Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Rivva

Duże zużycie pamięci RAM

Polecane posty

Witam,

Mam malutki problemik, chociaż w sumie trochę jednak spory... Otóż mniej więcej po niecałej godzinie użytkowania komputera, lub po odpaleniu instalacji jakiejś gry, pamięć RAM zaczyna szaleć. Nie wiadomo skąd obciążenie

pamięci wzrasta z ok. 28% do ponad 94%!! Pomyślałem, że może to jakiś wirus czy coś, ale pomimo skanowania ESET Smart Security nic nie znalazł :(.

Moja konfiguracja komputera to:

Płyta gł.: Gigabyte MA790XT-UD4P

Procesor: AMD Phenom II X4 955 Black Edition

Pamięci: Patriot PGS AMD LLK DDR3 2x 2GB 1333MHz Cl7

Karta graficzna: Radeon 5870 HIS 1GB

System operacyjny: Microsoft Windows 7 Professional 6.1.7600

W załączeniu lista odpalonych procesów.

post-90950-1255293246_thumb.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

svchost zajmuje podejrzanie dużo pamięci, poza tym nie podoba mi się to, że proces msiexec jest odpalony. Jak robiłeś tego screena miałeś odpalonego painta, lub coś instalowałeś?

Daj jeszcze screena z usługami. Przeskanuj kompa programem Malwarebytes' Anti-Malware i wklej loga wygenerowanego po zakończeniu skanowania. Poza tym daj jeszcze loga wygenerowanego za pomocą RSIT-a.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W usługach nic podejrzanego nie widzę. Za pomocą Malwarebytes' robiłeś pełny skan, czy tylko szybki? Jeśli szybki, to zrób pełny.

Istotnie dziwny błąd. Spróbuj ściągnąć jeszcze raz i wtedy odpalić, jeśli nie da rady, to spróbuj zrobić log OTL-em. Tylko te programy odpalaj z uprawnieniami administratora, bo bez tego różne cuda mogą się dziać. No i zrób jeszcze skan Dr. Web CureIt!.

Jeśli on nic nie znajdzie, to najprawdopodobniej pozostały tylko jakieś śmieci po starej infekcji i to jednak nie to było powodem problemów, tu log z RSIT-a, lub OTL-a powie najwięcej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem masz wirusa svchost, tak jak zasugerował kolega wyżej. Wpisz w wyszukiwaniu plików svhcost.exe i w opcji szukaj w ukrytych folderach. Jeśli svchost będzie w folderze ,,system32" to wszystko ok, ale jeśli oprócz tego będzie w ,,system". To znaczy, że masz szkodnika.

Powodzenia

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...