Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

MateraC

GeForce 8800GTS - artefakty w grach

Polecane posty

Od dwóch dni próbuje sie uporać z problemem co nawaliło?

Zaczęło się to dziać po przegrzaniu karty graficznej, było to jakieś 2 tygodnie temu... doszło do 91 stopni, bo nie zauważyłem że w programie od podkręcania kart EVGA odznaczyła się opcja autamtycznego podkręcania wiatraka, gra na chwilę się scieła, dzwięk dalej był, czarny ekran, a po chwili biała ramka wypełniona szarością. Jak najszybciej wcisnąłem RESET żeby nic sie nie poprzypalało. Odpaliłem ta sama grę, a nawet inne bardziej wymagające. Karta utrzymywała swoją temeraturę maksymalnie 77 stopni.

Gdy wczoraj zainstalowałem Need for Speed Shift i ustawienia graficzne dałem na najwyższe jakie można było, przejechałem dwa wyścigi początkowe i wywalało blue screena nv4_displ.dll, za każdym razem w tym samym momęcie. Żadna z rad jaka była w internecie dotycząca tego błedu mi nie pomogła, więc przeinstalowałem gre i nie zmieniając jej ustawien graficznych do dzis mogłem grać spokojnie.

Kolejna grą jest Resident Evil 5. Dzisiaj ją zainstalowałem z nadzieją, że będzie działać, i do teraz przynajmniej widziałem głowne menu, teraz nic (zdjecie ponizej)

Co najśmieszniejsze gry jak Call of Duty 4, Garry's Mod czy Mirrors Edge chcodzą normalnie. Nie wywala żadnych błędów sterownikow, nie ma artefaktów, ani sie zbytnio nie przegrzewa.

Call of Duty i Garry's Mod tylko odpaliłem, a Mirrors Edga grałem około 1h.

Resident Evil 5

6ac0d808ee793fcdm.jpg

Need for Speed: Shift

74f37e565ad12822m.jpg

Call of Duty 4

bc023880651c3daam.jpg

Garry's Mod

3b5ffc9cae31400cm.jpg

Mirrors Edge

b822914aba4a223am.jpg

Użyłem miernika aby pokazał napięcia. Na +12V miałem 12.05V. Więc wziąłem tą przejściówke, która była z kartą graficzną i teraz jest 12.45V. Mimo tego wciąż jest to co na zdjęciach powyżej.

W lewym górnym rogu macie pokazaną temeperature karty graficznej, taktowanie GPU i shaderów, poniżej temperatura PCB, poniżej taktowanie shaderów, poniżej fpsy.

Przy zwykłej pracy, przeglądanie internetu, ogldądanie filmów, photo shop nie ma żadnych artefaktów nic się nie przycina zacina.

Sterowniki oczywiście najnowsze

Mój sprzęt

Intel Core 2 Duo E6600

Kingston Hyperx 2x1GB

EVGA 8800GTS KO 512

Gigabyte P35-DQ6

Chieftec 450W

Dysk Samsung 250GB i Western Digital Green Power 1TB

Zasilacz, grafa czy główna?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może karta za ostro w tyłek dostała. Z resztą powinna wytrzymać jakieś 100 stopni ale wiadomo jak to jest. Jeśli masz możliwość to wsadź tą kartę do innego kompa ale najpierw zrób tak jak kolega wyżej napisał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać,że to jest irytujące.ja mam tez problem w moim radeonku ze sterownikiem ekranu,inni na tym forum też tyle,że z NV.Nie ogarniam.

PS.Jak moja metoda nie pomoże to miernik w rączkę i napięcia popatrz bo to tez może być zasilacz.

PS2.Wyłącz i odinstaluj to [beeep](ten program co pokazuje temp itp.)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fakt. Przypadki często po kompach chodzą. Ale skoro po przegrzaniu się to zaczęło to przydałoby się to sprawdzić. Jeśli ma dwa złącza PCI to może niech przełoży grafę do drugiego. Z resztą jest też możliwe, że to zasilacz bo też to przerabiałem. Nawet na pulpicie pełno krech miałem. Warto by było zasiłkę sprawdzić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Evunio co masz do tego programu od EVGA?

2. Wszystkie napięcia w normie

3. Ram w porządku

4. Wyczyściłem slot pci x16 i teraz juz chodzi prawie normalnie, ale nie mogę używać AA, na drugim slocie jest to samo

5. Komp nie chce wejść w tryb awaryjny. Dlaczego?

ad 4. Jak włącze AA to w najlepszym wypadku jest błąd gry, w najgorszym bład nv4_disp.dll

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co się pokazuje podczas próby wejścia w tryb awaryjny? Wchodzisz przez wciśnięcie F8 podczas startu?

EDIT: Jeśli nie możesz wejść w tryb awaryjny to po prostu usuń stery przez Dodaj/usuń programy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie coś z systemem masz. To pozostaje na razie usunięci przez panel sterowania i wgranie nowych sterów bo błąd nv4_disp.dll jest błędem sterów. Miałem tak po przekręceniu grafiki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wywal awasta i zassaj avire.potem usuń stry tak jak to robisz i zassaj driver cleaner i nim usuń pozostałości a potem zainstaluj najnowsze dla swojej grafy

W czym avire jest lepsze od avasta? Takie usuwanie sterów robiłem przy instalacji sterów i nic się nie zmieniało.

Ok, w takim razie zrób skan programami Dr.Web CureIt! oraz Malwarebytes' Anti-Malware. Napisz co znalazł pierwszy oraz wklej log z drugiego. Parę wirusów może takie rzeczy powodować, ale pewności nie mam, że to to.

Malwarebytes' Anti-Malware 1.41

Wersja bazy definicji: 2867

Windows 5.1.2600 Dodatek Service Pack 3

2009-09-28 18:48:05

mbam-log-2009-09-28 (18-48-00).txt

Typ skanowania: Pełne skanowanie (C:\|D:\|)

Przeskanowane obiekty: 474299

Upłynęło: 1 hour(s), 32 minute(s), 2 second(s)

Zainfekowane procesy w pamięci: 0

Zainfekowane moduły pamięci: 0

Zainfekowane klucze rejestru: 0

Zainfekowane wartości rejestru: 0

Zainfekowane pliki rejestru: 0

Zainfekowane foldery: 0

Zainfekowane pliki: 1

Zainfekowane procesy w pamięci:

(Nie wykryto groźnych plików)

Zainfekowane moduły pamięci:

(Nie wykryto groźnych plików)

Zainfekowane klucze rejestru:

(Nie wykryto groźnych plików)

Zainfekowane wartości rejestru:

(Nie wykryto groźnych plików)

Zainfekowane pliki rejestru:

(Nie wykryto groźnych plików)

Zainfekowane foldery:

(Nie wykryto groźnych plików)

Zainfekowane pliki:

D:\System Volume Information\_restore{3C9FA348-4168-4266-8AE4-886FC0C9CC8D}\RP471\A0093573.exe (Trojan.Downloader) -> No action taken.

A Dr. Web znalazł tylko Trojan.Packed.436 którego usunął.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli na szczęście nie jest to jeden z dosyć wrednych wirusów. Choć z drugiej strony nadal nie wiadomo co jest nie tak.

Możesz spróbować przywrócić tryb awaryjny tym sposobem.

Jeśli się uda to odinstaluj stery, usuń pozostałości Driver Cleanerem odpalonym w trybie awaryjnym i po resecie zainstaluj nowe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...