Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Breados

X-Fi Xtreme Gamer - mikrofon nie działa

Polecane posty

Witam, dziś zaaplikowałem właśnie w moim piecyku świeżo doręczoną nową dźwiękówkę. Po jakimś czasie jak już ogarnąłem z ustawieniem głośników na 5.1, przyszedł czas na mikrofon. Ten oczywiście podpiąłem pod gniazdo "Mic-In", ale nawet w ustawieniach dźwięku jak wchodzę, to jest napisane "Obecnie niedostępne", co dziwne, kiedy odznaczam na mikserze w odtwarzaniu mikrofon, normalnie mogę siebie słyszeć, niestety z nagrywaniem już się nic nie dzieje. Jakieś sugestie? Z góry thx.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpię aby był to problem z powyższych jakie wymieniłeś. Przede wszystkim, to zauważyłem że panel ze wszystkimi duperelami, efektami i innymi od karty dźwiękowej nie ma prostego menu z mikserem od nagrywania, albo ja po prostu nie mogę znaleźć. Liczę na wypowiedź kogoś, kto posiadałby taką kartę jak ja :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej,

mam ta karte i tez troche sie naszukalem po forach. jesli dobrze zrozumialem macie ten sam problem co ja - podstawa to info gdzie probujecie podlaczyc ten mikrofon? z tylu bezposrednio na karcie czy w przednim panelu? z tego co czytalem nie da rady wlaczyc mikrofonu na czwartym wejsciu z tylu(moze cos sie zmienilo, ale watpie), karte trzeba podpiac do przedniego panelu, o ile macie w nim wyjscie na mic i sluchawki, jest na niej wejscie na kabel od panelu wiec to zaden problem. wtedy spokojnie mozna juz sobie uzywac mikrofonu.

jesli nic sie nie zmienilo to teraz porzucacie sobie miechem na karte za 300zl w ktorej sterownikach brak opcji zmiany wyjscia optycznego na mikrofon (w wersji fatality ponoc bez problemu mozna to zmienic) i podlaczycie tak jak napisalem, albo polecicie oddac sprzet do sprzedawcy z braku przedniego panelu i zadnej informacji w zalaczonych papierach o tym, ze panel do mica jest niezbedny.

pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajcie screeny z systemowego zarządzania dźwiękiem, i z opcji sterowników Creative. Dużo obrazków ;)

Może coś wymyślę, w najgorszym przypadku trzeba będzie poszukać zmodyfikowanych sterowników (wszystkie wejścia / wyjścia karty są w pełni "programowalne", więc jeśli czegoś "nie ma" to tylko wina softu).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ecrdst dokladnie ;p trzeba miec jakas przejsciowke zeby podlaczyc mic ;p badz ten panel przedni ktorego nie mam ;p a z racji ze mam jeszcze zintegrowana karte [ do ktorej musialem poszukac sterow do win 7 bo w standardzie nie ma :(] to podpialem tam sobie na przedluzaczu mica i dziala bezproblemowo ;p wtyczke z przedluzacza przymocowalem przy amplitunerze i bez problemu moge sobie wlaczyc kiedy chce sluchawki z mic ;p

swistek bodajrze od przedwczoraj latam po polskich i zagranicznych forach i wszedzie ten sam problem, wszedzie screeny i filmiki i ni groma rozwiazania ;p w ustawieniach audio probowalem doslownie wszystkiego, sciagnalem najnowszy soft z wszystkimi duperelami ;p kombinowalem z control panelem w 3 trybach, przegrzebalem caly panel sterowania z opcjami x-fi i nic ;p

a tu jak podlaczyc mikrofon dla tych co maja panel http://support.creative.com/kb/ShowArticle..._english_add_pl

