Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kostek941

Oem

Polecane posty

przeinstalować możesz zawsze OS się podpisuje pod mobo tylko jak kupujesz to wersję 64bit

Taka jest teoria, ale w rzeczywistości w przypadku uszkodzenia płyty głównej Microsoft nie robi jakichś wielkich problemów i pozwala na przeniesienie licencji na inną płytę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sevard dokładnie tak jak piszesz. Ja mam XP HE w wersji OEM i teraz na nowym kompie po zainstalowaniu bez żadnego problemu mogłem dokonać aktywacji systemu. Nie musiałem nigdzie dzwonić etc tylko po prostu jak zawsze kliknąłem aktywuj i koniec ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sevard dokładnie tak jak piszesz. Ja mam XP HE w wersji OEM i teraz na nowym kompie po zainstalowaniu bez żadnego problemu mogłem dokonać aktywacji systemu. Nie musiałem nigdzie dzwonić etc tylko po prostu jak zawsze kliknąłem aktywuj i koniec ;)

To tu mam złą wiadomość. Nie ma problemów, jeśli płyta uległa uszkodzeniu, ale jeśli kupiłeś nowego kompa, bo np. stary był za wolny to nawet jeśli usunąłeś ze starego Windowsa, to według obecnej licencji nie masz prawa zainstalować go na innym kompie, nawet jeśli przejdzie on aktywację. Na takie manewry to tylko wersja BOX pozwala. Problem jest jednak taki, że licencji OEM Windowsa jest wiele i w zależności od tego, kiedy się kupowało system można mieć inną licencję, trzeba przeczytać i zorientować się co można, a czego nie.

Obecnie licencja wygląda tak, że klucz Windowsa jest przypisywany do płyty głównej i bez wiedzy MS nie wolno przenosić systemu na kompa z inną płytą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...