Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

MatrixOneBNR

Rozwiązany: HP DeskJet F2400 series, skanowanie się zacina pod koniec

Polecane posty

No więc kupiłem ową drukarkę HP DeskJet F2400. Podłączam, nurkuję w instrukcjach, drukuję stronę próbną - wszystko OK. Ale chciałem wypróbować skaner. Wkładam Tipsomaniaka (;D) i włączam urządzenie. Coś tam sie włącza, światełko biegnie, na kompie mi się pojawia zeskanowany obraz, powoli dochodzi do góry - i już. Mam na kompie okładkę Tipsomaniaka. I teraz patrzę na okienko - przyciski, różne guziki. Przytnij, dopasuj. No cóż, klikam coś. I co się stało? Kompletnie nic. Hm. To to klikam "narzędzia". Nic. "plik". nic. jak naprowadzam myszą na jakiś pasek, to on się tak "podświetla", jakby sygnalizował, że można w niego kliknąć. Uwierzcie mi, nie można. Wyświetlił mi się komunikat, coś w stylu "błąd skanera", i nic. I spróbowałem ponownie. to samo. Musiałem wyłączyć okienko ctrl+alt+del. Tyle że.... nie pojawił mi się już więcej komunikat z błędem. Proszę o pomoc. Chyba parametry kompa nie mają nic do drukarki, nie? o_0

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterowniki dla kompa najnowsze, do drukarki z płyty, czyli też chyba najnowsze...

Zasilacz? Hm, nie wiem, jaki mam. Chyba pięćsetka, ale nie wiem, jak to sprawdzić.

system to windows xp, jeśli o to ci chodziło (jestem zielony z sprzętu)

komp:

Karta GeForce GTS 250, najn. stery,

procek intel core2duo 2 razy 2,2 ghz,

2gb RAM.

czy to coś da?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc kupiłem ową drukarkę HP DeskJet F2400

Nie ma takiego modelu.

Zakładam że używasz F2480, pobierz nowe sterowniki:

http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/softwar...t=3811337

przeczytaj jeszcze raz w instrukcji opis instalacji i FAQ na stronie HP

http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/documen...product=3811337

Moim zdaniem to błąd sterownika, albo ustawień systemu (np. ustawiony na sztywno plik wymiany o za małej wielkości).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takiego modelu.

Ekhem...

Serio nie istnieje?

serio - serio

uwierzę w jego istnienie jak dasz fotkę naklejki z modelem i numerem identyfikacyjnym HP.

@down: mam sterowniki. Najnowsze, pobrane.

OK, a usuwałeś stare przed instalacją nowych?

Deinstalacja + usunięcie pozostałych plików + naprawa wpisów rejestru (programem CCleaner przykładowo)

Już parę razy w przypadku HP było tak, ze TYLKO angielska wersja sterowników działała poprawnie (wszystkie "lokalizowane" miały błąd) - tą wersję też trzeba sprawdzić. Albo dzwoń na partyline HP, niech ich support się wykaże (być może znają rozwiązanie tego problemu, ja jeszcvze nie widziałem identycznych objawów).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystkie "lokalizowane" miały błąd

Człowieku, ty jesteś ŚWIETNY! Z angielskimi sterownikami wszystko chodzi jak marzenie! Dzięki, dzięki! Rób karierę w sprzęcie kasę będziesz bił a bił... Tak czy siak, drukareczqa i sqanereq chodzą jak marzenie. Ten temat może iść na wygnanie :)

PS: Jeszcze raz dzięki!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...