Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

SMTrzyMaj

Komputer jest niestabilny po zmianie podzespołów

Polecane posty

Witam wszystkich tak jak w temacie mam problem z skonfigurowaniem swojego pc po zmianie podzespołów.

Zaczne od konfigurtora:

Asus P5Q SE/C/SI P45/DDR2/1xPCI

Core 2 Duo E7400 2,80GHz 3MB 1066

DDR2 4GB dual 2x2GB/1066 OCZ CL5

GAINWARD GeForce 250 GTS 512MB green edition

zasilacz 400 W

a więc wygląda to tak że pc jest nie stabilny i podczas grania lub innego obciażenia np wypakowywanie plików wywala do pulpitu lub resetuje się.

po usilnych próbach konfiguracje timingów napięcia fsb i mnożnika nie moge dojść do ładu z tym. :sad: Orthos pierdzieli się po kilkunastu - kilkudziesięciu sekundach.

prosze o pomoc i jeśli juz taki temat był to sory ale ja go nie znalazłem...

Zapoznaj się z zasadami nazywania tematów. Mamy uczulenie na słowo problem (patrz przypięte ogłoszenie). - Sevard

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[CIACH]

system został przeinstalowany, zasilacz nie jest najlepszy bo ibox ale w tej chwili nie moge o nim powiedzieć nic więcej bo nie pisze z domu. i jedno jest pewne napewno zmienie go na lepszy... A co do overclockingu to na tym zasilaczu nie mysle podkrecac tylko chce doprowadzic do stanu uzywalnosci moj pc , tzn zeby timingi fsb napiecia itp byly tak ustawione zebym mogl swobodne kozystac ze standardowej mocy mojego sprzetu bez problemow

Nie cytujemy poprzedzającego posta. - Sevard

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zostałem zapewniony że zasilacz pociągnie ten sprzęt ponieważ grafika jest w wersji green edition.

czyli jak bym nie próbował tego skonfigurować to nie będzie to stabilne przez słaby zasilacz???

jeśli jednak coś mogę zrobić żeby to razem działało to poproszę o pomoc...

Nie cytujemy poprzedzającego posta.

Post Ci znikł bo został zaraportowany właśnie przez cytowanie. - RoZy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zostałem zapewniony że zasilacz pociągnie ten sprzęt ponieważ grafika jest w wersji green edition.

czyli jak bym nie próbował tego skonfigurować to nie będzie to stabilne przez słaby zasilacz???

jeśli jednak coś mogę zrobić żeby to razem działało to poproszę o pomoc...

Zapewnienia zapewnieniami, a praktyka praktyką. Najprawdopodobniej trzeba zmienić zasilacz. Bo ten jest tylko atrapą zasilacza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W BIOS-ie nie ma nic do konfigurowania.

On ma pamięci OCZ DDR2 1066 (dokładny model nieznany) na płycie Asus P5Q (dokładny model nieznany), więc na [Auto] będzie miał CL5/800MHz czyli poniżej nominalnych taktów. Ale nie powinny wywalać błędów na takich ustawieniach, chyba że to jeden z modeli wymagających podwyższonego napięcia zasilania przy każdym taktowaniu.

Przetestować pamięci memtestem przy ustawieniu wszystkiego na [Auto] w biosie, sprawdzić napięcia (miernikiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mówiąc pamięci i płyta bliżej nie znane co masz na myśli?

Mam na myśli to, że zarówno "Asus P5Q SE/C/SI" jak i "OCZ DDR2 1066" to określenie grupy produktów a nie konkretnego modelu (w obu przypadkach jest po kilka wersji). Nie wystarczy użyć programu, trzeba spisać literki i cyferki z obu tych rzeczy.

Przy okazji podaj wersję BIOS-u płyty głównej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

płyta

OK, sklep sam nie wie co sprzedaje. Która:

http://www.asus.com/Search.aspx?SearchKey=p5q

(wersji P5Q SI nie szukaj, to OEM który nie nie ma wsparcia Asusa)

pamięć

OCZ

Ten typ pamięci wymaga podwyższonego napięcia zasilania praktycznie zawsze. Masz ustawione napięcie dla pamięci co najmniej 1,95 v ?

to są moje podzespoły które kupiłem a wersje biosu podam wieczorem.

Dużo łatwiej i pewniej będzie spisać oznaczenia z podzespołów, ale jak wolisz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a więc tak ram :

ocz pc2 8500

pn:ocz2rpr10664gk (z nalepki na pamięci)

płyty oznaczeń nie wiem gdzie szukać , znalazłem tylko nalepke z kodem kreskowym i takim oznaczeniem

w tej chwili ustawiłem wszystko w biosie na auto .

kolejna spr co myślicie o tym zasilaczu :

modecom feel 500 serial no: M500TCB08120 8772

da rade :pytajnik:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a więc tak ram : ocz pc2 8500 pn:ocz2rpr10664gk (z nalepki na pamięci)

Dokładnie do tego modelu dałem link.

płyty oznaczeń nie wiem gdzie szukać ,

http://www.modreactor.com/images/stories/n...susP5QPro_1.jpg

Pomiędzy gniazdem procesora a pamięciami.

w tej chwili ustawiłem wszystko w biosie na auto .

