Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

KamilosD

Blue Screen i restar kompa

Polecane posty

Przez ostatnie kilka dni mam niestety problem z kompem :/ A dokładniej, to wyświetla mi się Blue Screen Of Death (BSOD). Nie wiem za bardzo czym to może być spowodowane. Ostatnio tzn. na początku wakacji wina leżała na wynikach temperatury procesora. Sprawdziłem teraz temp. grafiki i procka i trzyma się ona na poziomie odopowiednio - do 50 i ponad 40 stopni. Może być to spowodowane tym, że ostatnio zainstalowałem najnowsze sterowniki do karty graficznej, bo ostatnio czytałem, że to może być tego wina?

Mój komp to GeForce 8600GTS 256 Mb, Core 2 Quad Q6600 2.4 GHz, Gigabyte GA-P35-DS3, 2x1024 Mb DDR2 PC-800, 2xSamsung 320 GB Sata 16mb i obudowa Mode Com Twins a zasilacz Feel (bodajże Feel III). Jeżeli trzeba coś jeszcze podać to piszcie. Np. podgląd zdarzeń czy coś bo właśnie w podglącie zdarzeń nie wiem kompletnie gdzie DOKŁADNIE sprawdzić dlaczego i czego to wina...

Z góry dzięki :] Czekam na pomoc...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyskoczy BSOD, to spisz symbole występujące po słowie STOP. Jeśli na Blue Screenie występują jakieś nazwy plików, to również je spisz.

I nie pisz nic lepiej o znajomych informatykach (zwłaszcza takich, którzy uważają, że Feel to zasilacz), bo zaraz ktoś spadnie z krzesła ze śmiechu i jeszcze krzywdę sobie zrobi. Prawda jest taka, że w obudowie masz coś co jest materiałem pirotechnicznym, może lepszym niż Codegen, czy jakiś Tracer, ale do miana zasilacza trochę mu brakuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Unikaj takich informatyków od siedmiu boleści, którzy darzą zaufaniem ModeCom Feel. Bez kodu BSoD nie jesteśmy w stanie ci pomóc.

Ten informatyk to nie informatyk od siedmiu boleści tylko ktoś kto sie na kompach zna i prowadzi sklep. Nie powidział on, że zasilacz jest super, hiper itd. tylko że działa w moim kompie tak jak trzeba i nie przeszkadza w pracy kompa, nie wywołując żadnych błędów itp. Ale pytam się gdzie sprawdzić ten kod???

Jak wyskoczy BSOD, to spisz symbole występujące po słowie STOP. Jeśli na Blue Screenie występują jakieś nazwy plików, to również je spisz.

Żeby wyskoczył mi z powrotem BSOD będę musiał włączyć jakaś gre i troche kompa pomęczyć bo tylko wtedy wyskakuje... :/ Noi będę musiał mieć przygotowany aparat, bo BSOD pojawia się na jakieś 2 sekundy. Jutro spróbuje i jak zrobie to, to wszystko podam na forum.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja właśnie sobie d... obiłem ;) na pclolu tez Ci powiedzą ,że to bdb zasilacz jak chcesz coś od modecoma to carbon.mc.volcano

podaj kod bsoda jak proszą koledzy wyżej.temp 50* nie jest tragiczna,co do sterowników to odinstaluj je i w trybie awaryjnym jeszcze driver cleanerem i zainstaluj najnowsze odpowiednie dla twojej karty(a jeszcze raz mi ktoś powie ,że to ATI sypie stery-ostatni problem tylko z nv)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym wszystkim jak znajde tylko czas, to zajme się. Mówisz, że mam uruchomić kompa w trybie awaryjnym i odinstalować driver cleanerem sterowniki grafy. Tylko jak dokładnie mam uruchomić go w trybie awaryjnym? Jakie opcje wybrać? Wiem, że jak komp się włącza to dać F8 i gdy pojawi się menu Menu opcji zaawansowanych systemu Windows, wybrać opcję, a następnie nacisnąć klawisz ENTER. Potem, gdy znowu pojawi się menu Wybierz system operacyjny do uruchomienia, to tam gdzie pisze Tryb awaryjny wybrać opcję i dać Enter... Tylko jaką opcje, czy nic złego się nie stanie i czy jest to bezpieczne?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyłącz automatyczny reset po wystąpieniu awarii, wtedy BSOD będzie widoczny dopóki ręcznie nie zresetujesz kompa. W XP-ku by to zrobić postępujesz tak:

