Skocz do zawartości

Divine Divinity

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
87 odpowiedzi na ten temat

Colidor

Colidor

Skalny Troll

• Hall of FAme
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1434 postów
OK. Dzięki za podpowiedzi, dzisiejsza noc będzie spędzona przy Divine Divinity, bo zaciąłem się w podziemiach pod zamkiem smoków, gdzie miałem zdobyć klejnot dla Gildii Wojowników, więc wrócę uratować Zandalora i przy okazji trochę podpakuję postać (obecnie 30 level wojownik). A do lochów z Mistrzem Małodobrym dotarłem i go usieklem, tyle że tych cholernych drzwi nie dałem rady otworzyć, mając nawet lockpick na najwyższym poziomie. Pójdę więc przez te drugie kanały po uwięzionego czarodzieja.

Ale mam pytanie: Gdzie znaleźć wejście do kopalni z demonami o których gadają w Salach Krasnoludów. Znalazłem tylko jakąś mała piwniczkę na zachodzie i na tym koniec, a tu mi ględzą, że w kopalniach krąży demon. Nazywa się toto "Dol Pyrdon" czy jakoś tak, specjaliści - POMOCY!

Ogłoszenie

Linki Sponsorowane

Gość_Lisu_*

Gość_Lisu_*
  • Guests
CYTAT(Colidor)
OK. Dzięki za podpowiedzi, dzisiejsza noc będzie spędzona przy Divine Divinity, bo zaciąłem się w podziemiach pod zamkiem smoków, gdzie miałem zdobyć klejnot dla Gildii Wojowników, więc wrócę uratować Zandalora i przy okazji trochę podpakuję postać (obecnie 30 level wojownik). A do lochów z Mistrzem Małodobrym dotarłem i go usieklem, tyle że tych cholernych drzwi nie dałem rady otworzyć, mając nawet lockpick na najwyższym poziomie. Pójdę więc przez te drugie kanały po uwięzionego czarodzieja.

Ale mam pytanie: Gdzie znaleźć wejście do kopalni z demonami o których gadają w Salach Krasnoludów. Znalazłem tylko jakąś mała piwniczkę na zachodzie i na tym koniec, a tu mi ględzą, że w kopalniach krąży demon. Nazywa się toto "Dol Pyrdon" czy jakoś tak, specjaliści - POMOCY!

Wejscie do tych kopalni jest w tej piwniczce ale zostanie ono otworzone dopiero w pozniejszej fazie gry, gdy zostanie skradziony kamienny topor z wioski krasnoludow - chyba dopiero wtedy gdy dotrzesz do swatyni siedmiu - tam gdzie masz 7 portale i walczysz z Sukkuba - jesli juz tam jestes to idz do wioski krasnoludow (tej na poludnie od Ars Magicana) i pogadaj z krasnoludzkim kaplanem - on ci da questa i wtedy idz do tych piwnic - bedzie otworzone wejscie - a na dole jest masa wkurzajacych wrogich krasnoludow - znajdizesz tam topor ktory nastepnie musisz dac kaplanowi w wiosce

Colidor

Colidor

Skalny Troll

• Hall of FAme
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1434 postów
CYTAT([bry)
]- Co do ponownego wejscia do Stormfist, sprawa jest nieco trudniejsza. [..] wejscia do zamku sa dwa - jedno w polnocnej czesci poludniowej czesci kanalow :P (wejscie przez domek goscia ktory zapraszal wczesniej do Gildii - mieszka na wsi, w ubogiej dzielnicy) - tyle ze tym przejsciem mozna jedynie uratowac Zandalora (a wiec quest glowny).

Interesuje mnie właśnie to wejście. Locpickiem na najwyższym poziomie nie mogę go otworzyć (zależy mi właśnie na uratowaniu Zandalora), jak otworzyć tą cholerną kratę w dzielnicy ubogich... chcę znaleźć Zandalora, jak to rozegrać? Czy użycie mikstury Cienia pozwoli mi wśliznąć się niepostrzeżenie do zamku Stormfist głownym wejściem czy mnie wykryją?

Gość_look_*

Gość_look_*
  • Guests
Mam mały problem. Otóż skolekcjonowałem wszystkie 4 części mapy skarbów, ale nie mam pojęcia gdzie ten skarb jest :D . Ta cała mapa nie wiele podpowiada. Czy któś wie gdzie znajduje się ten przeklęty skarb? Jeżeli wiecie o co mi chodzi...

