Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Lookazz

Windows 7 RTM - legalny?

Polecane posty

No właśnie mam takie pytanie jak w temacie. Czy wersja Ready To Manufacture jest legalna? Tzn czy można ją legalnie pobrać i korzystać do tego marca przyszłego roku?

Jeśli odpowiedź na moje pytania brzmi twierdząco to skąd można pobrać? Ewentualnie jaki torrent, RS czy tam inne siedlisko zła zawiera obraz Win 7, tej wersji bez żadnych dodatków od miłych panów "hakierów"?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest bardziej skomplikowana sprawa. Wersja RTM jest legalna i można jej używać bez limitów czasowych, ale w przeciwieństwie do bety i RC nie jest publicznie dostępna. Legalnie można ją pobrać w ramach MSDN, Technetu, lub ELMS (MSDN AA). Wszystkie inne źródła zawierają nielegalne kopie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odblokowanie tematu. Mam pytanie co do tego newsa. Pobrałem już obraz i teraz pytam - czy mogę legalnie go testować? Niby dla pracowników IT itp no ale w końcu jest to trial 90 dniowy i chyba każdy może go przetestować? W końcu nie wydam w ciemno ~400 zł. Bądź co bądź to jednak trochę kasy jest. Załóżmy, że po tych 3 miesiącach nie będę miał jeszcze gotówki na nowy OS to czy po ponownej instalacji tej wersji możliwa jest aktywacja czy tylko raz będzie się dało? Może ktoś wie. Do tej wersji Enterprise można zassać polski język? W komentarzach czytałem, że tak ale wiadomo jak to bywa. Lepiej się upewnić :)

Czy Enterprise bardzo różni się od Home Premium? Bo mam zamiar zakupić ten drugi i nie wiem czy po teście tego pierwszego mogę mieć jako takie porównanie co do HP. Wydajnościowo powinno być chyba tak samo?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. czy mogę legalnie go testować?

2. Załóżmy, że po tych 3 miesiącach nie będę miał jeszcze gotówki na nowy OS to czy po ponownej instalacji tej wersji możliwa jest aktywacja czy tylko raz będzie się dało?

3. Do tej wersji Enterprise można zassać polski język?

4. Czy Enterprise bardzo różni się od Home Premium?

5. Wydajnościowo powinno być chyba tak samo?

1. Tak

2. Tak

3. Tak, natomiast Home Premium trzeba kupić w wersji "lokalizowanej" żeby mieć PL menu itp.

4. Bardzo albo nie, zależy czego się używa. Praktycznie Enterprise = Ultimate -> http://windows7forum.pl/wersje-systemu-win...anie-t-126.html

5. Nie/Tak - w większości zastosowań wydajność obu wersji jest zbliżona. Home Premium nie ma "trybu Windows XP" i większości "nowych" funkcji systemu (nie całkiem nowych, bo kilka z nich pojawiło się już w windows Vista)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...