Działa?

kolejna spr co myślicie o tym zasilaczu :

modecom feel 500

brzydko o nim myślimy

Przez jakiś czas wytrzyma.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest nie zauważyłem wcześniej

p5q se/c/si <green>

hmm czytałem poradnik na pewnej stronie i marka zasilacza jest uważana za dobrą...

a więc co mógł byś mi polecić ponieważ mam mozliwość wymiany na inny :pytajnik:

przez jakiś czas tzn twoim zdaniem jak długo :pytajnik:

a i jakim programem najlepiej spr czy działa :pytajnik:

wywaliło orthosa po 2 minutach

Type: Blend - stress CPU and RAM Min: 8 Max: 4096 InPlace: No Mem: 1791 Time: 15

CPU: 2792MHz FSB: 266MHz [265MHz x 10.5 est.]

2009-10-19 13:52

Launching 2 threads...

Using CPU #0

Beginning a continuous self-test to check your computer.

Press Stop to end this test.

Test 1, 4000 Lucas-Lehmer iterations of M19922945 using 1024K FFT length.

FATAL ERROR: Rounding was 0.5, expected less than 0.4

Hardware failure detected, consult stress.txt file.

Torture Test ran 1 minutes 52 seconds - 1 errors, 0 warnings.

Execution halted.

Using CPU #1

Beginning a continuous self-test to check your computer.

Press Stop to end this test.

Test 1, 4000 Lucas-Lehmer iterations of M19922945 using 1024K FFT length.

Torture Test ran 1 minutes 52 seconds - 0 errors, 0 warnings.

Execution halted.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest nie zauważyłem wcześniej

p5q se/c/si <green>

Zrób fotkę oznaczeń płyty, numer seryjny usuń ( z posta też). Najlepiej taką fotkę na której coś widać.

Jeśli to jest dokładnie ta o której myślę (OEM) ... będzie ciężko.

Na początek zmień napięcie zasilania pamięci na 1,95 V do 2,00 V. Tylko zasilanie pamięci!

hmm czytałem poradnik na pewnej stronie i marka zasilacza jest uważana za dobrą...

przez jakiś czas tzn twoim zdaniem jak długo

Internet wszystko przyjmie, można bezkarnie pisać dowolne bzdury.

Ile wytrzyma? od kilku dni do kilku lat ... średnio trzy miesiące do pół roku (przy podobnym obciążeniu jakie generuje twój zestaw).

a i jakim programem najlepiej spr czy działa

OCCT -> http://www.ocbase.com/perestroika_en/index.php?Download

Orthos wywalił błąd CPU #0, co może oznaczać również problemy z chłodzeniem procesora. OCCT zrobi wykresy na których będzie widać skoki temperatury i napięć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak zasilanie zmieniłem na 2.0 V ponieważ na 1.95 V nie można.

Odpaliłem test w OCCT i po 25 minutach PC się zawiesił na dobre, więc musiałem zresetować go przez co żadne wykresy się nie zapisały niestety.

Co do chłodzenia procesora to powinno wytrzymać dużo więcej niż standardowe 2.8 GHz przecież. Chyba że coś sknociłem gdy montowaliśmy procesor, chociaż tam nie ma co zepsuć.

przy takim oświetleniu jakie mam teraz nie dam rady zrobić na tyle ostrego zdjęcia żeby można było je odczytać bez problemów. Dlatego wklejam link: http://www.asus.com/product.aspx?P_ID=T4T7B10FfR6zJ4Ns To powinna być moja płyta, ale 100% pewności nie mam.

Wcześniej byłem proszony o podanie wersji biosu, ver: 0502 Build data 08/20/08 A więc domyślam się że będę musiał go zmienić ... Pytanie tylko czy na najnowszą wersje czy jakąś rekomendowaną? I pytanie jaki sposób jest do tego najlepszy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak zasilanie zmieniłem na 2.0 V ponieważ na 1.95 V nie można.

OK, możesz dać nawet 2,1 (ale przy ustawieniach reszty parametrów pracy pamięci [Auto] 2 V to dosyć -> przeważnie)

Odpaliłem test w OCCT i po 25 minutach PC się zawiesił na dobre, więc musiałem zresetować go przez co żadne wykresy się nie zapisały niestety.

Następnym razem sprawdź temperatury w biosie po resecie. Włącz test OCCT na 15 minut.

Co do chłodzenia procesora to powinno wytrzymać dużo więcej niż standardowe 2.8 GHz przecież. Chyba że coś sknociłem gdy montowaliśmy procesor, chociaż tam nie ma co zepsuć.

Powinno, ale zawsze może się trafić błąd montażu. Coś jest nie tak z tym twoim kompem, czas po jakim następuje zawieszenie wskazuje raczej na problemy z chłodzeniem lub napięciami. Jedno i drugie trzeba sprawdzić.

To powinna być moja płyta, ale 100% pewności nie mam.

P5QC - typowa

P5Q SE - typowa

P5Q SI - OEM dla montowni, nie jest identyczny z SE (bardzo podobna płyta, ten sam druk ale mniej elemetów)

P5Q SE/C/SI - z takim oznaczeniem na laminacie nie widziałem, być może nowsze OEM-y mają je nadrukowane na zasadzie "niepotrzebne skreślić" (mogę sprawdzić, chyba jeszcze montują na nich zestawy)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...