Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Dyrektorek

Temperatura Q6600.

Polecane posty

Witam, niedawno pisałem na tym forum o pomoc przy wyborze sprzętu. Dziś problem polega na wysokich temperaturach Q6600. Mianowicie w idle mam jakieś 40-45 stopni. Natomiast już po 1 sekundzie testowania Orthosem temperatura wzrasta powyżej 70. Czy może być to problem czujników czy też czegoś innego. Chłodzenie to Pentagram Karakorum. Rewizja procesora to B3. Chłodzenie cały czas jest chłodne, ale jest na pewno dobrze zamontowane, bo jak zatrzymam na kilka minut wentylatory, radiator staje się gorący. Proszę o radę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko wygląda tak: http://hotfile.com/dl/16206354/2d7577f/temp.avi.html sorki, że nie na youtube, ale jakoś nie chce mi tam wysłać. Po sekundzie byłaby temperatura wyższa o ponad 30 stopni? Niemożliwe. Mierzyłem Speedfanem, Coretempem, Realtempep i wszędzie tak jest. W speedfanie pokazuje w idle jakieś 60 st. w Realtempie ponad 50. Już mówiłem, że po chwili bez wentylatora radiator robi się gorący, więc zamocowanie jest raczej dobre. Do tego już kilka razy próbowałem je poprawiać, zmieniać ilość pasty i takie tam.

Cała konfiguracja:

Procesor: Intel Core2Quad 2400 MhZ @ 3400Mhz 1,5V

Chłodzenie : Pentagram Freezone HP-120 ALCu Karakorum

(Tacens AURA Pro 12cm (9dB))

Płyta Główna : MSI MSI P45 NEO2-FR MOA /intel P45/

RAM : G.Skill 2x2GB 1000MHz CL5 PQ

Zasilacz: OCZ ModXStream Pro 600W

Karta graficzna: 8600 GT.

Ten filmik jest robiony przy otwartej od dłuższego czasu obudowie. a pasta to AS Ceramique.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do temperatury w stresie to nie jestem pewien czy 95 stopni wytrzyma. U mnie na ustawionych wiatrakach na maxa zawiesił się na 83 stopniach. Ale może moja sztuka już taka jest. Co to napięcia i programu to raczej normalne, że tak się grzeje. Tylko nie wiem czemu takie wysokie napięcie jest ustawione. U mnie stabilnie na niecałych 1,3V śmiga na ponad 3,3 GHz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Primo: BAMsE może mieć po części rację. Wolnoobrotowy wiatrak na pewno będzie gorzej chłodził.

Secundo: patrząc na ten twój filmik to czujnik jest zrąbany bo temperatury nie skaczą o 20 stopni tylko dlatego, że odpaliłeś Orthosa. Proc powinien się stopniowo rozgrzewać a już na pewno tak szybko te temperatury nie spadają.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...