Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kedzior687

BSOD przy starcie systemu

Polecane posty

Wczoraj po uruchomieniu systemu komp dziwnie się mulił, aż tu po uruchomieniu mozilli zwiecha i... bluescreen :P. uruchamiam kompa znowu i bluescreen pojawił sie tym razem od razu po pokazaniu się pulpitu. biorę więc płytę od windowsa, bo a nuż to system i formatuje partycję C (wcześniejsza systemowa) pod postawienie nowego systemu. Doszło do ok.45% i błąd-partycja nie może zostać sformatowana. próbuję więc z E, a tu nawet diagnostyki nie dało się przeprowadzić. ostatecznie naprawiam "obecną instalację systemu", doszło do ok 70% i każdego następnego pliku już nie mogłem naprawić. uruchamiam więc system normalnie, a tu bluescreen zamiast ekranu powitalnego systemu (poniżej STOP). dodam, że malwarebytes anti malware zwieszał się po dojściu do ok. 31k plików, zawsze w tym samym miejscu, po czym BSOD. podejrzewałem uszkodzenie dysku, ale dowodów nie mam, bo póki system mogłem jeszcze odpalić (tzn. przed "naprawą" systemu) skonczył mi się trial HD Tune Pro.

STOP: 0x0000007B (0XF789E524, 0XC0000034, 0X00000000, 0X00000000) ten BSOD jest krótszy niz normalnie, ponieważ mówi tylko o sprawdzeniu programem CHKDSK i możliwym uszkodzeniu dysku.

EDIT. nie wiem, czy tryb awaryjny działa, bo nie znam komend :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszkodzenie dysku, kontrolera dysku, lub też wirus siedzący w mbr. Biorąc pod uwagę to, że takie rzeczy dzieją się podczas formatu i reinstalki, to sądzę, że możemy się ograniczyć do pierwszych dwóch przypadków. Masz możliwość podłączenia tego dysku u kogoś?

Poza tym podaj pełną konfigurację sprzętową (w tym dokładny model dysku, płyty głównej i zasilacza).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zasilacz, to Take Me 400W... ale praktycznie mam już Corsaira, ale reklamacja coś się przeciąga, bo był wadliwy. płyta Gigabyte GA-VM900M na chipie VIA P4M900, dysk samsung SP2504C, proc C2D E4300, 2 kości ramu jedna kingston, druga jakiś hyiundai electronics po 1GB 667mhz. raczej nie mam u kogo podłączyć tego dysku, a do kompa starych nie dadzą mi podłączyc, bo mają dośc sceptyczne podejście do moich umiejętności i cała ta sytuacja w ich rozumieniu to moja wina :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zasilacz, to Take Me 400W... ale praktycznie mam już Corsaira, ale reklamacja coś się przeciąga, bo był wadliwy.

LOL

... a dopiero co pisałem o tym zasilaczu, że "do czasu" ...

Poczekaj na nowy zasilacz, nie ryzykuj spalenia reszty kompa. Niby mało warty, ale jeszcze jakoś działa.

Komunikat błędu (0x0000007B ) może być mylący, ponieważ (wbrew temu co pisze M$) częściej pojawia się on przy problemach z "bad sectorami" i zasilaniem dysku niż w innych sytuacjach.

Ale skoro nie możesz przetestować dysku w innym kompie, to lepiej poczekaj na nowy zasilacz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ameryki nie odkryłeś... :P. a co do tego podłączenia dwóch dysków, to wystarczy podłączyć dysk, i automatycznie partycje dostaną odpowiednie literki? np. kolega ma dysk podzielony na partycje C/D/E i po podłączeniu mojego dysku również podzielonego na C/D/E partycje zmienią się na F/G/H?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...