Gość_[bry]_*

Gość_[bry]_*
  • Guests
Colidor: jezeli zalezy ci tylko na uratowaniu Zandalora, to wejscie od strony Malodobrego nie jest konieczne. Jest jeszcze inne - tj. przez kanaly, i znajduje sie chyba niedaleko od tego pierwszego. Musisz poszukac, a ze i tak pewnie juz wszystkie jaszczurki juz zabiles, chwila biegania nie zaszkodzi ;). (tyle ze gdybys na przyklad nalezal do Thiefs Guild mialbys juz oznaczone wejscia w kanalach, no i klapa w ubogiej dzielinicy by byla otwarta...). Aha - wchodzenie z niewidzialnoscia do Stormfist nie dziala - moze jesli ma sie skill na 5 zadzialaloby...

look: heh, tez mialem ten problem. Nie jestem nawet pewien czy to aby na pewno ten skarb, no ale przeszukalem caly Rivellion i inne miejsce nie pasuje tak jak...
trzeba isc na poludnie od zamku czcicieli smoka - w jednej z gorskich kotlin znajduje sie jaskinia - tam tez jest komnata z ogromna iloscia (niestety pojedynczych sztuk :P) zlota i portalem do grobowca, w ktorym roi sie od mumii. Nie jestem pewien czy to rzeczywiscie dobry trop, no ale jak sam mowilem - innego miejsca nie znalazlem. :P

Gość_look_*

Gość_look_*
  • Guests
Byłem tam już wcześniej, ale nie sądziłem, że Święty Graal znajdujący się w tym grobowcu to ten skarb. A tak przy okazji to czy ktos wie do czego ten kielich służy?

Colidor

Colidor

Skalny Troll

• Hall of FAme
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1434 postów
CYTAT(look)
Byłem tam już wcześniej, ale nie sądziłem, że Święty Graal znajdujący się w tym grobowcu to ten skarb. A tak przy okazji to czy ktos wie do czego ten kielich służy?

Do Graala wlejesz w późniejszym queście święconą wodę, która pozwoli Ci odczarować ludzi zamienionych w zwierzęta w chatce pewnego maga.

P.S. Ukończyłem DD! Fabuła jest kapitalna!

Toshi

Toshi

Człowiek

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 317 postów
a ja mam takie pytanka:
1. jak dziala alchemia? nauczylem sie tego niedawno (1 poziom) ale nie wiem co i jak :?
2. jak wykonczyc tego orka dobosza :?: klepie go, potionow zuzywam... a ten jednym "dupnięciem" sie leczy na fulla... jakby co to gram wojowniczką na 11 levie
3. mam zadanie odnalezc zlodzieja krów i legowisko trolli. Zlodzieja mam zlapac/zabic czy cos a trole wybic do nogi... Z tym ze nie wiem gdzie są oba miejsca :!: Jest gdzies w necie mapa calej krainy z pozaznaczanymi wazniejszymi miejscami :?:

Colidor

Colidor

Skalny Troll

• Hall of FAme
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1434 postów
CYTAT(Toshi)
2. jak wykonczyc tego orka dobosza :?: klepie go, potionow zuzywam... a ten jednym "dupnięciem" sie leczy na fulla... jakby co to gram wojowniczką na 11 levie
3. mam zadanie odnalezc zlodzieja krów i legowisko trolli. Zlodzieja mam zlapac/zabic czy cos a trole wybic do nogi... Z tym ze nie wiem gdzie są oba miejsca :!: Jest gdzies w necie mapa calej krainy z pozaznaczanymi wazniejszymi miejscami :?:

Ad.2
Póki jesteś na niskim levelu - poniżej 20-tego - zapomnij o pokonaniu wojownikiem orkowego dobosza - za dobry jest skubaniec.

Ad.3.
Złodziej krów jest w jednym z budynków biedoty (nie pomnę już w którym), musisz zejść do piwniczki w tym domu i tam zobaczysz ubite krowy, wystarczy że potem pogadasz z gościem przed domem i zgłosisz to straży.
Trolle natomiast są w jaskini przy samym koncu rzeki, któa oddziela wioskę uzdrowicieli od reszty świata, poniżej mostu, tyle że one też są mocne i odpiero koło 15-tego levelu zalecałbym wybranie się z mieczem na te stworki.

