Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

chosenik

Wylaczanie sie komputera po kilku minutach gry

Polecane posty

witam.

mam taki problem, tak tydzien temu zepsula mi sie plyta glowna, w serwisie wymienili na jakas zastepcza a tamta poszla do naprawy. Wczesniej nie bylo takich problemow, tylko teraz, na tej zastepczej, tak sie robi, ze komputer sie wylacza po kilku minutach gry w obojetnie jaka gre.

moj sprzet :

Procesor AMD Athlon 64 X2 Dual Core 4000+

RAM : 2 GB

Karta graficzna : ATI Radeon HD 3870

Zasilacz : iBOX DR-8400BTX

Z gory dzieki za pomoc.

pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla pewności, że to zasilacz możesz jeszcze sprawdzić napięcia (miernikiem!) w idle i stresie, ale to jest najbardziej prawdopodobny winowajca. Co do nowego zasilacza, to ile możesz na niego wydać i czy planujesz robić jakieś upgrade'y tego kompa?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na esc.pl Tacens Radix III 420W jest tańszy niż w tej ofercie na Allegro, do której linka dał michi93 (esc.pl). Moim zdaniem niezłymi zasilaczami za rozsądną cenę z wymienionych są Tacens Radix III i oba Fortrony z esc.pl. Najlepszy z wymienionych byłby Corsair, ale jednak jest zauważalnie droższy. Zakupy sprzętu komputerowego na Allegro odradzam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, ża za rady typu "zrób formata" powinni dawać ostrzeżenia. Format jest ostatecznością, robi się go, gdy wszystko inne zawiedzie. Nie dam głowy, że to zasilacz (patrz mój pierwszy post w tym temacie), ale nawet jeśli to nie on, tylko np. jakiś wirus jest sprawcą, to w większości przypadków można się obyć bez formatowania wszystkiego, no i są wirusy, przy których format nie pomoże.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DiedByHeadshot -> Ten niewielki wysiłek to dla mnie 2 dni roboty z konfigurowaniem systemu, programów itd. Więc proponuję odpuścić poradę "zrób formata", bo tak, jak Sevard napisał, jest to ostateczność. Nie ma mowy o podejściu "sprawdź, co Ci szkodzi, może coś to zmieni" - szanuj czas innych osób, serwis w ciemno nie jest dobrym sposobem rozwiązywania problemów.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...