Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Demko

Neostrada, router SpeedTouch 608WL

Polecane posty

Jestem (nie)szczęśliwym posiadaczem tego modemu. Na swoim komputerze mam internet ale jak chce podłączyć laptop nie mogę.

I mam takie pytanie : skoro w instrukcji (LINK!) na stronie 32 pisze "5. Spisz nazwę swojej sieci bezprzewodowej (SSID) i klucz szyfrowania (WEP), które znajdują się na naklejce na spodzie modemu SpeedTouch 608 WL.

Parametry te będą ci potrzebne do prawidłowego skonfigurowania sieci bezprzewodowej w systemie operacyjnym komputera." i są tam podane 10 cyfrowe klucze to jakim cudem na stronie 33, tegoż poradnika, pisze w 7 punkcie przy obrazku "wpisz 26-znakowy klucz szyfrowania WEP".

Może ja jestem głupi ale : gdzie wcięło 16 znaków?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieistotne, na obudowie urządzenia jest klucz HEX a w okienku konfiguracji wpisuje się ASCII (albo HEX).

Ważne jest to, ze używanie WEP nie ma sensu, szczególnie jeśli oba urządzenia obsługują WPA-PSK. Logujesz się do panelu kontrolnego routera i:

Tryb zaawansowany ->WiFi -> Bezpieczeństwo -> Tryb zabezpieczeń -> poziom 2

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale co nie mozesz? Laptop wykrywa wifi? Tylko wep się nie zgadza?

Dodam, że w przypadku liveboxa by dostać się da panelu routera wpisujemy w przeglądarce 192.168.1.1. Ja w ogóle szyfrowanie bym wyłączył, a ustawił tylko filtrowanie adresów MAC...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie trzeba wiedzieć czy kolega chce mieć zabezpieczoną sieć :) W firmie jak najbardziej, w bloku też, ale w domku jednorodzinnym np. nie widzę takiej potrzeby :) Tak samo jeśli mamy jakieś dzieciaki, czy noob'ow za sąsiadów, wystarczy MAC, żeby nikt się przez przypadek nie połączył... Ja osobiście tak mam..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...