostatnio się coś nie zmieniło, to sprzedający nie może zastrzec, że nie masz prawa z niej skorzystać, a Ty nie możesz się jej zrzec. Tzn. nawet jeśli się zrzekłeś z tego prawa, to możesz z niego skorzystać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość michi93

tylko czy to konto na alledgrogo jest na Ciebie czy kogoś pełno letniego?

jeśli na Ciebie to nie wiem czy mu coś zrobisz(tutaj niech wypowie się ktoś kto tam robi zakupy)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam serca mu stawiać nega. Chciałbym po prostu, żeby mi sfinansował naprawę grafy, chociaż w połowie - taniej mu to wyniesie, to w końcu gość młodszy ode mnie o rok, tylko sprzedaje z konta brata. Mógł nie mieć pojęcia o tej nalepce. :confused:

Nie mam naszych rozmów na gg, kilka dni temu zmieniłem system na Win 7. :ermm:

kedzior - będę nadal kupował na allegro. Ale tylko od zaufanych sprzedawców albo w sklepach :rolleyes:

Czemu 14-latek nie ma kasy na nową kartę? Bo nie bierze kasy od rodziców, a sam nie skąd wziąć, poza tym jest prawie zima i zarobić nie idzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość michi93

a ja bym się nie szczypał rok młodszy starszy a co to ma za znaczenie to są w końcu pieniądze(ni niemałe) i rynek.

masz potwierdzenie ,że jest o rok młodszy-szczerze wątpię a jak Ci napisze ,że jestem 8 lat młodszy od Ciebie to też uwierzysz(w praktyce niestety trochę starszy jestem)

oszustwo to oszustwo-nie ma zmiłuj możesz sobie negatywa odpuścić ale ty zwracasz grafę a on tobie kasę bo tłumaczenie nie miałem na czym sprawdzić jest nie do przyjęcia

zresztą nie widzę żeby karta była umieszczona w kategorii uszkodzone ,żeby go to choć trochę usprawiedliwiało

jak by ta aukcja tak wyglądała to bym się nie czepiał http://allegro.pl/item801882174_asus_gefor...dtp_320m_a.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawca to oszust, widać po zakończonych aukcjach. Allegro (POK) nie pomoże, bo nie spełniasz warunków.

Ale jak tylko zaczniesz robić "dym" (np. przez formularz kontaktowy Allegro, z tekstem "zostałem oszukany na aukcji ....") to konto oszusta zawieszą od razu, i on o tym dobrze wie. Aukcja była poza działem "Uszkodzone", więc z założenia sprzęt miał być sprawny.

Powiem tak: policja ani federacja konsumentów nic mu nie zrobią, ale co się nachodzi na komendę to jego. Dla mnie krótka piłka - i tak wtopiłeś, więc nie masz wiele do stracenia. Albo oddaje kasę, albo tłumaczy się przed policją i allegro. W tym drugim przypadku równie dobrze może gadać do ściany, oszukał ich na prowizji za te aukcje "1 PLN" i konto mu zamkną bezdyskusyjnie ... a co do policji zdania są podzielone ;)

Zapomniałem o najważniejszym:

naprawa nieopłacalna, koszt naprawy będzie porównywalny z wartością sprzętu. Serwis przed zbadaniem karty nie poda ci dokładnych kosztów, a jeśli poda to "na pałę" - moim zdaniem 150 PLN będzie minimum za to uszkodzenie (podejrzewam pamiątki i przerwane styki pod GPU)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość michi93

SwisteK dobrze pisze zresztą przyjrzyj się jego aukcją(najlepsze te za 1zł)-działał na niekorzyść alledrogo i jeszcze Ciebie oszukał-rób jak radzi SwisteK dobrze na tym wyjdziesz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem do federacji, niech się wypowiedzą. Jak się ze mną zgodzą to z Bogiem sprawa, mam sojuszników, idziemy do Allegro. W ciągu kilku dni powinni odpowiedzieć. Ja nie to samemu. I pójdziem.

W cenniku patrzyłem - wymiana pamięci - ok.70pln

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość michi93

ja bym tam od razu walił do allegro

a co do cen w cennikach to są one poglądowe dolicz sobie do tego ekspertyzę i to co jeszcze wymyślą w tym serwisie kwota podana prze SwistKa jest optymistyczna(za tyle masz gf 9600GSO/GT)

zresztą to 70 to może być sama "robocizna"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, wymiana 1-2-3 pamiątek zamknie się w 50-70 PLN. Ale moim zdaniem na pamiątkach się nie skończy, bo w tych Inno3d często występują przerwy pod GPU i trzeba będzie dopłacic za montaż/demontaz GPU i naprawę połaczeń. Oby nie, ale tak mi coś wygląda ...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...