,varset=ws:http://pl.europe.creative.com

podsumowujac uzytkownicy bez panelu odpalac karty zintegrowane, wlaczyc tylko wyjscie dla mic i powinno starczyc wam, do gier do skypa bezproblemowo

ps. tyle ze z drugiej strony tu http://support.creative.com/kb/ShowArticle...pe.creative.com jest pokazane ze mic normalnei podlaczony do tego gniazna powinien dzialac ...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam nie wiem jaki wy macie problem z tą kartą umnie na (Xp VIsta i Win7) Microfon działa bez zarzutu podam wam instrukcje jak zainstalować kartę aby było wszystko OK

Microfon podłączamy do ostatniego gniazda licząc od gniazda Portable (takie szerokie)

1. Instalacja z Płytki Oryginalnej tylko XP do Visty i Win7 trzeba pobrać z netu

2. Po instalacji z neta program automatycznie pyta się czy zainstalować dodatkowe komponenty, klikamy tak

3. Resetujemy Komputer

4. Po ponownym uruchomieniu odpalamy Panel http://pl.tinypic.com/view.php?pic=10wtys8&s=4

5. Wybieramy Game Mode

6. Klikamy Setting i zmieniamy z Digital I/O na Mic-in /Line in http://pl.tinypic.com/view.php?pic=knomq&s=4

7. Klikamy Close i już microfon powinien działać

8. Na innym Trybie Enterteiment Mode i Audio Create Mode są problemy a tak system instaluje kartę default

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzialem gdzies to rozwiazanie, ale o ile pamietam to po prostu nie bylo tej opcji albo byla na szaro, stad problemy. wroce z pracy to rzuce okiem, ale z tego co pamietam to pol roku temu, czyli jak instalowalem karte, tak wlasnie sytuacja tam wygladala. masz x-fi gamer zwykla czy fatal1ty ?

po prawdzie to i tak sie ciesze ze podlaczylem tak jak mam teraz, sluchawki z przodu, jak podlaczam kabel to automatem ustawienia zmieniaja sie z glosnikow na sluchawki a same glosniki zostaja wyciszone.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz we wczesniejszym poscie pisalem ze w gamer fatal1ty ta opcja przechodzi bez problemu. masz inna karte.

to rozwiazanie widzialem na jakims zagranicznym forum, nie w naszym ojczystym jezyku, gdzie to nie pamietam, bo karte kupowalem w lutym i wtedy szukalem rozwiazania na problem

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam ze jestem zaskoczony tym jak niektórzy cudują z kartą X-FI Gamer

U mnie na XP i 7 chodziło X-FI Gamer bez zadnego problemu jezeli chodzi o mikrofon.

(Ogolnie jeszcze 2 lata temu polecalo sie wszystkim karty creative, ale obecnie, pomoc techniczna i sterowniki zasluguja na 1/10. A i pojawił sie Asus)

Autor nie podał jaki ma system, a to dośc wazne.

zecik

Bez update'u sprawdzałeś? Ostatnie drivery wiele psuja, np audio console nie jest dostepne z panelu sterowania. Bylo kiedys cos takiego jak Alchemy. Wejdz do ustawien przez Audio console w sterownikach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj wszystko przelecialem na starych ;p i sciagalem stery te co sa tylko na win 7 ;p moim zdaniem cos by trzebabylo na karcie poprzestawiac, zworki czy cos takiego ;p ale poki co nie chce mi sie bawic wiec mikrofon starcza mi z integralnej muzycznej ;p a dzwiek za to miodzio idzie na 5.1 z xfi :)

a moglbys zamiescic zdjecie twojej karty ?:> badz pudla :>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://cokupic.pl/i/c_big358076.jpg

SMieszy mnie troche sytuacja z kastracja tych kart, Audio nawet nie bede komentowal, ale ostatnio zobaczylem czego nie ma na gamerze... http://pclab.pl/art17707-34.html

Dalbym rozwiązanie jak to odblokować, ale znow zostane posadzony o piractwo albo Bog jeden wie co wiec jak chcesz isz na priv.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...