Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość

Telefon do 400 zł

Polecane posty

Sprzedałem swoją Nokię N82, ponieważ i tak nie wykorzystywałem wszystkich jej funkcji i nie był mi niezbędny Symbian.

Szukam fajnego, nowoczesnego telefonu do ok. 400zł (bierzcie pod uwagę ceny z Allegro, gdyż w sklepach najczęściej jest drożej, o komisach nie wspomnę..).

Oczywiście bez simlocka.

Kilka uwag:

- Najlepiej, gdyby to była Nokia, ale ewentualnie może to byc też Sony Ericsson, ostatecznie LG (jednak tylko dotykowy), Samsunga raczej nie brałbym pod uwagę.

- Aparat nie musi być 12 MPix, równie dobrze starczy mi 2. :) Od zdjęć mam aparat.

- Telefon posłuży mi jako odtwarzacz muzyczny - a więc gniazdo kart pamięci

- Możliwość odpalenia gier (dobra, to mają akurat wszystkie telefony, ale na niektóre jest ich znacznie mniej)

- I co najważniejsze - zero telefonów z klapką, najlepiej zwykłe, ew. slider.

Na razie to wszystko. Za pomoc z góry dzięki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za to klawiatura to masakra, jeszcze gorsza niż w N82. Zastanawiam się nad LG Cookie, na allegro sprowadzana nówka jest za 395 złociszy. Wiem, że ponoć bateria nie za długo trzyma, ale jestem do tego przyzwyczajony, więc chyba aż tak mi to nie przeszkadza. Z Nokii w tym przedziale cenowym widziałem tez 2700 (zaznaczam właśnie, ze chodzi mi o trochę nowsze modele a nie totalne starocia) ale już sam numerek mówi że to raczej produkt niszowy. Gdyby kosztowała troszkę mniej - choćby 50 zł (obecnie najtaniej widziałem chyba za 320 nową) to pewnie bym brał, a tak to nie wiem czy jest warta swojej ceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Najlepiej, gdyby to była Nokia, ale ewentualnie może to byc też Sony Ericsson, ostatecznie LG (jednak tylko dotykowy), Samsunga raczej nie brałbym pod uwagę.

- Aparat nie musi być 12 MPix, równie dobrze starczy mi 2. :) Od zdjęć mam aparat.

- Telefon posłuży mi jako odtwarzacz muzyczny - a więc gniazdo kart pamięci

- Możliwość odpalenia gier (dobra, to mają akurat wszystkie telefony, ale na niektóre jest ich znacznie mniej)

- I co najważniejsze - zero telefonów z klapką, najlepiej zwykłe, ew. slider.

http://allegro.pl/search.php?string=nokia+...mp;category=165

nokia 6120 classic spelnia wszystkie twoje warunki ;p

tu masz parametry http://gsm.magazyn.pl/telefony-komorkowe/N...okia6120classic

nie ma napisanej karty ale 2 gb bez problemu chodzi, nie wiem jak idzie z 4 gb karta ;p

po roku uzywania bateria laduje sie max 2h ;p

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ma Symbiana. Wyszłoby na to, że Adam wymienił porządne n82 na słabsze 6120c. Ja proponuje coś z serii XM. Trudno mi mówią o konkretach, bo nie obcowałem z żadna zbyt długo, ale za to jakość dźwięku jest w nich bardzo dobra. Jeżeli chodzi o dotykowe eLGie, to sądzę uważać. Viewty trzeba nieźle przyciskać, żeby zareagowała i zdarzają się jej błędy w interpretacji miejsca kliknięcia. Ostatnio napisałem sporą wiadomość i zamiast wyslij wskoczyło zamknij, wiadomość przepadła. Co do Ciastka, to tu już lepiej, moim zdaniem oczywiście. Ekran reaguje lepiej no i wydaje mi się, że całość działa szybciej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam Nokię 5610 XM od marca tego roku i do tego czasu była tylko raz w serwisie(taśma poszła). Jak oddałem fona w sobotę to na poniedziałek już był do odebrania. Serwis wg mnie jest bardzo dobry ;p

Poza tym fon bardzo ładnie gra, nawet mp3 z tego powodu sprzedałem. Jak ustawimy po swojemu EQ to bardzo ładne podbicie basów jest ale oczywiście nie na słuchawkach od Nokii tylko na Creative EP-550 ^^ Suwaka muzycznego, który jest pod ekranem bardzo często używam do zmiany player-pulpit-player. Przed kupnem tego telefonu naczytałem się opinii, że ten suwak po miesiącu odpada. Ja telefon 7 miesięcy mam i jeszcze nie było z tym suwakiem żadnych problemów.

