Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

crracked

Komputer się zawiesza, po restarcie muszę usuwać sterowniki od karty graficznej

Polecane posty

Jeszcze nikt nie zdołał mi pomóc, mowa o mojej karcie graficznej Radeon 9550 AGP. Więc tak:

Komputer kupiłem w 2006 r. Po zainstalowaniu sterowników, po resecie komputer chodzi mi odpowiednio. Czasem podczas grania lub oglądania filmu nagle mi się zawiesza, pojawia się czarny obraz, lampka na monitorze z zielonej robi się pomarańczowa. Czasami obraz mi miga i nie widać obrazu filmu, gry mi nie działają (problem z grafiką). Kiedy zawiesi mi się komputer po następnym resecie/włączeniu po kilku minutach użytkowania znów mi się zawiesza. Wtedy jestem zmuszony w trybie awaryjnym skasować sterowniki, zainstalować i dopiero mogę coś robić na komputerze. I tak w kółko.

Mam najnowsze sterowniki, próbowałem sterowniki Omegi jednak to samo. Mam tak od początku komputera. Podkreślę ,że komputer odpowiednio, bez tego problemu działał mi na Service Pack 1. Obecnie mam oryginalnego Windowsa XP Home Edition.

Mój sprzęt:

Procesor: AMD Athlon 64 Processor 3000+

RAM: 512 mb

grafika: Radeon 9550 / X1050 Series

Radeon 9550 / X1050 Series Secondary

Dysk twardy: Samsung SP1604N 140 GB

System operacyjny: Windows XP Home Edition (obecnie mam SP3, sądziłem ,że na nim będzie nieco lepiej, niestety to samo)

Płyta główna: VIA K8M800-CE + VT8237R Chipset (przepisałem z instrukcji obsługi)

Nie mogę znaleźć producenta zasilacza.

Tytuł poprawiam, bo aż żal tyłek ściska...

[wies.niak]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do sprawdzenia:

- temperatury

- napięcia

Po zdjęciu boku obudowy odczytaj (poza modelem zasilacza) z płyty głównej jej oznaczenie w/g producenta, to co napisałeś pasuje do wielu różnych płyt głównych. A to dlatego, że płyty na tym chipsecie miewały problemy z Radeonami (przeważnie poprawiane przez nowy BIOS albo same ustawienia biosa).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to prawda ,że można sprawdzić temperaturę w BIOSie? Kiedyś mi ktoś tak powiedział. Jeżeli tak to proszę o wskazówki. Nie chcę bawić się w BIOSie by czegoś nie przestawić.

@edit

Prócz cyfr z vat na wentylatorze wyczytałem "EC MODEL 300X1". Na tym z boku pisze " Tricod Science SPDL 1225S, DV 12 V, D 12A, Tricod Electronic

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Po zainstalowaniu miałem to samo jak poprzednio ,aczkolwiek teraz wyświetlił mi się komunikat z niebieskim tle:

Pojawił się problem i system Winodows został zamknięty, aby zapobiec uszkodzeniu komputera. Wydaje się, że przyczyną jest następujący plik: ati2drag

Jeżeli po raz pierwszy widzisz ekran błędu stopu, ponowie uruchom komputer

...

Informacje techniczne:

*** STOP 0x000000 EA

ati2drag

Po tych sterownikach co mi podałeś jest jeszcze gorzej. Już po pierwszym resecie komputer się zawiesza. Czasem ten komunikat powyżej się pojawia. Mimo tego ,że je skasowałem.

Od niedawna kiedy włączam komputer przez kilka sekund w czarnym tle u góry pojawia się taki napis:

Veryfing DMO Pool Data

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok już jest dobrze, błąd przestał mi wyskakiwać. A czy coś to zmieni? Zawsze instaluje przez tą samą instalację. Jutro przyjdzie kolega z komputerem i sprawdzę czy jego karta będzie dobrze mi działała ,a tak po za tym jeżeli mam już sprawdzić inny wentylator to ma być ten główny czy ten zboku obudowy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[CIACH]

Komputer ma około trzech lat. Windowsa instalowałem 3 tygodnie temu, mam mało programów, regularnie używam CClearnera ogólnie dbam o niego :)

Nie cytujemy poprzedzającego posta. Drugi raz ostrzegam tylko słownie, za trzecim razem poleci ost. - Sevard

@edit

Wybacz ,ale jak się pytają. Nie wiem może wcześniej pisałem niezrozumiale.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...