Toshi

Toshi

Człowiek

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 317 postów
tam na saaaamym dole na poludniowym zachodzie? hmm... nie bylem tam... a te trole wcale jakies potezne nie są... no, ten ich król to juz cos...
aha, gdzie mozna zdobyc (na tym etapie gry) jakis miecz/topór/mlot/cokolwiek lepszego niz to, co aktualnie mam (jakis sztylecik dmg 9-31)

EDIT: ok, trole usuniete (latwizna - tylko ten krol byl perfidny :evil: ), ale nabieram coraz wiekszego wrazenia ze DD jest grą nieco dziwną i chaotyczną...
O co mi chodzi:
1. w pewnym momencie mam 35 siły... a po chwili jakims cudem mam 33 :? i to nie jest spowodowane jedzeniem - nic nie jadlem (bo np. jablka zwiekszaja sile ale zmniejszaja zrecznosc...? ). Moze to byc skutkiem ataku jakiegos zwierzecia?

2. wypelnilem quest z obstawą dla uzdrowicieli. W ksiedze questow jest na zielono - znaczy sie ze wypelniony. Tylko dlaczego zawsze jak sprawdzam questy, to akurat ten jest ciagle obecny i zaznaczony ze wypelniony? Mam przefiltrowane wypelnione questy, wiec nie powinien byc widoczny... chyba ze cos z nim jeszcze bedzie związanego?

3. a teraz pytanko: po wypelnieniu questu (pacz powyzej) z wioski wywiało wszystkich uzdrowicieli. Gdzie oni poleźli? Tam w dzielnicy biedoty jest tylko Joram (chyba tak sie nazywał...). Gdzie jest reszta? Nie mam komu sprzedawac rupieci :twisted:

EDIT 2: oooo... ale mi post wyszedl :mrgreen:

Colidor

Colidor

Skalny Troll

• Hall of FAme
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1434 postów
CYTAT(Toshi)
O co mi chodzi:
1. w pewnym momencie mam 35 siły... a po chwili jakims cudem mam 33 :? i to nie jest spowodowane jedzeniem - nic nie jadlem (bo np. jablka zwiekszaja sile ale zmniejszaja zrecznosc...? ). Moze to byc skutkiem ataku jakiegos zwierzecia?

--> A nie wypełniłeś przypadkiem questu z wampirem i ocaleniem dzieciaka w zamian za poswięcenie siebie? Wtedy Ci statystyki spadają...

3. a teraz pytanko: po wypelnieniu questu (pacz powyzej) z wioski wywiało wszystkich uzdrowicieli. Gdzie oni poleźli? Tam w dzielnicy biedoty jest tylko Joram (chyba tak sie nazywał...). Gdzie jest reszta? Nie mam komu sprzedawac rupieci :twisted:

Uzdrowiciele siedzą w Karczmie pod Niebieskim Knurem, czy jakoś tak, to ta duża, nad dzielnicą biedoty, połaź po pokojach, każdy siedzi w innym... Ale na pewno są w tej knajpie!

Toshi

Toshi

Człowiek

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 317 postów
co do wampira - czytalem o tym zadaniu tu na forum, ale ja takiego zadania nawet nie dostalem... a najlepsze ze te statystyki po jakims czasie wracają do dawnego poziomu...  :x

a karczma: hyh... mozliwe - nie sprawdzilem wszystkich pomieszczen, tylko sam bar :D

Gość_Apollo_*

Gość_Apollo_*
  • Guests
To miejsce do którego prowadzi mapa skarbów jest w północno zachodniej części lasu (lewy górny róg mapy :) ) tam jest wejście, jest ukryte na skalnej ścianie bodajże (napewno tam ale gdzie DOKŁADNIE to nie wiem...) potem jakieś kule trzeba będzie poumieszczać i wogule... Tylko jest jedna warzna żesz, mianowicie trzeba zostawić piramidkę przed wejściem tam (to jest Eister Egg czy jak to się tam mówi wink.gif i innej drogi powrotnej niż teleport piramidkowy nie ma). Jest jeszcze fajny qest z zebraniem trzech magicznych przedmiotów (naszyjnika, miecza i sztyletu). Jak by co to Diva przeszedłem całego z większością qestów (jakieś 98% :) ) więc pomuc moge jak ktoś ma jeszcze jakieś problemy z nim.

Gość_Jesus_*

Gość_Jesus_*
  • Guests
Wykonuje zadanie zwiazane z zatruwaniem pól i utknalem gdyz po rozmowie z karczmarzem nie moge odnalezc tego doktorka. Mieszka obok targu ale juz wczesniej wchodzilem do jego domu i koles sobie gdzies poszedl:) Gdzie go znajde ?

