Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Regis667

System plikow RAW - format dysku twardego na włączu ATA

Polecane posty

Witam. Mam problem z dyskiem twardym który ma system plików RAW. Dysk ten ma podłączenie ATA. Dostałem go od kolegi. Z tego co mówi powinien być sprawy. Chodzi mi tylko o to, móc z niego korzystać . Próby formatowania nie pomagają. Czy ma ktoś z Was jakiś pomysł? Nie chcę odzyskiwać z niego żadnych danych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co pokazują programy do partycjonowania? Jak próbowałeś sformatować ten dysk (jakimi narzędziami, spod jakiego systemu)?

W tej chwili widzę parę opcji - w przypadku Windowsa (co najmniej XP) wizyta w "Zarządzaniu dyskami" (Panel Sterowania -> Narzędzia administracyjne -> Zarządzanie komputerem) i tam pousuwanie tego, co jest na dysku i/lub pozakładanie i poformatowanie partycji. Jeśli "bawimy się" niezależnie od systemu, to jakikolwiek LiveCD z Linuxem (czy jakimś innym systemem - np. FreeDOSem) lub coś w stylu System Rescue CD zawiera narzędzia do partycjonowania i formatowania partycji, które z "problemem" sobie poradzą (oczywiście nie same, ale od czego są pliki readme, faq oraz tzw. "zdrowy rozsądek").

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...