Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

jan

Spyware doctor vs Kaspersky

Polecane posty

Posiadam Kaspersky Antivirus od kilku lat i ogólnie jestem z niego zadowolony. Ostatnio złapałem denerwującego wirusa, z którym Kaspersky nie mógł sobie poradzić. Nabyłem więc program Spyware Doctor z modułem Antivirus, który z owym wirusem poradził sobie natychmiast. Dlatego program zyskał w moich oczach. Zastanawiam się teraz czy ten Spyware Doctor z modułem Antivirus poradziłby sobie również jako zwykły antywirus i czy mogę pozbyć się Kaspersky'ego? Używa ktoś tylko Spyware Doctor jako antywirus i czy dobrze się on sprawdza również w tej roli?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety sam Spyware Doctor sobie nie poradzi ze wszystkim, potrzebny jest jeszcze antywirus, lub HIPS, a najlepiej oba, no i dobry firewall. Nie trzeba przepłacać za Kaspersky'ego, są dobre darmowe rozwiązania np. antywirus Avira oraz Firewall i HIPS od Comodo, lub też cały zestaw zabezpieczający od Comodo.

Ja pod Windowsem używam antywirusa, firewalla i HIPS-a (wszystko od Comodo) i do tego programów anti-spyware, które nie mają skanera rezydentenego. Raz na jakiś czas robię skan, ale od kiedy mam tak zabezpieczonego kompa jeszcze nic nie znalazły.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...