Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość

[Windows 7] Nie zawsze po uruchomieniu łączy z siecią

Polecane posty

Posiadam Windows 7 Home Premium, acz niestety pojawił się mały problem - nie zawsze po uruchomieniu łączy mnie z internetem. Czasem muszę zrestartować komputer raz, a czasem i kilka razy nic nie da. Z początku myślałem że kabel LAN, który łączy komputer z routerem jest niedociśnięty i tak było, bo kiedy docisnąłem kabel, system połączył się z siecią, ale problem nadal się pojawia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek sprawdziłbym kabel, tzn. najlepiej sprawdzić jak to będzie wyglądało, gdy podłączymy inny kabel. Warto również sprawdzić na innym typie kabla (tzn. jeśli masz krossowany, to wziąć niekrossowany, lub na odwrót).

Temat przenoszę do działu Internet i sieci, bo chyba jednak tam jest jego miejsce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że nieprędko będę mógł sprawdzić na innym kablu. Muszę najpierw takowy zakupić...

Ostatnio w ogóle nie mogłem się połączyć internetem (sieć normalnie działa, wykrywa inne komputery itp, w ustawieniach routera mam że jest połączony z internetem, ale w systemie już nie) - dopiero po uruchomieniu trybu awaryjnego wszystko jest OK. Może to jakiś śmieć, tylko dziwne, bo praktycznie od początku mam Kasperskiego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Profilaktycznie możesz sprawdzić jakimiś innymi skanerami, czy coś w systemie nie siedzi. Być może coś w sterownikach nie gra, bo jednak Windows Seven jest dosyć świeżym systemem. Sprawdzałeś, czy na stronie producenta nie ma jakichś nowszych sterów?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie wklejam log z Malwarebytes' Anti-Malware. (sprawdzę jeszcze OTL, bo RSIT nie działa ani na awaryjnym, ani normalnym trybie, reszta przeszkanowana i nie wykryło nic)

[2009-07-14 03:34:57 | 00,000,513 | ---- | C] () -- C:\Windows\win.ini
[2009-07-14 03:34:57 | 00,000,219 | ---- | C] () -- C:\Windows\system.ini
[2009-07-14 00:42:10 | 00,064,000 | ---- | C] () -- C:\Windows\SysWow64\BWContextHandler.dll
[2009-07-14 03:34:57 | 00,000,219 | ---- | C] () -- C:\Windows\system.ini
[2009-07-14 00:42:10 | 00,064,000 | ---- | C] () -- C:\Windows\SysWow64\BWContextHandler.dll
[2009-07-14 00:42:10 | 00,064,000 | ---- | C] () -- C:\Windows\SysWow64\BWContextHandler.dll
[2009-07-14 03:34:57 | 00,000,219 | ---- | C] () -- C:\Windows\system.ini
[2009-07-14 00:42:10 | 00,064,000 | ---- | C] () -- C:\Windows\SysWow64\BWContextHandler.dll
[2009-07-13 22:03:59 | 00,364,544 | ---- | C] () -- C:\Windows\SysWow64\msjetoledb40.dll
< End of report >

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj logi z OTL-a i GMER-a, to że GMER oznajmia, że nic nie znalazł, nie oznacza jeszcze, że nic nie ma. GMER nie wszystko interpretuje poprawnie.

Choć w sumie jak już pisałem na infekcję mi to nie wygląda, ale sprawdzić nie zaszkodzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że GMER pokazuje taki komunikat po uruchomieniu (w normalnym trybie też, jak coś):

Bez_tytu_u.jpg

Jak kliknę OK i przeskanuję to tak jakby nic nie było (wyskakuje komunikat że wszystko OK), chcę zapisać loga.. i pusty plik. Poza tym jak widać na screenie są zaznaczone tylko 3 okienka /usługi, rejestr, pliki/. Czyżby to nie pełna wersja? Logi z OTLa wstawiłem wyżej. Chyba będę zmuszony zrobić format..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak nadal problem występuje, ale już wiem, co jest jego przyczyną, nie mogę jednak nadal go rozwiązać. Na pewnej stronie znalazłem, że ktoś ma podobny problem KLIK KLIK - podobno pomaga wyłączenie protokołu IPv6 oraz ręczne wpisanie adresu IP, maski podsieci, bramy domyślnej oraz serwerów DNS, z tym, że nie wiem skąd te dane wziąć. Wiem jak wyłączyć IPv6, ale jeżeli mam zmienne IP, to nie wiem, czy wpisanie tych danych coś pomoże. Co ciekawe po wyłączeniu karty sieciowej i ponownym włączeniu internet znowu działa. Działa również czasami po uruchomieniu komputera, choć nie zawsze, oraz działa w trybie awaryjnym, jak już pisałem.

Oto jak wygląda u mnie problem z połączeniem (wyświetla się owa sieć publiczna, a kiedy internet działa, owej sieci nie ma):

1_58.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...