otwierasz panel sterowania->system, na karcie zaawansowane w polu uruchamianie i odzyskiwanie klikasz ustawienia i tam odznaczasz automatyczny restart po awarii.

W Viście nie pamiętam, ale powinieneś to znaleźć za pomocą Google. Napisz jaka to dokładniej jest karta graficzna.

Nie będziemy się kłócić o Twojego informatyka, my swoje wiemy, on swoje wie. Miej tylko nadzieję, że się nie przekonasz kto wie lepiej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czysty tryb awaryjny bez połączenia z internetem itp tylko wcześniej zassaj i zainstaluj sobie driver cleanera-jest bezpieczne

Wszedłem na strone microsoftu i poczytałem. Chodzi o ten tryb? >>> Tryb awaryjny (SAFEBOOT_OPTION=Minimal): Ta opcja wykorzystuje minimalny zestaw sterowników urządzeń i usług do uruchomienia systemu Windows.

Wyłącz automatyczny reset po wystąpieniu awarii, wtedy BSOD będzie widoczny dopóki ręcznie nie zresetujesz kompa. W XP-ku by to zrobić postępujesz tak:

otwierasz panel sterowania->system, na karcie zaawansowane w polu uruchamianie i odzyskiwanie klikasz ustawienia i tam odznaczasz automatyczny restart po awarii.

W Viście nie pamiętam, ale powinieneś to znaleźć za pomocą Google. Napisz jaka to dokładniej jest karta graficzna.

Nie będziemy się kłócić o Twojego informatyka, my swoje wiemy, on swoje wie. Miej tylko nadzieję, że się nie przekonasz kto wie lepiej.

Zrobiłem to, o czym mówiłeś. O Viście pamiętać nie musisz, bo mam XP :]

PS: Jak odistaluje się już przy pomocy driver cleanera sterownik grafy, to co mam zrobić? Uruchomić ponownie kompa, po czym on sam się włączy w normalnym trybie i ściągnąć sterowniki jeszcze raz?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze 2 pytania :wink:

1. Które sterowniki mam sobie najlepiej po usunięciu starych driver cleanerem wgrać? Bo mam te najnowsze i zamiast nich które? Na stronie nvidii wybrałem swój model karty (8600 GTS), system (XP), język (polski) oraz Recommendet/Certified... Ale które ściągnąć najlepiej? Chciałem jeszcze powiedzieć, że jak miałem te najnowsze instalować to za każdym razem w połowie się zwieszało i po paru minutach kontynuowało się instalowanie... To raczej nie tego wina, że BSOD mi wyskakuje?

2. Mam Crysisa Warhead i Crysisa Wars. Gry te można maksymalnie zainstalować 5 razy. A mi zapewne już zostało mało, bo każdy format kompa, zmiana podzsespołu, zainstalowanie stera (ja jak do grafy instalowałem wcześniej to mi od nowa jakby wykryło karte) itd., itp. powoduje że ilość razy do zainstalowania ubywa. W CDA kiedyś czytałem, że można dostać kolejne 5 jak się gdzieś tam zadzwoni... Napewno nie będę miał problemów. Pytanie to odbiega troche od tematu, ale sie pytam :]

EDIT:

http://www.gram.pl/pomoc_poradnik.asp?p=555&t=s

Znalazłem poradnik krok po kroku jak zainstalować stery do grafy. Ja np. jak instalowałem to starych w ogóle nie usunąłem! xD Może spróbować teraz zgodnie z tym poradnikiem to wszystko zrobić i jeżeli to nie wypali (:/) to zabrać się za to porządnie przy użyciu driver cleanera, hmm? Spróbować?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że to się rozumie samo przez sie, że stare trzeba usunąć, następnie dopiero użyć Driver Cleanera.

