Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Trawka

Far Cry 2, problem z płynnością

Polecane posty

Mam pewien duży problem z grą w temacie. Podczas spokojnego grania (30-60minut), zaczynają mi się dziać anomalia. A więc po dłuższym czasie grania zaczyna mi się tak ciąć, że gra staje się frustrująca (ok. 15-7FPS), a w menu pauzy latają paski. Kiedyś też mi ten problem doskwierał, ale wystarczyło zwinąć grę na pasek i po chwili włączyć z powrotem, to miałem spokój do ponownego włączenia gry. Mam zainstalowany najnowszy path(1.03), i ogólnie nowe sterowniki. Gra mi chodzi na full z małymi przycinkami gdzieniegdzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę się pomylić, ale moje parametry to: procesor Althon64X2 4000+, RAM 2GB, karta GeForce 9600GT, płyta główna K9N Neo V2.

Co do poziomu temperatury nie wiem za bardzo jak to się sprawdza(kiedyś znalazłem), ale chyba wiem co może być przyczyną problemu, a mianowicie dawno nie czyściłem kompa i osiadł z kurzu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz GF 9600 GT, to masz pewnie cos takiego jak EXPERT TOOL, jest on dolaczony na plycie ze sterownikami. Jest on na pasku zadan po prawej stronie, klikasz w opcje " fan control" i tam masz podana temperature karty graficznej. Jesli beda sie dzialy takie babole podczas grania, zminimalizuj gre i wejdz do tej zakladki. U mnie podczas grania w FC2 temperatura nie przekraczala 49 C

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym proponował zmniejszyć detale i wtedy sprawdzić. Grałem w tę grę na o wiele mocniejszym sprzęcie i gdy na ekranie dużo się działo gra potrafiła zwalniać. Zmniejsz szczegółowość grafiki i zobacz rezultat. Co do temperataury karty jest w porządku. Powinien się bać przegrzania przy temp. około 90 stopni C.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi pokazało 59 stopni. Pewnie to już stan alarmowy.

Sprobuj pobawic sie opcjami fixed speed i dynamic speed, sa w tych samych zakladkach o ktorych mowilem. Po przestawieniu suwakow wentylator zacznie chodzic glosniej, zobacz wtedy czy dalej beda wystepowaly babole w grafice.

Na moim konfigu ( 1,8 core 2 duo, GF 9600 GT, 2 GB RAM) o dziwo gra chodzila na najwyzszych detalach w rozdzialce 1024x768. Kompa masz lepszego ode mnie, wiec nie wiem w czym problem :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc... zabawa z przyśpieszaniem wiatraka nic nie dała, poskutkowało zmniejszeniem detali. Według mnie, to nie jest to do końca przyczyną drastycznego zwalniania, więc uważam że problem nie do końca rozwiązany. A i tak poza tematem, to jakie ciekawostki kryje Expert tool???

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A bawiłeś się w ostrzejsze OC karty? Ja mam ten sam problem. Zaczęło się tak dziać po podkręcaniu. Oczywiście mogę się mylić bo długo nie odpalałem tej gry. Ponadto Fraps pokazuje ponad 30 fps na max detalach ale czuć cięcie gry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podkręcałem karty ani razu, i nie mam tego problemu z żadną inną grą(jak by była niepewność). Ja to sprawdzałem ilość klatek programowym miernikiem(w konsoli wpisuje się "show fps"). Też u mnie było czuć cięcie gry przy 30fps, a po zapisywaniu miałem ponad 300fps :happy:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...