Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Frashoot

Darmowe antywirusy - który najlepszy?

Polecane posty

Witam,

Mam taki problem : ostatnio używałem AVG Free 8.5. Zaktualizowałem do wersji 9.0 i ... jestem niemile zaskoczony. Straszne zamulenia kompa, niespodziewane skany, aktualizacje według upodobania AVG. Jako że w starszą wersję nie ma sensu się bawić, proszę was o poradę : który z pośród darmowych antywirusów jest najlepszy? Najlepiej lekki i szybki, aby nie zamulał kompa (mam dość stary i wolny dysk twardy, w tym problem).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja stawiam na Avirę. W przeciwieństwie do Avasta jest lekka, szybka i skuteczna. Za Comodo przemawia jednak to, że dostajesz gotowy zestaw. Do Aviry należy doinstalować jakiegoś firewalla. Sam powoli przymierzam się do Comodo, nie dlatego, że Avira mnie zawodzi, po prostu chcę przetestować coś nowego.

Ja stawiam na Avirę. W przeciwieństwie do Avasta jest lekka, szybka i skuteczna. Za Comodo przemawia jednak to, że dostajesz gotowy zestaw. Do Aviry należy doinstalować jakiegoś firewalla. Sam powoli przymierzam się do Comodo, nie dlatego, że Avira mnie zawodzi, po prostu chcę przetestować coś nowego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no co wy;p jak zaisntalowalem avasta to mi magazynowal virusy i inne syfy ;p potem zakupilem kasperkiego na rok i odziwo po zainstalowaniu znalazl z setke roznego badziewia ;p

kumpel zmienil avasta na noda 32 i takze potwierdzil ze mial syfu nie lada ;p

wiec co wy za bzdury tu piszecie ze was nie zawiodl avast...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie każdy syf widać od razu. Większość ludzi używa jednego antywirusa i nie robi co jakiś czas skanów czymś innym (a są darmowe skanery od Dr.Web. czy Kaspersky'ego). Na tym opiera się popularności i "skuteczność" wielu antywirusów. Dopóki nie sprawdzą czymś innym, to będą utrzymywali, że ich komp jest czysty. Inna sprawa, że ryzyko infekcji jest w dużej mierze uzależnione od tego jak kto używa komputera.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam Aviry i do pomocy mam Malwarebytes Anti-Malware. Jestem bardzo zadowolony bo oba programy nie przepuszczają żadnego paskudztwa i mają często nowe aktualizacje do pobrania. Ogólnie spisują się świetnie. Tego nie mogę powiedzieć o Avaście. Po wizycie kompa w serwisie otrzymałem wydruk ze skanowania a w nim sześć stron A4 z wirusami. Od razu zrezygnowałem z Avasta :happy:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz Severd, mi ostatnio koleżanka siostry przyniosła kompa i twierdziła, że wina w sprzęcie leży. A jak udało mi się odpalić system po paru BSODach to zobaczyłem zainstalowane 2 antyvirusy(chyba Avira + Avast), jakiś firewall, który skutecznie blokował dostęp do neta i jeszcze Spyware Doctor i SpyBot xD Normalnie forteca :nuke:

Komp mimo 2 rdzeni tak mulił, że normalnie się w menu start nie dało wejść :P

Jak wszystko pokasowałem i zainstalowałem AVG to komp zaraz zaczął inaczej chodzić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK racja, źle się wyraziłem. Oczywiście nie wolno na jednym systemie używać dwóch antywirusów z włączonymi skaneremi rezydentnymi równocześnie. Wirus oczywiście się nie przedrze, ale to głównie dlatego, że antywirusy zajmą cały czas procesora.

Chodziło mi o to, że mimo posiadania jakiegoś antywira warto raz na jakiś czas przeskanować kompa czymś innym, czy to skanerem on-line, czy normalnym skanerem, lub skanerem na LiveCD.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam właśnie też sobie co tydzień/dwa tygodnie robię skanowanie Malwarebytes' Anti-Malware i Dr.Web CureIt! ;)

Wiadomo, że antyvirus nie zawsze każdego wirusa wyłapie.

A nowy Kaspersky 2010 ma nawet opcję wykrywania luk w programach. Jak zacząłem skanować to przy Internet Explorerze 8 najwięcej luk wyłapało ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...