Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Stanik

Rozwiązany: Windows XP - dlaczego zmienił się ekran lądowania systemu?

Polecane posty

Witam

Każdy chyba zna ekran ładowania XP? ;)

historia_systemu_operacyjnego_microsoft_

to mam problem z tym

Zamiast tego ładowania pokazuje mi się:

os24_boot.gif

:/

Niewiem zupełnie dlaczego

niby dalej już jest wszystko oki (logowanie i wszystko), ale wcześniej tego nie miałem (jest tak od jakiegoś tygodnia). a si ostatnio po zalogowaniu włączała mi się aplikacja Netsh.exe, automatycznie wpisywała "OK" i się zamykała

Mam XP pro 32 bit [oryginał]

P.S. Może to być przez antywira? (comodo) Bo dopiero po jego zainstalowaniu mi się to pojawiło, tylko niewiem czy zaraz po tym czy po jakimś czasie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety, ale zwykła bitmapa to była przed erą XP-ka, obecnie trzeba grzebać w pliku jądra, żeby to podmienić. Są programy, które potrafią to modyfikować, ale lepiej po prostu poszukać nieruszonego pliku jądra i podmienić to ręcznie. Plik standardowo znajduje się w takiej lokalizacji: c:/windows/system32/ntoskrnl.exe, ale podmiana jego może być dosyć kłopotliwa. Wrzuć na forum najpierw zawartość pliku boot.ini znajdującego się na partycji rozruchowej Windowsa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S. Może to być przez antywira? (comodo) Bo dopiero po jego zainstalowaniu mi się to pojawiło, tylko niewiem czy zaraz po tym czy po jakimś czasie...

Takie rzeczy robi "Stardock bootskin", i pewnie jeszcze jakiś program do upiększania windowsa (Tune Up Utillities, LogonUIBootRandomizer itp).

Wyłącz program / proces autostartu powodujący zmianę obrazka, albo przywróć system do stanu przed zmianą ekranu startowego (o ile masz punkty przywracania).

Podmiana ntoskrnl.exe na wersję z płyty instalacyjne też zadziała, ale trzeba pamiętać że w czasie pomiędzy wyprodukowaniem płyty a dziś M$ wydał kilka (3? 4?) patchy (aktualizacji zabezpieczeń) podmieniających ten plik. Po przywróceniu pliku z płyty system nadal "myśli" ze poprawki zostały zainstalowane, czyli nie zainstaluje się ich ponownie bez grzebania w systemie i windowsupdate. Co prawda w folderze windows są kopie wszystkich wersji ntoskrnl.exe (w deinstalatorach hotfixów), czyli teoretycznie można wylosować jakąś nowsza wersję (w folderze system32/dllcache powinna być "poprzednia" wersja).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Programy upiększające na szczęście zazwyczaj zostawiają oryginalną kopię pliku ntoskrnl.exe nienaruszoną, tylko działają na różne sposoby. Jedne programy tworzą nowy plik i modyfikują plik boot.ini (i na to liczę, bo w takim przypadku wystarczy wykasować jedną rzecz z tego pliku i będzie dobrze), a inne kopiują gdzieś oryginalny plik i zastępują go nowym. W dllcache rzeczywiście powinna być prawidłowa wersja tego pliku, ale jeśli boot.ini jest zmienione, to podmiana nic nie da.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...