Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Estel

Zawieszanie komputera w grach

Polecane posty

Witam

Mam następujący problem. Ostatnio zakupiłem nowy komputer. Bios został skonfigurowany w serwisie, mnie jedynie zostało wgranie systemu i wszystkiego w koło.

Po skonfigurowaniu wszystkich potrzebnych rzeczy zacząłem sprawdzać gry. Na pierwszy ogień poszedł Call of Duty 4. Po kilku minutach zawiecha i błąd "Sterownik ekranu nv4_disp. przestał odpowiadać. Z kompem nie da się nic zrobić, jedynie twardy reset.

Komp został oddany do serwisu pamięci (DDR3 1333MHz Kingston Triple CL9 6GB) zostały wymienione na DDR3 1600 MHz Reaper Triple CL7 6 GB.

Komp wróćił, system postawiony od nowa błąd się powtarza, nie tylko w tej grze, ale i innych.

Pełna specyfikacja:

Intel Core I7 920 2.66

Płyta Gigabyte EX58-UD5

Pamięci wypisane wyżej

Grafika Zotac GF GTX285 AMP NVidia

Zasilacz Be Quiet Dark Power Pro P7-Pro-750W

Szukałem trochę po necie. Nadmieniałem plik nv4_disp. - ściągnięte z neta.

Przeprowadzałem testy w Occtpt. m.in. power suply - Temp dochodzi do 90-92C (karta graficzna) i trzyma ten poziom bez wyłączania się komputera.

Błąd cały czas się powtarza i już nie bardzo wiem co robić. Czy to jakieś problemy systemowe czy jednak sprzęt jest błędnie skonfigurowany przez serwis.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat z jednego z for:

page_fault_in_nonpaged_area. Błąd spowodowany nieprawidłowym zapisem lub odczytem z/do pamięci.

W praktyce oznacza to:

- błąd sterownika (źle napisany). W Twoim przypadku to raczej mało prawdopodobne

- kłopoty z pamięcią RAM. Zrób solidny, długotrwały test np. programem memtest86

- problem z kartą graficzną. Możliwe, że się przegrzewa albo, że przesadziłeś z podkręcaniem albo też (w końcu to tylko elektronika) coś uległo uszkodzeniu.

- kłopot z innym podzespołem komputera. Poza w/w pamięcią i kartą graficzną najczęstszą przyczyną kłopotów jest uszkodzony lub "nie wyrabiający się" zasilacz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odinstaluj sterowniki karty graficznej, wyczyść pozostałości po nich Driver Cleanerem odpalonym w trybie awaryjnym i wtedy zainstaluj nowe. Możesz również spróbować przeinstalować DirectX. Jaki dokładnie wyskakuje komunikat? Jeśli jest to Blue Screen to spisz symbole po słowie STOP i podaj je na forum.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reinstalacje sterowników były robione. Instalowałem te z płyty dołączonej do karty oraz nowe ściągane z neta.

Ale wątpię by to coś pomogło skoro cały komp jest nowiutki - łącznie z dyskiem, więc jest praktycznie czysty.

Prawdopodobnie jedyne co mi zostanie to ponowne oddanie go do serwisu z żądaniem skonfigurowania go w taki sposób by wszystko działało.

Screen błędu w załączniku.

post-7005-1253977410_thumb.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze sprawdź, czy wentyl na karcie się obraca. Być może jest przypadkowo odłączony i zwykłe podłączenie pomoże. Po drugie na wszelki wypadek zrób reinstall Directxa (najpewniej jedziesz na Viscie, więc na początek zainstaluj Dx10, jeżeli problem nie ustąpi zejdź do dx9)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszym poście wyraźnie napisał, że pod obciążeniem (OCCT Perestroika to jeden z programów testujących stabilność i temperatury procka/grafiki po OC). Gdyby wiatrak nie działał temperatura raczej by dalej rosła. Choć temperatura przy takim chłodzeniu rzeczywiście za wysoka. Sprawdź pamięć programem Memtest86 lub Memtest86+, ewentualnie możesz jeszcze popróbować jakichś innych sterowników, niekiedy w przypadku nVidii trzeba dobierać stery do gry, bo inaczej się cuda dzieją.

A jak to nic nie da, to nie ma co wróżyć z fusów, oddaj lepiej sprzęt do serwisu, tylko dokładnie opisz im problem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- kłopoty z pamięcią RAM. Zrób solidny, długotrwały test np. programem memtest86

Poszukaj winowajcy w pamięciach... sprawdź co się będzie działo jak zamienisz kości miejscami, osadzisz w drugim komplecie gniazd, przetestuj oddzielnie każda z kości. sprawdź czy masz odpowiedniej wielkości plik wymiany.

Dopiero jak wykluczysz problemy z pamięcią szukaj w innych podzespołach. U mnie na starym kompie jak siadło jedno z gniazd pamięci to miałem problemy podobne (BOSD i błąd w nv4_disp)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo. Jednak u mnie zdarzało się to przy jakiejś konkretnej grze i nie było regularne. Ostatnio przy pierwszym watchmenie, ściągnąłem nowe stery ze strony nvidii-problem z głowy. Sprzętu nie mam rewelacyjnego 8600 GT, standardowe chłodzenie bebechów, jedyna różnica to na grafice mam pasywne chłodzenie. Ekspertem nie jestem ale skupiłbym się na grafice i zasilaczu bo jak piszesz chłodzenie masz takie, że powinno wyssać całe powietrze z pokoju.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oddałem dziś kompa do serwisu. Niestety nie mogę sam w nim grzebać bo na obudowie cały czas są plomby, a nie będę ich zrywać dopóki komp nie będzie w 100% sprawny.

Niech się panowie męczą. Co zabawne komp był składany praktycznie z jednego konfiguratora z CDA(z małymi modyfikacjami) i pamięci podane w konfiguratorze panom z serwisu nie działały z zestawem...

Dzięki wszystkim za pomoc - dam znać jak komp wróci z serwisu co było nie tak. Chociaż pewnie oni sami wiedzieć nie będą...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to chyba najgorszy problem na jaki mogłeś natrafić. Niby wszystko jest ok, a jednak nie gra. Też męcze sie z tym problemem, z tym, ze na karcie ATi. Właśnie w tym rzecz, ze wystepuje niezlaeznie od producenta karty grafiki. Trafiłem na forum gdzie sie okazuje, ze powodem, moze byc "cokolwiek" i to dosłownie. U jednych bład ten jest spowodowany jakims błedem programowym, np. brak jakiejs łatki, bałagan w rejestrze, stery(tylko czemu innym te same stery nie powoduja problemów?). U innych rozwiazaniem jest zmiana sprzetu. Czasem jest to zasilacz, który nie wyrabia, czasem błędy powoduja pamięci, procesor, czyli "cokolwiek". Zadanie przed Tobą trudne, bo musisz znależść tę "rzecz". Wątpie by w serwisie Ci pomogli, chyba, ze po 10 razie wymienia Ci te cześc, badz cos wyczyszcza w windowsie, ze pójdzie. Znalazłem, fajna stronke z poradami, niestety po angielsku ale chyba jest najbardziej trefna w ten problem.Wskazówki. Najpierw zaczął bym od wyeliminowania softu, czyli format i instal swieze stery, tylko te niezbedne do grania, reszta moze namieszac i testujesz gre, która krzaczyła. JEsli nie pomaga to najprowdopodobniej cos ze sprzetem. Pogrzebac w Biosie, zamieniac, powymieniac czesci kompa. No nic, zycze owocnych poszukiwan.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...