Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Misieckis

Rozwiązany: Sterownik przestał odpowiadać, ale odzyskał sprawność

Polecane posty

Podczas grania wywala do Windows, a na dole komunikat Sterownik ekranu przestał odpowiadać ale odzyskał sprawność. Wygląda to tak: krótka zwiecha, obraz staje, dzwiek sie zacina, po chwili jestem na pulpicie i widze ten komunikat. Podobnie było z grą NFS Shift, Batman Arkham Asylum, Prototype i dawniej w STALKER CLEAR SKY( z tymi grami rzadiej bład wystepował niz z REvil 5).

Mam testowane na innych pamieciach, inna płyta głowna i zasilacz, problem ten sam. Problem znikł po włozeniu karty nvidii, tylko w REvil 5, bo innych gier nie sprawdzałem. Czyli winowajca, karta Radeon. OK, teraz qmpel testuje nieszczesna karte HD4850, która powodowała błędy. Zobaczymy czy i uniego bedzie to samo. Próbowałem juz na XP, a W becie 7 problem jest ten sam. Czysciłem dokładnie stare stery i instalowałem nowe, nic nie pomaga. Słyszałem o obnizaniu taktów na karcie ale nie po to karta sie nazywa HD4850, zeby miała mniejsza wydjanosć, wiec nie bede obnizal zegarów. Temperatura procesora graficznego siega 80-85 stopnic C. Jest to model Sapphire Dual Slot Fansink ze srebrnym radiatorem.

Co jeszcze moge sprobowac, bo naprawde nie wiem co robić. Moze karta uszkodzona ale watpie, skoro w innych grach problemu nie ma.

Jesli ma ktos jakies podpowiedzi to chetnie poczytam.

Spec kompa

Intel E8400

HD 4850 Sapphire

4x1 GB A-Data 800 DDR2 CL4

Asus P5QL Pro Chipset P43

Seagate 160 GB SII

Sound Blaster Audigy

Corsair 550 W

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, ze nic nie podkręcałem, anie karty ani RAMU, ani proca, ani nawet prądu...

Czyli mam sprzedac karte pomimo tego, ze jest dobra, to jest absurd. Bo sie wku&$% i juz nigdy Radka nie kupie! Częsty problem? Zawsze uwazałem, ze mój przypadek to ewenement na skale swiatową, a tu prosze, nie jestem sam.

Powtarzam, wszystko pracuje na standardowych ustawieniach, nic nie jest krecone. Jak u kumpla bedzie smigac karta to ją sprzedam, bo widocznie czesci, które kupuje do kompa nie podchodzą pod kaprysnego Radeona.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłodzenie wygląda na porządne (wszystko co ma być chłodzone, jest chłodzone), więc sądzę, że pozostaje zabawa ze sterownikami, lub ostatecznie wymiana. No niestety, ale 4850 tak miewały, chyba nikt nie zna rozwiązania, które działa zawsze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś podobny problem miałem z 3850, sprawdzałem go u kumpla i wszystko grało, wiec go sprzedałem i zamieniłem na 4850. Myslałem, ze po kłopocie, a tu masz CI pech. W nowszych grach zaczał sie horror, w prawie kazdej restart. TO nie bedzie wina sterów, bo na XP i windows 7 jest to samo, a ja nie mam zamiarów sie bawic w przetaktowywanie czy inne cudawianki z tym RAdkiem. Sprzedaje karte, bo jest dobra, a tym samym problem rozwiazany. Ja rozumiem problemy z karta, w jednej grze ale tu ewidentnie w dupe daje sama konstrukcja, nie mam sił. Kupiłem juz GeForca i mysle, ze bedzie spokój.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...