Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

polak59

Problem z dźwiękiem przy odtwarzaniu z napędu

Polecane posty

Witam, od kilku dni mam pewien problem związany z odtwarzaniem filmów. Gdy chcę uruchomić jakikolwiek film z płyty to mam spore zakłócenia dźwięku oraz lekkie przycięcia obrazu, natomiast gdy uruchamiam film z HDD to nie ma żadnych problemów. Podobnie jest z muzyką, co prawda zakłócenia pojawiają się tam sporadycznie, jednak wcześniej nie było ich wcale. Sprawdziłem także płytę z magazynu CLICK, na której w tle gra muzyka i tu znowu były zakłócenia. Podobnie jak z filmami, muzyka odtwarzana z HDD nie ma żadnych zakłóceń. Nie mam pojęcia, czym to może być spowodowane. Zainstalowałem nowsze kodeki, ale nic to nie dało. Wcześniej nigdy nie miałem żadnych problemów. Zastanawiam się czy może to być jakieś uszkodzenie napędu (LG GH22LS30), czy może to kwestia jakichś ustawień? Dodam, że napęd jest dość nowy, ma kilka miesięcy, więc dziwne aby tak z dnia na dzień się zespuł (szczególnie, że nie mam problemów przy instalacji z płyt gier i programów oraz przy nagrywaniu płyt). Będę wdzięczny za każdą pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla wszystkich kanałów IDE mam w menedżerze włączone DMA. Poza tym problem ten pojawił się właściwie znikąd kilka dni temu, a nie zmieniałem żadnych ustawień. Dlatego najbardziej prawdopodobna wydała mi się jakaś usterka napędu, choć może problem leży gdzie indziej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sprawdź jeszcze taśmę sygnałową, którą napęd jest podłączony (czy jest dobrze dociśnięta), spróbuj też go podłączyć do innego złącza na płycie. Jak i to nie pomoże, to wymień taśmę na nową.

Tak poza tym, Windows ma to do siebie, że potrafi coś skopać nawet bez ingerencji ze strony użyszkodnika :). Chyba, że używasz innego systemu, z tych mi znanych tylko winzgroza wykazuje skłonności do autodestrukcji ;).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...