Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ArturMilan

Rozwiązany: GeForce 6600GT AGPx8 - po uruchomieniu gry komputer się zawiesza

Polecane posty

Witam. Kupiłem sobie niedawno kartę graficzną GeForce6600GT ( wejście AGPx8). Po podłączeniu jej wszystko działało jak należy. Do czasu uruchomienia pierwszej gry z brzegu. Otóż po włączeniu gry, przeklikania intra i menu załadował się pierwszy filmik i tu się rodzi problem. Zniknął ekran na monitorze ( wyglądało to tak jak by monitor się wyłączył), dźwięk i ogólnie wyjściem z sytuacji jest restart komputera. Dotyczy to gier wymagających shadery 3.0 ( takie posiada ta karta) oraz starsze tytuły.

Zainstalowałem sterownik od Nvidii, wszystko działa jak należy w czasie używania komputera ( właśnie piszę te słowa, z podłączoną kartą). Warto wspomnieć, że ekran " wyłącza się" po kilku sekundach gry ( dla przykładu : W GTA IV ledwo daję rade ruszyć kilka cm samochodem w pierwszej misji, po pominięciu pierwszego filmiku).

Płyta główna: nForce 3 250 GA-K8NSNXP

Co powinienem zrobić? Coś pozmieniać w BIOSie? Nie znam się na tym, a bardzo mi zależy na poprawnym działaniu tej karty. Wejście GeForce 6600gt i mojej płyty głównej to AGP.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak... po pierwsze nie odpalaj tak wymagających gier! gta iv nawet na niskich detalach ma za wysokie wymagania jak na tą kartę. najpierw spróbuj pograć w coś mniej wymagającego z epoki tej karty, np. san andreas lub nfs underground ew. most wanted. ale nie GTA... ja spaliłem 8500GT grając na średnich...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VGASPANVD0030_d.jpg

Mam taką kartę ( różnica jest tylko w obudowie wiatraka). Zdaje mi się, że karta jest sprawna ( Wiedźmin na Radeonie chodził, teraz mam ten problem z gasnącym monitorem, ale np. PES 2010 demo wciąż hula).

Usuwałem poprzednie sterowniki poprzez panel sterowania ( dodaj usuń...) i chyba usunęło mi także sterowniki pulpitu, bo po ponownym uruchomieniu komputera wyskakuje mi niebieskie tło o błędzie ( nie mogę wejść do Windowsa). Jak temu zaradzić? Teraz wkręciłem starego Radeona by napisać do Was.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki. Być może wkrótce będę mógł złożyć sobie nowy komputer za jakieś 1500 zł. Na razie zobaczę czy zasilacz daje rade. Ponawiam także swoją prośbę/zapytanie:

Usuwałem poprzednie sterowniki poprzez panel sterowania ( dodaj usuń...) i chyba usunęło mi także sterowniki pulpitu, bo po ponownym uruchomieniu komputera wyskakuje mi niebieskie tło o błędzie ( nie mogę wejść do Windowsa). Jak temu zaradzić? Teraz wkręciłem starego Radeona by napisać do Was.

SwisteK

Mój zasilacz chyba jest sprawny. Wszystko działa jak należy. Brak jakichkolwiek oznak problemów z nim. Niestety po podpięciu GeForce zaczęły się schody.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj kod błędu z tego niebieskiego ekranu (symbole po słowie STOP) oraz nazwy plików, które ewentualnie mogły wystąpić, to może coś się wymyśli.

[edit]

Sprawdź napięcia, tak jak CI poleciłem, to dowiesz się na ile zasilacz jest sprawny. Może ten GeForce, to dla niego za dużo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, mój błąd :ohmy:

Po wsadzeniu GeForce za pierwszym razem wszystko było ok. Po zainstalowaniu sterowników także. Gdy chciałem zmienic sterowniki usunąłem stare i ponownie uruchomiłem sprzęt. I wtedy pojawiło się to szatańskie niebieskie tło :dry:

Można " wyczyścic" kartę z jej domyślnych sterowników? Tzn. wywalic z niej sterowniki pulpitu? Jeżeli moje prognozy się sprawdzają to jak z powrotem zainstalowac podstawowe sterowniki do GeForce?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gofer

Nie stresuj się, czarno na białym widać, że kolega nie chce zbytnio ułatwić pomagania mu ;) - póki co ani słowa nie napisał o podłączaniu dodatkowego zasilania do tego GF, a jeśli jego karta jest identyczna z tą, której zdjęcie dał, to takie zasilanie musi podpiąć (na fotce wyraźnie widać gniazdo "molexa").

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...