Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kejn

Rozwiązany: Windows Vista OEM - czy można z niej zrezygnować przy zakupie notebooka?

Polecane posty

Mam zamiar kupić laptopa samsunga :)

http://www.komputronik.pl/index.php/produc...-AS02PL%29.html

Ja widać laptop ma fabrycznie zainstalowanego windowsa którego bym nie chciał bo i tak będę w najbliższym czasie zmieniał na windows 7 lub XP (żeby nie było mam dostęp z uczelni do MSDN) czy da sie z niego zrezygnować w zamian za obniżenie ceny produktu lub zwrotu części gotówki ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się, że swego czasu taka sprawa skończyła się w sądzie, i koleś, który chciał kupić laptopa bez systemu, wygrał. Dalszego biegu sprawy nie znam.

A Tobie radzę poszukać w innych sklepach. Sam się rozglądam za lapkiem bez systemu(MSDN AA potęgą jest i basta) i jest parę dużych sklepów, które oferują je w wersji "noOS"(choćby esc.pl i proline).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie jest tak, że jeżeli nie chcesz preinstalowanego OSa to nie akceptujesz licencji, kasujesz a producent oddaje Ci kasę. W praktyce dwa lata temu kolega ze studiów chciał tak zrobić z HP (z zainstalowaną Vistą). Głupi jednak nie jest i najpierw zadzwonił do HP w tej sprawie. Powiedziano mu, że kasy to mu nie zwrócą. Jak nie chce Visty to może sobie wybrać model bez OSu albo dopłacić i downgradeować do XP. Oczywiście wtedy Vista była ostro promowana i jedyne modele bez tego systemu to były kompletne starocie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że co ?

Gwarancja powinna być na sprzęt. Co to za nowe zwyczaje?

Skoro gwarancja obejmuje system operacyjny to rozumiem, że możesz reklamować komputer kiedy jakiś wirus skiepści Ci system ;) albo kiedy jakaś aplikacja nie będzie działać.

Dam Ci radę, zadzwoń i się o wszystko spytaj.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem vista jest za darmo ;p ale ostatnio kumpel kupywal lapka i nie chcial visty, to mu chcieli wcisnac za to xpeka ;p ale za doplata ;p i jednak kasa wygrala i wzial darmowa viste hehehe ;p wiec bez systemu powinni dac bez problemu ;p i albo juz ci zamowic win 7 jesli chcesz ;p albo koszty lapka zmaleja ;p musisz isc i pogadac ot ;

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, nie wiem czy jest to zależne od marki, ale ja kupując laptopa z zainstalowaną Vistą dostałem (tzn. mają mi przysłać po premierze) darmowego Win7. Co prawda nie wiem czy nie zależy to od producenta, ale chyba warto się dowiedzieć i ew. kupić z Vistą, żeby potem cieszyć się najnowszym działem MS.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Kejn dostaje W7 za darmo/za grosze od MS, bo jest studentem :)

Za darmo, ale bez ograniczeń może używać systemu tylko do czasu zakończenia studiów, później może go zatrzymać na dysku i używać, ale nie będzie miał prawa przeprowadzać aktualizacji. - Sevard

A co do tematu - teoretycznie tak się da, w praktyce jeszcze nikomu to nie wyszło. Niestety trzeba zacisnąć zęby i przeboleć cenę Visty, a co do tej gwarancji, to chyba Ci się coś pomyliło. Od kiedy zmiana systemu 'zabiera' prawo do gwarancji sprzętowej? o.O

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za darmo, ale bez ograniczeń może używać systemu tylko do czasu zakończenia studiów, później może go zatrzymać na dysku i używać, ale nie będzie miał prawa przeprowadzać aktualizacji. - Sevard

Słowo aktualizacja jest tutaj nieco mylące, żeby nikogo nie wprowadzać w błąd:

Link: http://www.codeguru.pl/faq.aspx

Dział: MSDN AA : Informacje o programie

Pytanie: 10. Czy można używać oprogramowania MSDNAA po zakończeniu studiów?

Odpowiedź: Tak, student, który zakończył edukację, może w dalszym ciągu niekomercyjnie (w celach niezarobkowych) używać oprogramowania MSDNAA. Nie może jednak uaktualniać go do innej wersji (przykładowo mając Windowsa XP z MSDNAA nie można go uaktualnić do Windowsa Vista). Może dalej korzystać z poprawek (np.za posrednictwem Windows Update). Może również wykonywać kopie bezpieczeństwa takiego programowania oraz je odtwarzać.

Nie doczytałem widać. - Sevard

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar kupić laptopa samsunga :)

http://www.komputronik.pl/index.php/produc...-AS02PL%29.html

Ja widać laptop ma fabrycznie zainstalowanego windowsa którego bym nie chciał bo i tak będę w najbliższym czasie zmieniał na windows 7 lub XP (żeby nie było mam dostęp z uczelni do MSDN) czy da sie z niego zrezygnować w zamian za obniżenie ceny produktu lub zwrotu części gotówki ?

Sprzedawca powinien cie spytać co chcesz czy XP czy Viste.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra to już wszystko wiem :) I jeśli nie da rady zrezygnować z systemu to sobie poprostu przeinstaluje. chociaż nie ukrywam że zwrot części gotówki był by przydatny.

TO jeszcze jak by mi ktoś dał link lub powiedział na PW czy laptop samsunga jest wart swojej ceny :) to był bym wdzieczny.

Temat do zamknięcia

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...