Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

princefan

Dark Sector (a jakże - problemy, dwa)

Polecane posty

Mam dwa problemy z Dark Sector.

Na początku powiem, ze jestem mile zaskoczony faktem, iż gra chodzi mi z mgłą i efektami specjalnymi włączonymi w 800x600 na moim Athlon 64 3000+, 1GB RAM i Geforce 6600 (256 MB RAM, PCIx16, DDR) płynnie (przynajmniej na początku. Być może to dlatego, ze rozdzielczość jest niska, ale nie zmieniam, bo gra się fajnie, a gra na 19-calowym monitorze i na tej rozdzielczości wygląda całkiem-całkiem. A poza tym to ja też miałem problem ze zmiana rozdzielczości, ale sobie darowałem.

Problem 1. Gdy włączam post-processing, gra jest tak samo płynna, ale wszystko robi się szaro-bure, ekran jest rozmyty, jak najprawdopodobniej (nie wiem i nie sprawdzam) widok na 3 promilach. Co zrobić? Gdy wyłączyłem, wracają kolory i wszystko wygląda na swoim miejscu. Co zrobić?

Problem 2. XFire. Nie mogę na nim zagrać, gdyż nie wykrywa on gry (steamapps mu brakuje, coś takiego). Usłyszałem, ze Steam mieć trzeba, ale nie chce mi się go instalować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema o to mój pierwszy post :)

Odpowiedzi na pierwsze pytanie nie jestem pewien ale to zapewne słaba karta graficzna ;<

Odnośnie drugiego pytania już jest lepiej nie trzeba instalować Steam'a wystarczy zmodyfikować kod gry Xfire np. Dark Sector :)

[5759]

LongName=Dark Sector

ShortName=dsctr

LauncherDirKey=HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Valve\Steam\InstallPath

LauncherExe=DS.exe

DetectExe=DS.exe

Launch=%UA_LAUNCHER_EXE_PATH% -applaunch 29900 %UA_LAUNCHER_EXTRA_ARGS% %UA_LAUNCHER_NETWORK_ARGS%

InGameRenderer=D3D9

InGameFlags=USE_PRESENT|ENABLE_MOUSE|USE_DINPUT_MOUSE

Szukamy w folderze Xfire pliku games_xfire otwieramy go notatnikiem przeszukujemy CTRL + F i wpisujemy Dark Sector jak już znajdziemy, podmieniamy , zapisujemy zmiany i ponownie wykrywamy grę ale trzeba to zrobić ręcznie :)

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A poza tym to ja też miałem problem ze zmiana rozdzielczości, ale sobie darowałem.

Jest na to łatwe rozwiązanie. Wchodzimy do katalogu z grą, potem do folderu configs (u mnie wygląda to tak: C:\Program Files (x86)\City Interactive\Dark Sector\Configs), edytujemy w notatniku plik DS.cfg, a następnie w linijce:

Graphics.FullScreenSizeX=800
Graphics.FullScreenSizeY=600

zmieniamy wartości na inne, co u mnie wygląda teraz tak:

Graphics.FullScreenSizeX=1440
Graphics.FullScreenSizeY=900

Odtąd gra będzie uruchamiać się już zawsze w tej rozdzielczości. Wcześniej mimo zmian w ustawieniach po ponownych uruchomieniu ustawienia wracały "po staremu".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie post-processing wyglada podobnie jak ty opisales jednak mysle ze tak poprostu ma byc. Moze pierwszy poziom wyglada ponuro to juz w kolejnych pojawiaja sie kolory i moim zdaniem gra wyglada lepiej przy wlaczonym post-processing'u

Co do rozdzielczosci to mi uruchamia sie za kazdym razem na najnizszych parametrach ale nie mam problemu sie pozniej zmiena.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...