Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Yeenzoo

Stare "przewody" czy może kłamstwo neostrady?

Polecane posty

No więc tak - od 1,5 roku posiadam internet z neostrady - 512kb/s

Od pewnego czasu doskwiera mi prędkość owego internetu, bo powiedzmy sobie szczerze - 512 to może i była dobra, ale kilka lat temu.

I tutaj zaczyna się problem - 'spece' z neostrady twierdzą że na moim "osiedlu" nie ma szans na większą prędkość z powodu starych/złych/whatever przewodów.

Zrozumiał bym to, gdybym mieszkał w jakiejś wiosce, ale Elbląg to dość duże miasto. Co prawda mieszkam w 'dzielnicy' domków jednorodzinnych, jednak wg mnie nie tłumaczy to tego, że nie mogę mieć choć tego 1MB/s (choć wolałbym te 2 mb mieć ..)

Jakie jest wasze zdanie? Prawda, czy raczej czerpanie korzyści na naiwności klienta? : /

ps. sorry za dość chaotyczne napisanego posta :o

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewien, że posiadasz łącze o szybkości 512 kilobajtów, a nie kilobitów? 512 KB to 4 Megabity (1 bajt to 8 bitów), czyli ponad 3x więcej niż ma moje łącze.

Co do speców z Tepsy - powiem bez kozery, że głupoty gadają. Technologa DSL nie przejmuje się takimi ograniczeniami.

Edit @down: Skąd mogłem wiedzieć, skoro napisałeś z błędem? Jednostka bajt jest pisana z wielkiej litery, natomiast bit- z małej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stare przewody to ich uniwersalna wymówka na wszystko. Problemem są nie stare przewody, ale to, że mają za małą przepustowość, żeby coś Ci móc dodać. Musisz czekać aż usprawnią infrastrukturę, lub aż ktoś w Twojej okolicy zrezygnuje z nerwostardy. Możesz ich gnębić raz na jakiś czas, ale to i tak niewiele pewnie da.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie jest wasze zdanie? Prawda, czy raczej czerpanie korzyści na naiwności klienta?

Brak konkretów, czyli np. parametrów linii pokazywanych w tej chwili przez modem (router) -> tłumienie, szumy itp.

Natomiast jeśli chodzi o rozważanie abstrakcyjnego problemu, to niby jakie korzyści czerpie TP ze sprzedawania tańszego łącza zamiast droższego?

A jeśli wezmę internet od innego usługodawcy, na przykład neti?

Nadal abstrakcyjnie: jeśli "inny dostawca" położy swoje kable i podłączy je do swojej centrali (DSLAM), to czemu nie?

Natomiast jeśli chodzi o usługę na kablach TP, to każdy operator BSA dostanie od TP tzw. oświadczenie BMT (brak możliwości technicznych) i na tym mniej więcej zakończy się świadczenie usługi. Oczywiście Neostradę odłączą ci od razu po podpisaniu umowy z innym dostawcą, a to że "nie da się" wyniknie dopiero po 3-4 tygodniach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...