Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Nick Wazalski

Rozwiązany: Procesor E8400 osiąga temp. 100C oO

Polecane posty

Chłodzenie? Emm, 5 wiatraków, ale jakich, to nie wiem, bo obudowa marki "Komputronik". Podkręcać? A jak to się robi? xD Komputer stoi przy biurku, lecz jakieś 30 cm od kompa jest grzejnik, lecz mimo wszystko, nie osiągnął by temp 100 C, bo w takim razie ja sam mym się chyba ugotował oO

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeddzszystkim przestaw komputer daleko od grzejnika. Chłodzenie na procesor to ten kawał metalu na płycie głównej, podejrzewam że box. Powiedz jeszcze jak te 5 wentylatorów jest zamontowane. Przyda się też uporządkować kable w środku, bo pewnie masz z nimi bałagan.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kablami mam porządek, są zapakowane w specjalne rureczki, dzięki czemu zajmują dużo mniej miejsca.

Co do komputera:

- Procek jak już mówiłem E8400

- płyta główna asus P5Q PRO

- RAM 2 gb Geil Black Dragon

- Dysk SATA Seagate Barracuda 500 gb

- Zasilacz 600 W

- Wiatraki wszystkie dobrze się kręcą, nawet kompa otworzyłem i wyczyściłem, lecz nic to nie dało oO

Wiatraki znajdują się:

- 2 z przodu komputera

- 1 duży na komputerze

- 1 z tylu komputera

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że to jest też problem z czujnikiem który w większości E8400 był po porostu uszkodzony. Jeżeli ruszałeś chodzenie to spróbuj je zamocować jeszcze raz. Naprawdę, cooler nie będzie przylegał kilka milimetrów i już temperatury wariują.Pozostaje jeszcze za duża albo za mała warstwa pasty termoprzewodzącej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...