Aparat 3,2mpix robi na prawdę przyzwoite zdjęcia, flash bardzo mocno świeci :D Video nagrywane jest w rozdziałce 640x480.

Kartę pamięci 4GB mam, która szybko bez problemów działa. Podobno wchodzi jeszcze karta 8GB ale nie sprawdzałem więc się nie wypowiadam.

Telefon ofc jest sliderem. Po tych paru miesiącach użytkowania nie zauważyłem żeby były jakieś luzy przy sliderze; nic nie odchodzi, obudowa nie trzeszczy.

Jakbym miał wystawić ocenę to bym dał 9/10.

Minusem wg mnie tylko jest bateria, która trzyma mi jeden/góra dwa dni. Może akurat na taki egzemplarz trafiłem. I denerwuje mnie jeszcze sprawdzanie fonoteki przy włączaniu telefonu. Na starcie nieźle potrafi zmulić ;p

I na razie jestem bardzo zadowolony z tego modelu i nie zamierzam go zmienić ;]

Takie zdjęcia ten fon robi:

zdjcie0123b.th.jpg

zdjcie0124.th.jpg

zdjcie0258k.th.jpg

http://photos.nasza-klasa.pl/3869486/19/ot...fcd5e1c4b8.jpeg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nokia 6120 classic spelnia wszystkie twoje warunki ;p

Miałem 6120c przed N82. Była niezła, ale wkurzał mnie malutki ekranik i średnie możliwości, choć to był wtedy telefon ze średniej półki, więc aż tak mnie to nie dziwiło. Tak jak wspominałem, dopóki nie mam stałego przypływu gotówki (czyt.: pracy) nie ma sensu kupować czegoś z najwyżej czy wysokiej półki. Z Symbiana mało korzystałem, choć lubię ten system.

Ja proponuje coś z serii XM.

Może to być dobra opcja, pomyślę. Może kupię tego Cookie, a może coś z Xpress Music.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na oku mam Nokię 5130 XM. Ktoś może używał tego telefonu? Wiem, że bateria nie trzyma długo, ale akurat to dla mnie żaden problem. Przez kilka lat miałem smartfony oparte na Symbianie, więc wiem jak tam trzeba często ładować telefon.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem go parę minut w rękach i wydawał się dość solidny. Może nie jest to najlepszy produkt Finów, ale nie było na było na bo specjalnie narzekać. Dobrze zrobisz, jeżeli wpadniesz do jakiegoś salonu i poprosisz o prezentację. Nie powinno być problemu, mi pozwolili się pobawić różnymi modelami w salonie Play.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy ma 5130. Miałem okazję się nim pobawić. Jak wspomniał Gofer - fon całkiem solidny. Ładny z wyglądu (w realu wygląda lepiej, niż na zdjęciach). Duży ekran to kolejny plus. Jedyne co mnie i kumpla denerwuje to pisanie SMSów - smsy pisze się w okienku, które zlewa się z tematem jaki jest wgrany w telefonie (nie ma pod spodem białego tła), przez co kiepsko widać litery. Ale nie wiem - może da się to jakoś ustawić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sony Ericsson K750i

Świetny głośnik, odtwarzacz muzyczny i ogromna ilość gier na niego dyskwalifikuje konkurencje. Mam taki telefon i sprawuje się świetnie. Wszystkie nowe gry wychodzą na niego i każda działa. Muzyka brzmi super. Polecam. :wink: No i spełnia Twoje wszystkie wymagania. :smile:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nokia 5610 ma ekran 2,2 cala ^^

I można ją kupić za 400pln :D

Sony Ericsson K750i

Świetny głośnik, odtwarzacz muzyczny i ogromna ilość gier na niego dyskwalifikuje konkurencje. Mam taki telefon i sprawuje się świetnie. Wszystkie nowe gry wychodzą na niego i każda działa. Muzyka brzmi super. Polecam. :wink: No i spełnia Twoje wszystkie wymagania. :smile:

Chyba jednak wolę model z troszkę niższej półki, a nowy, i w miarę świeży. K750 niestety to telefon sprzed kilku lat, więc nie wchodzi w grę, zaś w przypadku 5610 XM też odpada.. nie lubię kupować używanej elektroniki, nigdy nie wiadomo jak to będzie.

W związku z powyższym temat do zamknięcia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...