Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ariero

Pentium Dual Core E5200 2,5GHz @ 4,25GHz

Polecane posty

Mój wynik w 3DMarku 06 przy standardowych ustawieniach to 16567

Wydaje mi się, że to bardzo dobry wynik zważywszy na to jakiego mam kompa, a nie jest to machina za grubą kasę

Płyta Główna - Gigabyte GA-EP31-DS3L

Procesor - Pentium Dual Core E5200 2,5GHz @ 4,25GHz ( na standardowym chłodzeniu!)

Karta Graficzna - Gainward GeForce GTX260

Karta Dźwiękowa - Sound Blaster XFi XTREME Gamer

Pamięć RAM - 4GB DDR2 800MHz

Zasilacz - BeQuiet Strainght Power 650W

Obudowa - Cooler Master Elite

System - Windows XP SP3

Wydaje mi się, zwłaszcza po spojrzeniu na wcześniejsze posty, że mój zestaw choć tańszy to wymiata :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja poproszę screena z Orthosem, minimum dwie godziny na priorytecie 9 i teście Small FFTs. Proca Ci usmaży, jeśli jest stabilnie, a jeśli nie, to szybki reset/BSOD.

3D Mark nie jest gwarantem stabilności.

Ponad 4GHz na boxie... Dobre.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3DMark Score 15665

Komp to:

Processor: Intel Core2 Quad Q9550 2,83 GHz

Memory: Geil DDR2 PC6400 4x1024MB ULTRA 800MHz CL4

Hard Drive: ST3500320AS (500 GB)

Video Card: EVGA GeForce GTX 275 896MB (PCI-E) ForTheWin

Zasilacz: Tagan TG600-U33 2-Force II

Operating System: Windows XP Professional (5.1, Build 2600) Dodatek Service Pack 3 (2600.xpsp_sp3_gdr.080814-1236)

Motherboard: Asus P5KC

ma gorszy wynik od

Płyta Główna - Gigabyte GA-EP31-DS3L

Procesor - Pentium Dual Core E5200 2,5GHz @ 4,25GHz ( na standardowym chłodzeniu!)

Karta Graficzna - Gainward GeForce GTX260

Karta Dźwiękowa - Sound Blaster XFi XTREME Gamer

Pamięć RAM - 4GB DDR2 800MHz

Zasilacz - BeQuiet Strainght Power 650W

Obudowa - Cooler Master Elite

System - Windows XP SP3

ja z niecierpliwością czeka na wyjaśnienie jak to ma faktycznie taki wynik to aż sam zakupię identyczne podzespoły a quada sprzedam ;p

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jak sam nam napisze i rozwieje wątpliwości ^^

Ale jakoś się na razie nie kwapi do tego... Może proc mu się usmarzył :laugh: Dziwi mnie tylko to, że jeśli ten wynik byłby prawdziwy to dziwne, że sam proc by mu tyle punktów nabił. Spójrzcie na powyższe porównanie, które dał michi93. Chyba, że grafa też wykręcona w kosmos jest...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze wszystko poustawiać (mniejsza jakość i rozdzielczość, odpowiednie sterowniki), to ten wynik nawet w 06 jest możliwy, ale jako, że moim zdaniem wybitnie ściemnia z tym 4.25GHz, to 3DMarka też nie wierzę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi się wydaje, że to całkiem realne, może przy składaniu kompa wybrał lepszy wiatrak na procek? Czytałem, że na zwykłym chłodzeniu spokojnie pójdzie do 4 Ghz, bo to procek, który bardzo dobrze się podkręca. No ale czekam na potwierdzenie. :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wynik jest jak najbardziej prawdziwy. Niestety nie mam zbytnio jak wystawić screena, bo w domu neta nie mam, korzystam tylko w szkole :(

Musicie uwierzyć na słowo ale gwarantuje wam, że wynik naprawdę taki jest, a taktowanie 4,25GHz, a nie 3,25GHz ( nie jestem laikiem!)

Historia tego OC zaczęła się tak:

Poszedłem do kumpla pochwalić się podkręceniem do 3,5GHz, a ten mi wypala, że widział w jakimś czasopiśmie, że podkręcili tego proca na 4GHz na boxowym chłodzeniu. Ja byłem zdziwiony ale sobie myślę, że skoro im się udało takie coś udało to czemu mi by się nie miało udać. Wróciłem do domu i ustawiłem 4GHz na 1,35V i działało jak złoto (3dMark 06 około 16000). Dobra to i tak już bardzo dużo ale chciałem sprawdzić max procka. 4,25GHz i napięcie 1,4V. W biosie ustawiłem alert na 80 stopni i gdy zrobiłem 4,375GHz przy 1,5V to w 3dMarku piszczał więc odpuściłem. Przy 4,25GHz działa jak złoto i gram długimi godzinami w Gothica 3 i GRID'a.

Wydaje mi się że trafiłem chyba na jeden z najlepszych egzemplarzy tego procka skoro tak się kręci. Alert mam na 80 stopni i ani razu mi nie zapiszczał na tych ustawieniach!

Zmontowałem też 3 wiatraki w obudowie 12cm z tyłu 10cm z przodu i 8cm z boku i wieje akurat na procesor. Może to dało taką stabilność i temperaturę?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suteq 4ghz na boxie?daj mi link do arta bo wiem ,że 3.5 zrobi ale ponad 4?

w szkole Cię nie zjedzą za upnięcie fotki na forum a co do ilości wentyli to ma dosyć znaczący wpływ na wynik

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Tak, takie coś jest możliwe. Arta bym dał ale musiałbym długo szukać, bo nie pamiętam w której to gazecie widziałem. :happy: Ale chyba jakiś PCFormat albo Next. Ja tam dla Ariera wierzę na słowo, bo wiem, że takie coś jest możliwe. :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to i tak nie usprawiedliwia takiej ilości Smarków w teście. Michi ma mocniejszy procesor [zegar w zegar] i kartę, więc to wciąż wątpliwe. A co do chłodzenia tego procesora, to kup lepiej jakiegoś dobrego coolera, bo długo na takich ostrych wymaganiach nie pójdzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tamto porównanie to akurat nie mój quad był a mmach1988 na swoim quadzie myślę ,że przebiłbym 20k ale niestety dzieli mnie od niego 300km;/ jak mi się uda zmienić grafę na e6750 to go znowu puszczę na to 3.9 i zobaczymy czy się zbliży ale na to niestety trzeba będzie trochę poczekać;/

i tak mi ciężko uwierzyć ,że ten e52 chodzi stabilnie i się nie grzeje na tym boxie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...