Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

m0del

Wydajność komputera a ping

Polecane posty

Pytanie może i głupie , ale cóż . Czy wydajność komputera , systemu ma wpływ na ping w grach multiplayer ? Od jakiegoś tygodnia , niezależnie czy to CoD 4 czy 5 ping przekracza 100 , czasem nawet 200 . I nie chodzi tu już nawet o to że od czasu do czasu obraz się zatrzyma , ale o to że przez to psuje zabawę innym . System stawiany co prawda nie dawno , ale w pośpiechu , tak jakby tymczasowo . Komputer ogólnie działa nieźle , nieźle - nie znaczy idealnie . Otóż po reinstalacji systemu zainstalowałem najnowsze sterowniki do mojego GeForce'a 8600. Po tym w CoD'ach na przykład powiedzmy po wybuchu granatu , czy granatu dymnego obraz zaczyna migać , po czym po ekranie z góry na dół zaczynają poruszać się poziome pasy . Wtedy pomaga tylko spojrzenie przez jakieś 10s w dół - na ziemie , bądź w niebo , czasem to nie daje rezultatu wtedy pomaga zminimalizowanie gry do pulpitu i wrócenie do niej , szczerze nie pomaga to w rozgrywce ... Tyle że jest jeszcze jeden problem czasem podczas tego "zajścia'' wyskakuje bluescreen na którym po ciągu cyfr da się ujrzeć napis "nv4dsp.dll" co wyraźnie wskazuje na sterowniki grafiki . Niedługo i tak prawdopodobnie będę musiał ponownie instalować system , ( sterowniki - zostanę chyba przy tych dołączonych do karty , z nimi nie miałem żadnych problemów ) . Stąd moje pytanie czy te problemy z wydajnością i sterownikami mogą mieć wpływ na ping, czy wina leży po stronie dostawcy internetu ? Gdzieś czytałem , że wydajność ma wpływ , ale wolę się upewnić .

Myślę że temat w dobrym miejscu bo ping - sprawa czysto "internetowa" , choć z drugiej strony sprzęt - głównym podejrzanym ... W razie pomyłki proszę o przeniesienie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i z tym drugim masz racje :D Jest to sprawa internetowa, wiem z doświadczenia :D Grając w CS-a bez przeglądarki włączonej i np. filmiku na youtube grającego, mam ping 40-60, a jak czegoś używam to podchodzi do 340-400, a 100-200 moim zdaniem to dość normalny ping :D Na pewno net, bo widząc po twojej karcie, jest lepsza od mojej, a ja nie mam takich problemów :D Z tym drugim to problem, może być sprzętowy np. źle włożone kostki ramu lub ich awaria, lub masz nowe sterowniki do karty a masz XP tak??? a zainstalowałeś SP3??? Jak nie to to zrób!!!

Pozdro...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wirusy raczej odpadają , przed chwilą skanowałem KIS'em. Żadnych programów działających w tle ( oprócz Xfire) choć jego wyłączenie i tak nie zmienia . Żadnych Bearshare itp. klientów . Podłączenie się do mojego łącza - nie sądzę ... Co do karty to sprawa wygląda tak, że na sterownikach z płyty dołączonej razem z kartą , nie ma żadnych problemów , a na bodaj 3 ostatnich wydanych wersjach albo bluescreen albo to co pisałem wyżej ( po za tym tak XP , i 3 SP jest ). A co do ram'u , raczej nie bo niedawno sprawdzałem MamTest'em. W najbliższych dniach przeinstaluje system , choć myślę , że wiele to nie da , ale zostanę przy sterownikach z płytki może to coś da .

I myślę że troszeczkę źle mnie zrozumieliście ( w sumie to ja źle napisałem :) ) nie chodzi mi o sam konfig kompa , ale o jego wydajność i nazwijmy to po rzeczy zamulanie ... Na kilku forach czytałem , że ma to znaczenie , jak wyżej pisałem ... Ale wiadomo , w internecie można dowiedzieć się "wszystkiego" ...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...