Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

dawidek3294443

Nagrywarka psuję płyty.

Polecane posty

Chciałem dziś nagrać wszystkie zdjęcia które mam na kompie na płyty DVD, więc zaopatrzyłem się w 10 płyt i zacząłem nagrywać zdjęcia. Pierwsza płyta (8,5GB) nagrała się dobrze, mimo, że nagrywała się z prędkością 2x (2770 kb/s), więc pasek 100% został osiągnięty po 50 minutach. Podczas nagrywania drugiej płyty przy 5% wyskoczył błąd, że nagrywanie się nie powiodło i zostało przerwane. Oczywiście płyta na wyrzucenie. Wziąłem więc płytę 4,7 GB i zacząłem znowu nagrywać. Wszystko poszło OK, ale podczas nagrywania kolejnej płyty (też 4,7 GB) wyskoczył ten sam błąd co poprzednio. Z kolejnymi 2 płytami było tak samo. Nagrywarka się popsuła, czy co?

Dodam, że podczas nagrywania, nagrywarka chodzi jak ruski czołg, głośniej niż odkurzacz, nie da się w tym czasie siedzieć w pokoju, ale tak było od zawsze, w dodatku wcześniej nie miałem nigdy problemów.

Nagrywarka do LG HL-DT-ST DVDRAM GSA-41678

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile lat ma ta nagrywara? Bo miałem tą samą i długo mi służyła. Może jest zapaprana lub dokonuje żywota. Najpierw ją przeczyść i zobacz jak działa.

EDIT: Niektóre nagrywarki nie trawią konkretnych marek płyt. Spróbuj z innymi firmami. Najlepiej jakimiś lepszymi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nagrywarka ma 4 lata to się nie dziwie, ja swoja zmieniam co 2 lata(starą sprzedaje za 50zł a kupuje nowa za ok 100zł)Tą co mam obecnie kupiłem w kwietniu i mi jeszcze żadnej płyty nie popsuła a nagrywam największą możliwą prędkością(DVD czasami nawet x22) i nie ważne czy płyta za 50gr czy za 2zł

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas nagrywania drugiej płyty przy 5% wyskoczył błąd, że nagrywanie się nie powiodło i zostało przerwane. [..]

Wszystko poszło OK, ale podczas nagrywania kolejnej płyty (też 4,7 GB) wyskoczył ten sam błąd co poprzednio.

Wygląda to na uszkodzenie nagrywarki, nie "zakurzenie". Dopiero po nagrzaniu zaczyna psuć płyty, czyli coś w układzie sterowania laserem albo sam laser nie wytrzymują temperatury.

Najprostsze wyjście: kupić nową.

Być może da się naprawić tą "starą", ale:

- nikt ci nie powie jak długo będzie jeszcze działać po naprawie

- koszt naprawy to 30-50% ceny nowej nagrywarki

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...