Toshi

Toshi

Człowiek

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 317 postów
znowu ja :twisted:
znalazlem jakis przedmiot dodający 1 do alchemii (czyli mam juz 2), ale...
jak sie uzywa tej umiejetnosci :?: tworzy mikstury itd.? mam mase pustych butelek, ktore moznaby bylo zuzyc jako potiony  :D/

Colidor

Colidor

Skalny Troll

• Hall of FAme
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1434 postów
CYTAT(Jesus)
Wykonuje zadanie zwiazane z zatruwaniem pól i utknalem gdyz po rozmowie z karczmarzem nie moge odnalezc tego doktorka. Mieszka obok targu ale juz wczesniej wchodzilem do jego domu i koles sobie gdzies poszedl:) Gdzie go znajde ?

Doktorka już nie znajdziesz, póki nie włamiesz się do jego wewnętrznych pokoi. Pokombinuj z latarniami w jego mieszkaniu, powinny Ci się otworzyć przejścia do pokoi. Tam znajdziesz dowody na jego udział w spisku, po czym trzeba o tym donieść straży, doktorek będzie aresztowany i po ptokach!

Gość_Apollo_*

Gość_Apollo_*
  • Guests
Z tą trucizną to trzeba tak że:
Na południe od "farm lands" pomiędzy polami a drogą prowadzącą do karczmy "niebieski dzik" w lasku jest uktyta jaskinia z orkiem który jest (częściowo) sprawcą słabych plonów. Jego klucz pasuje do zamkniętego pomieszczenia w piwnicy karczmy (tej z zakładami boxerskimi) potem trzeba pogadać z karczmażem i zameldować o odkryciu kapitanowi strarzy (temu co jet w "strarznicy" na północ od zamku).
A z Alchemią to jest tak że:
na 1 poz. możesz tylko mieszać niektóre mixturki (otrzymasz w ten sposub inne) puźniej (2-5poz.) możesz tworzyć nowe mixturki: bieżesz pustą fiolkę i upuszczasz ją na ziołach (wszystkie te roślinki które mają nazwy) jeśli masz odpowiedni poziom to możesz urzywać większych fiolek i tworzyć większe (lepsze) mixturki. Alchemia jeszcze coś zdajsie daje ale już nie pamiętam co (można chyba jakoś wzmacniać mixturki).
A co do doktorka to to są dwa qesty z nim związane (zaraza i zatrute pola). A żeby uleczyć chorych (3 osoby w kwarantannie) to trzeba im dać po mixturce która jest w piwnicy doktorka (2 czerwone flaszki), ale że są tylko dwie to trzeba dać jednej osobie, potem jej ukraść tą flaszke i dać znowu innej (to nie ma wpływu na rozwiązanie qesta).
Nie wiem czy wystarczająco jasno wszystko napisałem ale chyba skumaliście co trzeba zrobić :D .

Gość_Jesus_*

Gość_Jesus_*
  • Guests
Jak rozwiazac zadanie od kupca na targu? Zwiazane z wozem i dostarczeniem kola do niego. Woz zostaje zaatakowany a gracz musi dowiedziec sie co stalo sie z zawartoscia ..tylko jak?:)

Jeszcze gdzie znalezc butelke udawanej smierci dla zolnierza, ktory chce uciec z woja...

Gość_Apollo_*

Gość_Apollo_*
  • Guests
Idź po śladach krwi na północny wshud do lasu z orkami, tam będą ciała 2 kolesi z wozu. Potem musisz zleźć do podziemi pod targowiskiem i iść na prawo aż dojdziesz do "magazynu" tam pokonaj Assasinów i ich szefa, a z ciała zabierz notke i przeczytaj. Na koniec idź pogadać z kolem który Ci zlecił zadanie.

Szaitis

Szaitis

Człowiek

• Hall of FAme
  • PipPipPipPipPip
  • 459 postów
CYTAT(Apollo)
wshud

Auuuuuuaaaaaaa!!! :shock:  :shock:
Błagam, ostrzegaj zanim następnym razem zrobisz coś takiego, prawie udławiłem się kawą :? .
Zwykle nie czepiam się ortografii ale to sprawiło mi wręcz fizyczny ból. Ludzie, popracujcie trochę nad słownikiem, przecież jeżeli napiszesz kiedyś takie coś, powiedzmy, w podaniu o pracę to do końca życia będziesz bezrobotny :? .

Boże, co tu zrobić, żeby jak najszybciej wymazać ten obraz z pamięci :twisted: .
Bywają myśli tak głębokie, że pogrążają autora

0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników