Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

jMS

Rozwiązany: Brakujące ~20GB miejsca na dysku

Polecane posty

Kilka dni temu spotkała mnie dość nietypowa sytuacja. Siedząc przy komputerze znienacka wyświetlił mi się komunikat o tym, że posiadam mało miejsca na dysku. Zdziwienie moje było ogromne, kiedy sprawdziłem to i okazało się, że posiadam jedyne 500 mb miejsca na dysku. Dla zobrazowania całek sytuacji przedstawię poniższe informacje.

HDD - 40GB

Objętość plików, które posiadam na dysku:

-CS 1.6 = ~2GB

-Muzyka = ~10GB

-różne małe programy typu gg, foobar itp itd = ~1gb

-pliki systemowe = ~3gb

Razem = ~26GB

Korzystam z antyvira AVG Free Edition 8.5

Firewall windowsowy

OS - XP Home.

Stąd moje pytanie: gdzie się podziało 24 gb wolnego miejsca na dysku?!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obstawiałbym, że poszło na punkty przywracania. W opcjach folderów włącz pokazywanie ukrytych plików oraz wyłącz ukrywanie plików systemowych i wtedy zobacz ile zajmują poszczególne foldery na dysku. Innymi możliwymi winowajcami są foldery, w których przechowywane są plik tymczasowe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Punkty przywracania odpadają, okupują tylko 200mb wolnego miejsca.

Pliki tymczasowe wywaliłem - 1gb lżej. Jednak to wciąż mało.

CO znajduje się w folderze WINDOWS/system32/spool/PRINTERS? (jeśli każdy taki folder powinien posiadać) Pliki w tym folderze ważą 16,5 GB.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak myślałem, że coś z drukarkami, ale to 16,5 GB mi nie pasowało. Mogę z tego wyrzucić wszystkie pliki, jeden się nie chce usunąć, bo jest aktualnie wykorzystywany. Zauważyłem, że jedno polecenie drukowania ze starej drukarki również się nie usuwa, więc to pewnie jest to. W takim razie resztę mogę chyba spokojnie usunąć. Ale wielkość tego folderu mnie powaliła ;d

Problem uważam za rozwiązany. Dzięki bardzo za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...