Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Rankin

LAN - stworzenie sieci + internet kablowy

Polecane posty

Witam :)

Posiadam w domu dwa komputery, jeden na parterze, jeden na piętrze. Jeden jest podłączony do internetu - kablówki przez modem Arris Touchstone CM550B, oba posiadają kartę sieciową i chodzą na Win XP (SP2 i SP3).

Chciałbym połączyć oba komputery ze sobą możliwie najniższym kosztem - czego do tego potrzebuję?

Modem posiada wyjście USB i Ethernet (przez które jest podłączony do komputera) - w instrukcji pisze że można dzięki nim podłączyć jednocześnie dwa komputery, czy to wystarczy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w domu mam na dwa komputery LAN w taki sposób, że kupiłem router D-link. Jeden jest podłączony kablem, a drugi chwyta sygnał przez adapter. Najtaniej wyjdzie kupić router i podłączyć oby komputery dwa poprzez kabel o ile to nie stanowi to problemu.

Takie jest moje zdanie :happy:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co byś nie wymyślił i tak potrzebujesz kabla UTP od drugiego kompa do modemu (lub do pierwszego kompa, routera, switcha ... nieistotne gdzie będzie finalnie wetknięta końcówka byle na długość pasował).

Czyli najpierw kładziesz kabel i podłączasz go do modemu. Jeśli nie zadziała (bo np. modem blokuje połączenie lokalne) to trzeba będzie coś wykombinować. Ale na razie potrzebujesz jednego kabla (bez przeplotu) i nic więcej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli najpierw kładziesz kabel i podłączasz go do modemu.

Hm, jeden komputer jest już podłączony pod modemu przez UTP, a nie ma tam drugiego takiego złącza - jest jedynie USB, a ten muszę kupić (facet od instalacji kablówki przyniósł tylko modem i kabel UTP/RJ-45). Może wprowadziłem was w błąd pisząc o karcie sieciowej (jestem w temacie zielony) - miałem na myśli kartę wbudowaną w płytę główną. Tak więc modem i komputer posiadają tylko jedno wyjście RJ-45.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest jedynie USB, a ten muszę kupić (facet od instalacji kablówki przyniósł tylko modem i kabel UTP/RJ-45).

5 złotych i bedzie, pomijając ewentualne problemy ze sterownikami USB dla tego modemu.

Nie piszesz że chcesz mieć internet na tym drugim komputerze, a do samego połączenia komputer-komputer na dobrą sprawę wystarczy sam kabel (bez "urządzeń pośredniczących" typu modem/switch/router). Jeśli płyty główne (sieciówki) w miarę nowe, to nawet sposób zaciśnięcia kabli we wtyczce RJ45 nie ma znaczenia (tzn. najlepiej jak są według ogólnych schematów, ale obojętne "proste" czy "cross").

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...