Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

zielu1983

Brak stabilności kompa po zmianie taktowania Ram

Polecane posty

Witam

Pojawił się pewien problem z moim kompem bowiem moj Ram standardowo był ustawiony na 800MHz a są to pamięci 1066, więc zmieniłem to w Biosie. Niestety po tej zmianie co kilka góra co kilkanaście minut wywala mnie z gier, lub komp się wiesza, a nawet raz miałem BlueScreen.. Co może być tego przyczyną?? Pełny konfig kompa jest na moim profilu....dodam tylko, że obecnie proc pracuje na standardowych ustawieniach wię proszę się nie sugerować tym @3Ghz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukałem w necie Twoich pamięci i sprawdziłem. Ustawienia zależą od producenta i konkretnego modelu pamięci. Są jakieś standardowe wartości dla poszczególnych częstotliwości, ale chyba jeszcze nie widziałem firmowej pamięci, która by miała takie timingi jak normy przewidują.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, chodzi o to, żeby zwiększyć te wartości, które Ci wcześniej podałem (te 5-5-5-15) np. do 6-6-6-15, ale być może nie będzie potrzeby. Zaraz sprawdzę, jak wygląda BIOS tej płyty, być może wyższe napięcia są jakoś ukryte.

[edit]

Podaj jeszcze raz model płyty, bo taka jak podałeś nie istnieje. Przypuszczam, że chodzi o , ale i tak nie wiem w której rewizji jest to płyta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety, ale z tego co widzę w instrukcji jednak miałeś rację, tzn. nijak nie da się ustawić na pamięciach napięcia większego niż 2.1V. W takim razie pozostaje Ci mieć nadzieję, że kości będą działały na mniejszym napięciu, lub ewentualnie kombinować z timingami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...