Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Sharp_one

Windows 7 przejście z XP

Polecane posty

Witam, mam parę pytań odnośnie W7. Szukałem na necie ale nadal mam wątpliwości. Mam do ściągnięcia 2 wersje x86 i x64 obie professional. Z tego co rozumiem x64 to system 64bit a x86 to 32bit. Jednak nadal nie za bardzo wiem który się bardziej opłaca, zasłyszałem/przeczytałem ze 64bit robi problemy ze starszymi programami. Z drugiej strony x86 nie będzie widział mi moich 4GB Ram i więcej jeżeli dołożę kolejne kości. Czy te stwierdzenia są prawdziwe?

Kolejną sprawą jest przejście z XP na 7. Jak dużą partycję należałoby przeznaczyć na 7? I czy da radę "upgradować" XP do 7 bez konieczności formatu dysku i utraty rejestru, za czym idzie konieczność reinstalki softu. A może jest jakiś program do zachowywania XP?

Jeżeli ktoś ma linki opisujące moje problemy niech śmiało zamieszcza, sam będę próbował coś szukać ale na razie mi nie idzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam przyjemność korzystać co jakiś czas z Visty 64bit i muszę powiedzieć, że nie zauważyłem specjalnych problemów. Wchodziły tak starsze gry - Diablo2 - jak nowsze - Assassins Creed, HoMM V itd. Sterowniki nie stanowią problemu, jeśli używamy nowego sprzętu. Jeśli wierzyć opinii internautów, to Siódemka jest lepsza od Visty, więc tym bardziej nie powinno być problemu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam parę pytań odnośnie W7. Szukałem na necie ale nadal mam wątpliwości. Mam do ściągnięcia 2 wersje x86 i x64 obie professional. Z tego co rozumiem x64 to system 64bit a x86 to 32bit. Jednak nadal nie za bardzo wiem który się bardziej opłaca, zasłyszałem/przeczytałem ze 64bit robi problemy ze starszymi programami. Z drugiej strony x86 nie będzie widział mi moich 4GB Ram i więcej jeżeli dołożę kolejne kości. Czy te stwierdzenia są prawdziwe?

W zasadzie prawdziwe, z tym że x64 ma problemy raczej ze sterownikami niż z samymi programami. Jeśli masz starszy sprzęt, i nie ma do niego sterowników pod Windows Vista, to "7" x64 nie jest dobrym pomysłem (prędzej znajdziesz działające sterowniki dla x86/32bit).

1) Jak dużą partycję należałoby przeznaczyć na 7?

2) I czy da radę "upgradować" XP do 7 bez konieczności formatu dysku i utraty rejestru, za czym idzie konieczność reinstalki softu.

3) A może jest jakiś program do zachowywania XP?

1) Minimum 20 GB, ale przy obecnych dyskach których pojemność liczy się w TB lepiej będzie dać na system 100-150GB.

2) NIE

3) w sensie że co ma ten program robić?

Przeczytaj:

http://www.pcformat.pl/index.php/artykul/a...xp-do-windows-7

http://www.idg.pl/news/350904_2/Windows.7....o.migracji.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko!

Mam pytanie: czy wszystkie gry dedykowane TYLKO na Xp będą chodzić na Windowsie 7? Pytam, bo zastanowiam się czy brać home edition czy professional(ma tryb XP)....

P.S.dla tych co mają wątpliwości: bierzcie wersje 64-bit zdecydowanie lepsze rozwiązanie niz 32...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpali, ale nie te, które wymagają wspomagania D3D (S3Trio sucks...). Co i tak oznacza, że XP mode nie jest skierowany do graczy. Już lepiej zainwestować w osobną licencję XP i zainstalować go na VirtualBoxie, który ma wsparcie dla sprzętowego wspomagania 3D, co prawda eksperymentalne i zawodne, ale jedyną alternatywą jest VMWare, w który wsparcie D3D jest równie "dopracowane" :D.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi na 7 RC na razie tylko Frets on Fire nie działało. Inne gry ładnie hulają ;]

I ja tak właśnie zrobiłem jak Gofer pisał: obok XP na innej partycji zainstalowałem sobie 7. Jak coś mi nie działało na 7 to XP odpalałem ^^

Jednorożec wrócił :D

Ihaha! :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh zastanawiałem się czy kupić w7, po poczytaniu waszych postów odpowiedz jest prosta nie ma na razie sensu :tongue: Miałem Viste spadek fps w GTA 4 15 fps a w grafice różnicy żadnej dx10 nie mam pojecia co wniósł oprócz spadku fps. Myślę ze z dx11 będze to samo, i jak napisał xandi:

"obok XP na innej partycji zainstalowałem sobie 7. Jak coś mi nie działało na 7 to XP odpalałem ^^"

Czyli tak, mam przejść na nowy system żebym nie miał sterowników, gry mi wolniej chodziły, i do tego niektóre w ogóle nie odpalały NIC Z TEGO! :tongue:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...