I jak wyskoczy BSOD, to podaj ten kod błędu, bo to trochę przeważnie wyjaśnia. Ogólnie to nie musi być grafika. Możesz spróbować przetestować pamięć programem Memtest86, lub Memtest86+ (skan powinien trwać co najmniej pół godziny, najlepiej gdzieś ze trzy, lub do pierwszego błędu), no i możesz dać screena z zakładką Health programu HD Tune, to spróbujemy wykluczyć inne możliwości.

Wypadałoby również zmierzyć napięcia (miernikiem!).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Memtestem pamięć przetestuje jutro, bo dziś czasu nie mam. Miernikiem nic mierzyć nie chce, bo nie umiem i wątpie by było to coś z napięciami, bo dosyć niedawno były mierzone i jest ok... A to screen z HD Tune z zakładki Health. Ale czemu jest to puste?

hdtuner.jpg

Odinstaluje teraz sterowniki karty i zainstaluje jeszcze raz. Tylko którą wersje zainstalować?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Memtestem pamięć przetestuje jutro, bo dziś czasu nie mam. Miernikiem nic mierzyć nie chce, bo nie umiem i wątpie by było to coś z napięciami, bo dosyć niedawno były mierzone i jest ok...

Oczywiście.

A to screen z HD Tune z zakładki Health. Ale czemu jest to puste?

Masz zainstalowany sterownik Intel RAID - HD Tune nic nie pokazuje bo sterownik Intela blokuje dostęp do danych dysku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, nie przewidziałem tego, że te dyski mogą być połączone w macierz. Czyli z odczytów S.M.A.R.T.-a nici, bo nie mam pojęcia jaki program działający pod Windowsem radzi sobie ze S.M.A.R.T.-em w przypadku dysków połączonych w macierz. Być może ktoś mądrzejszy w tej kwestii ode mnie się znajdzie.

Najlepiej najnowszą dostępną dla Twojej karty, jeśli to nic nie da, to można sprawdzić jeszcze na sterownikach dołączonych do karty, jeśli i to nic nie da, to raczej nie ma sensu bawienia się dalej ze sterownikami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz zainstalowany sterownik Intel RAID - HD Tune nic nie pokazuje bo sterownik Intela blokuje dostęp do danych dysku.

Ehhh... Szkoda :/

No tak, nie przewidziałem tego, że te dyski mogą być połączone w macierz. Czyli z odczytów S.M.A.R.T.-a nici, bo nie mam pojęcia jaki program działający pod Windowsem radzi sobie ze S.M.A.R.T.-em w przypadku dysków połączonych w macierz. Być może ktoś mądrzejszy w tej kwestii ode mnie się znajdzie.

Najlepiej najnowszą dostępną dla Twojej karty, jeśli to nic nie da, to można sprawdzić jeszcze na sterownikach dołączonych do karty, jeśli i to nic nie da, to raczej nie ma sensu bawienia się dalej ze sterownikami.

Znalazłem stery dołączone do karty. Zainstaluje i zobaczymy. Oby tylko pomogło :)

EDIT:

Odinstalowałem sterowniki do karty grafiki i trzeba było uruchomić kompa ponownie. Zrobiłem tak i gdy się włączył wykryło nowy sprzęt tzn. kartę graficzną. Pojawił się komunikat, by wsadzić do napędu płytę od karty graficznej i zrobiłem tak. Przez jakieś 5 minut się instalowało się i... Mam nadzieje, że teraz jest wszystko ok. Oby tak było. A teraz, by sprawdzić czy nie będzie się wyświetlał BSOD pomęcze troche PeCeta w Crysisa Wars...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...