Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

rufhs

Komputer nagle się zawiesza

Polecane posty

Witam

Jakiś czas temu wymieniłem płytę główną na MSI P35 Neo-F (wcześniej miałem Gigabyte GA-P35-S3G) i wtedy zaczął się problem. Występuje on tylko w grach, otóż nagle beż żadnego ostrzeżenia nie wiadomo dlaczego monitor staje się czarny, pokazuje się napis "no signal", dźwięk w głośnikach się wiesza i koniec, nie da się nic zrobić, komputer nadal idzie ale nie reaguje. Jedyne rozwiązanie - restart. Najgorsze jest to że nie ma na to zasady, działo się to i w bardziej wymagających grach (Wolfenstein, PURE, Street Fighter IV, chyba raz w CoD 4 multi) jak i w tych mniej (Guild Wars (tu bym powiedział że nachalnie), CS 1.6, Warcraft III). Nie ma określonego momentu, czasami gram 2h i nic, czasami po 5 minutach gry restart. Nie jest to raczej sprawa programowa, bo wcześniej wszystko działało, systemem też to nie jest, bo dzieje się to zarówno na XP jak i na ostatnio zainstalowanej becie Win 7.

Mój zestaw:

Intel Core 2 Duo E7200 2.53Hhz

Galaxy GF 9800GT

2x2GB GoodRAM

Zasilacz Chieftec 600W

dysk Samsung 500GB ( niedawno wymieniłem bo Seagate 500GB padł, ale i tak na obu dzieje się to samo)

Prosiłbym o pomoc bo już nie mam pomysłów czym to może być. Może ktoś jakoś spotkał się z tym problemem :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu wymieniłem płytę główną na MSI P35 Neo-F (wcześniej miałem Gigabyte GA-P35-S3G) i wtedy zaczął się problem.

Ta płyta jest nowa, czy "po przejściach"?

bo tak na logikę, to skoro dopiero po wymianie płyty głównej masz problem, można typować ją na głównego podejrzanego.

Przetestuj pamięci, zmierz napięcia. Płyty nie sprawdzisz, chociaż możesz puścić test OCCT i czekać co się stanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyta nowa (przynajmniej tak sądzę, bo dostałem ją już w komputerze a nie zapakowaną w pudełku).

Też wydaje mi się że to coś związanego z płyta, ale zastanawiam się czy kłopot nie leży w jakichś złych ustawieniach, albo braku kompatybilności. Nie wiem, po prostu staram się uniknąć oddawania komputera na serwis, jeśli mógł bym to sam naprawić.

Pamięć sprawdzana memtestem, żadnych problemów. Robiłem też testy Orthosem - ponad godzinę i bez problemów.

Jeśli chodzi o napięcia to nie szczególnie wiem jakbym to mógł zmierzyć. Everest pokazuje mi napięcia, ale nie jestem pewien czy to o to chodzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, tyle że właśnie nie bardzo widzi mi się oddawanie do nich komputera, bo już raz oddałem jak mi dysk padł, i oprócz niego wymienili mi jeszcze właśnie płytę (na jakiegos taniego ASRocka) i RAM-y bez żadnego powiadomienia i jeszcze plombą zakleili żebym nie mógł sprawdzić co tam jest:) Do tego trzymali to z miesiąc. Zaraz na drugi dzień pojechałem z powrotem, żeby poprawili, ale mojej starej płyty już nie mieli, więc podali mi tam kilka jakie by mogli włożyć i ta mi się najbardziej widziała. Mógłbym się co prawda kłócić ale zależało mi żeby jak najszybciej mieć komputer spowrotem.

i właśnie dlatego próbuje sam znaleźć powód kłopotu, ale jeśli już nie będzie innego wyjścia to będę musiał się uzbroić w cierpliwość :wink:

Tak więc jeśli ktokolwiek miałby jakiś pomysł co można jeszcze sprawdzić to proszę o pomoc

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jakiś czas temu wymieniłem płytę główną na MSI P35 Neo-F (wcześniej miałem Gigabyte GA-P35-S3G) i wtedy zaczął się problem. Występuje on tylko w grach, otóż nagle beż żadnego ostrzeżenia nie wiadomo dlaczego monitor staje się czarny, pokazuje się napis "no signal", dźwięk w głośnikach się wiesza i koniec, nie da się nic zrobić, komputer nadal idzie ale nie reaguje (...)

Heh, mialem podobny problem. Identycznie, wentylatorki chodzily, slychac bylo szum, przycisk power sie swiecil, ale monitor tracil sygnal.

Nie wiem czy Tobie tez to pomoze, ale mi pomoglo mocniejsze docisniecie karty graficznej do slotow, mam taka kiepska obudowe, ze karta graficzna ( w moim wypadku GF 9600 GT) jest za duza, i lekko wystaje z obudowy.

Potem problem zniknal.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cuż, u mnie to jednak nie pomogło, podociskałem wszystko, posprawdzałem, odpaliłem warcrafta, 5 minut - brak sygnału i konieczny restart. Zastanawiam się jeszcze, bo na tej przedłużce co mam komputer mam też dość pare innych rzeczy powpinanych, czy to może być właśnie tym, że komputer dostaje za mało prądu czy coś w tym rodzaju. on jest wogóle wpięty do przedłużki która jest wpięta do innej przedłużki i ta chyba jest jeszcze do innej i dopiero ta leci do gniazdka. Jest to możliwe?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cuż (O.o), mogli Ci tam wsadzić używaną/zepsutą płytę główną - najpewniej jedno i drugie. Jedź tam i niech zamontują coś sprawnego, powiedz, żeby zrobili to przy Tobie, albo że masz spisane numery seryjne wszystkich podzespołów, więc niech nie próbują robić sztuczek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzałem na przejściówce która była przy karcie, i na tej co do monitora dodali - na obu to samo:/

Monitor odpada, na brata dzieje się dokładnie to samo

Tak więc zostaje płyta głowna i możliwe że jeszcze karta graficzna, ale nie jestem co do tego przekonany zbytnio. Choć wydaje mi się że raczej to jest problem którego sam nie rozwiążę:(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...