Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Crystek

Partition Magic, utracone dane

Polecane posty

Witam, problem jest następujący, otóż chciałem mieć dwa systemy operacyjne Windows: Viste i '7'. W tym celu chciałem pomniejszyć dysk c: o 40 gb, miejsce dostępne było, w dodatku wolne. Jako, że windowsowy program nie pozwala zmieniać rozmiaru partycji z systemem, to odpaliłem z starej płytki Partition Magic. Ale do sedna

Program po wstępnej diagnozie dysków wyświetlał błędy z rozmiarem partycji, i twierdził, że jest w stanie to naprawić, mimo to wcisnąłem anuluj. Dalej jak wyświetliło się okno PM nie wyświetlona została żadna z partycji, stwierdziłem że to wina tych błędów. Dlatego bootuje jeszcze raz. Tym razem pozwalam, aby zmienił się rozmiar partycji, gdyż to niby jest problemem, jednakże znowu widoku w PM z partycjami nie ujrzałem, tylko błąd ten sam. No stwierdziłem, że nie da rady i 'ponowne uruchomienie komputera'. Tylko, że ani Windows się nie odpala ( po wczytywaniu wind autorestart) i nie mam jednej partycji ( dokładnie to dwóch, tyle że druga to dysk logiczny utworzony z partycji standartowej, o nazwach "Dane", "Instalki")

Jak się okazało PM musiałbyć starej wersji, i widocznie nie zauważył partycji i dysku logicznego przez co "naprawiając rozmiary" usunął mi te partycje.

I tutaj mam pytanie, czy dałoby jakoś rade odzyskać dane? Zainstalowałem na innej partycji nowa winde. Próbowałem poszukać punktów przywracania i naprawić (na partycji ze starym), ale okazało się, że folder jest pusty...

Z kolei jak ponownie instalowałem Viste to wyświetliło mi że obszar "xx GB" nie jest podzielony na partycje, co by odpowiadało rozmiarom tamtych dysków. Na wiele nie liczę, jednakże proszę o pomoc...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testdisk może pomóc, o ile nie mieszałeś z partycjami po wystąpieniu błędów. Vista nie lubi jak zmienia się coś w partycjach bez jej wiedzy, przeważnie kończy to się źle. Możesz spróbować użyć płytki instalacyjnej celem naprawy, ale zacznij od Testdiska.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...